42 strzały, 15 celnych = 386 bez gola

Lech Poznań przez mecze rozgrywane raz na tydzień miał w tym sezonie poważnie przygotowywać się do ligowych spotkań, a na razie poważnie oddala się od czołówki. Kolejorz od czterech meczów nie może strzelić bramki, a co za tym idzie, z nikim nie umie wygrać.

> Party Poker < Podopieczni Jose Marii Bakero Escudero ostatnią ligową bramkę strzelili 14 października, a jej autorem był Grzegorz Wojtkowiak, który na dodatek golem w 64. minucie meczu Lech - Korona zapewnił poznaniakom jednobramkowe zwycięstwo. Tym samym od 386 minut, czyli od czterech spotkań "niebiesko-biali" nie potrafią trafić do siatki rywala i mają już 9 punktów straty do lidera tabeli. Natomiast jeszcze dłużej niż Lech, nie umie wpisać się na listę strzelców najlepszy napastnik poznaniaków i polskiej ligi, Artjoms Rudnevs. Łotysz ostatnią bramkę zdobył pod koniec wyjazdowego meczu z Cracovią Kraków (3:0) rozegranego 1 października. Tym samym 23-latek nie zdobył gola już od pięciu ligowych meczów, a dokładniej od 457 minut. Tymczasem statystyki ostatnich pojedynków pokazały, że ze strzałami wcale nie jest tak źle. W czterech minionych konfrontacjach "niebiesko-biali" oddali w sumie 42 strzały na bramkę przeciwnika, ale tylko 15 uderzeń było celnych. Statystykę strzałów mocno zawyżył jednak pojedynek z warszawską Legią, w którym Kolejorz zdominował rywala i oddał na bramkę Dusana Kuciaka łącznie 15 strzałów. Dodajmy również, że od początku sezonu, w każdym kolejnym ligowym meczu to Lech Poznań jest drużyną, która zawsze ma większe posiadanie piłki niż przeciwnik. Od dobrych kilku kolejek jest jednak ono wysokie nie przez grę na połowie rywala, tylko dzięki podaniom obrońców na swojej połowie. Poniżej prezentujemy posiadanie piłki w ostatnich czterech meczach bez gola i statystyki strzałów. Najważniejsze statystyki ostatnich czterech spotkań: