Lech – Widzew 0:1 + 39 zdjęć

W meczu 15. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2011/2012, Lech Poznań przegrał na własnym boisku z Widzewem Łódź 0:1 (0:0). Obecny trener Jose Bakero doprowadził Kolejorza do katastrofy i poznański Lech nie ma przed sobą żadnych perspektyw na przyszłość. Winę za to ponosi zakochany zarząd w Hiszpanie, Bakero oraz piłkarze bez jaj.

> Party Poker < 39 zdjęć z meczu:

> Fotorelacja z meczu Lech Poznań – Widzew Łódź 0:1

15:35 – Witamy z Bułgarskiej! 20 minut wcześniej niż przewidywaliśmy. W Poznaniu dzisiaj mamy silny, zachodni wiatr.

15:36 – Na szczęście nie jest aż tak zimno.

15:37 – Fany już są wywieszone. Dzisiaj wyjątkowo szybko.

15:37 – Piłkarze Widzewa dojechali już na stadion. Przed chwilą zapoznali się z murawą.

15:37 – Teraz są na niej lechici.

15:38 – Przypominamy, że skład Kolejorza tradycyjnie podamy według rozgrzewki około godziny 16:35.

15:41 – Przed stadionem nie ma żadnych kolejek po bilety. Nie należy spodziewać się zbyt wysokiej frekwencji.

15:42 – Murawa prezentuje się całkiem nieźle. Niebawem fotka na Blipie.

15:45 – Na razie na Bułgarskiej pustki. Jedynie w Kotle jest około 150 kibiców.

15:49 – Przypominamy również, że jeśli Lech dzisiaj wygra, co najmniej do jutra będzie znajdował się na trzecim miejscu w tabeli. Wszystko przez dobry bilans bramkowy.

15:55 – Na Blipie pojawiło się zdjęcie murawy.

15:56 – Na murawie Jose Bakero udziela wywiadu. Przygotowywane są już także elementy do rozgrzewki poznaniaków.

16:01 – Na razie kibice przybywają bardzo wolno. W Kotle są już za to dwa bębny.

16:02 – Po Bakero wywiadu na murawie udziela trener Mroczkowski.

16:06 – Andrzej W. wyszedł na murawę i zaraz uciekł. Kiedyś trenował w Lechu bramkarzy, ale go policja zwinęła.

16:10 – W przerwie meczu na Blipie tradycyjnie ukażą się również zdjęcia trybun.

16:12 – Dzisiaj będzie bronił Burić. Bośniak został powitany głośnym okrzykiem Kolejorz.

16:15 – Kibiców powitał własnie spiker.

16:15 – Na razie panuje tutaj stypa… ale może trochę się rozkręci.

16:16 – Bramkarze Widzewa wyszli na rozgrzewkę.

16:19 – Gracze Widzewa na rozgrzewce. Na lechitów trzeba jeszcze trochę poczekać.

16:23 – Rozgrzewają się już sędziowie i lechici. Zaraz podamy skład.

16:26 – Skład Lecha poniżej. Jest optymalny.

16:30 – Widzimy, że wreszcie ktoś nas posłuchał i zrezygnował z Drygasa. Nie ma go nawet na ławce rezerwowych.

16:32 – Co do składu Widzewa. Wygląda dziwnie, bo jest w nim aż sześciu obrońców. Nie wiadomo także, gdzie dokładnie zagra Ostrowski.

16:34 – Musimy powiedzieć, że skład nam się podoba. Brak w kadrze meczowej Ślusarskiego i Drygasa też powinien dać coś do myślenia.

16:36 – W tej chwili na stadionie jest ok. 10 tys. kibiców, ale do meczu mamy jeszcze 30 minut.

16:43 – W drugim dzisiejszym meczu Cracovia wygrała z GKS-em 2:1. Pasy decydującą bramkę zdobyły w doliczonym czasie gry! Brawo!

16:47 – Na telebimie jakiś gościu udziela wywiadu. Nic nie słychać, nie wiemy po co to w ogóle puszczają.

16:49 – Na murawie trwa występ dziewczyn z KG. Mają flagi.

16:51 – Rozgrzewka zakończona. Możdżeń jako najmłodszy targa worki z piłkami.

16:53 – Mało kibiców dzisiaj będzie. Właściwie to przeciętnie.

16:54 – Dość dobra frekwencja jest właściwie tylko w sektorze dziecięcym.

16:56 – Hymn Lecha leci z głośników.

16:58 – Lech zagra dziś w strojach w pasy, a Widzew na czerwono.

16:59 – Tylko zwycięstwo krzyczą kibice.

17:00 – Kibice Kolejorza odświeżyli starą przyśpiewkę.

17:40 – Wybuchła petarda na stadionie.

17:43 – Na Blipie pojawiły się fotki trzech trybun.

17:50 – Na murawie drugi występ dziewczyn z KG. Są ubrane jakby było z +30 stopni, a jest około zera. Szacunek za odwagę.

17:55 – Airbase – Medusa leci na stadionie. To powinno lecieć też w szatni. Lechici na pewno by się zmobilizowali…

18:08 – Kibice domagają się zwolnienia Bakero.

18:30 – Gdzie jest orzeł i gdzie jest krzyż – śpiewają kibice.

Mecz rozpoczął się od ataków Lecha. W 5. minucie gry Murawski płasko zagrał do Rudnevsa, ale Łotysz był na spalonym. Po chwili strzał z dystansu, lecz niecelny. W 8. minucie Wojtkowiak dośrodkował w pole karne, a tam niewiele brakowałoby, Rudnevs sięgnął piłkę głową. W 9. minucie kapitalny rajd Toneva i to ze swojej połowy! Bułgar podał do Rudnevsa, ten do Stilicia, ale jego strzał zablokowali obrońcy.

W 20. minucie pierwszy strzał Widzewa. Futbolówka wylądowała jednak w rękach Buricia. Po chwili głową uderzał Kamiński i kapitalną interwencją popisał się Mielcarz. W 26. minucie meczu kontrę wyprowadzili goście. Uderzenie Grzelczaka dobrze obronił Burić. W 29. minucie na strzał z daleka zdecydował się Krivets. W tej sytuacji piłka przeleciała nad poprzeczką.

W ostatnim kwadransie pierwszej połowy przeważał Lech, ale tym razem brakowało nawet strzałów. Ten w 40. minucie oddali za to widzewiacy, ale był on niecelny. W 44. minucie po błędzie Widzewa akcję wyprowadził Lech. Tonev zamiast jednak podać po ziemi, zdecydował się dośrodkować i niecelnie strzelił Stilić.

W 49. minucie niesygnalizowany strzał z dystansu oddał jeden z widzewiaków. W tej sytuacji piłkę złapał Burić. W 57. minucie po paru minutach nudnej gry strzał z daleka oddał Pinheiro. Piłka wleciała tuż przy prawym słupku bramki Buricia.

Przedostatni kwadrans meczu był niezwykle nudny. Lech nic nie grał, Widzew symulował faule i dopiero w 74. minucie gry na uderzenie z dystansu zdecydował się Tonev. Strzał wybronił jednak Mielcarz.

W ostatnim kwadransie meczu piłką grał Lech, ale jak zwykle nic z tego nie wynikło. Ostatecznie Lech przegrał 0:1. Bakero i tak nie zostanie zwolniony. Ważniejsze są przecież kontakty, które załatwi Bakero.

KKS Lech Poznań – RTS Widzew Łódź 0:1 (0:0)

Bramka: 57.Pinheiro

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa)

Widzów: 15000

KKS Lech: Burić – Wojtkowiak, Wołąkiewicz (46.Bruma), Kamiński, Henriquez – Murawski, Injać (76.Ubiparip), Krivets (64.Wilk) – Stilić, Rudnevs, Tonev.

Rezerwowi: Kotorowski, Arboleda, Wilk, Możdżeń, Djurdjević, Ubiparip, Bruma.

RTS Widzew: Mielcarz – Bartkowski, Ukah, Bieniuk, Dudu – Budka (90.Mroziński), Pinheiro, Panka, Abbes, Ostrowski (46.Okachi) – Grzelczak (90.Stępiński).

Rezerwowi: Kaniecki, Okachi, Dybiec, Serwaciński, Mroziński, Oziębała, Stępiński.