Nadal bez fanów gości. Trwają prace

W rundzie jesiennej na żadnym z czterech ligowych meczów Kolejorza, które zostały rozegrane na stadionie Miejskim przy ul. Bułgarskiej 17 w Poznaniu nie było zorganizowanej grupy kibiców gości. Pod tym względem nic nie zmieni się do połowy lutego.

> Party Poker < Co ciekawe w pełni gotowy na przyjęcie fanów drużyny przyjezdnej jest sektor gości, ale w dobrym stanie jest także kładka, której budowa skończyła się już latem, ale teraz trwają na niej pewne prace związane z jej zabudową. Nie to jest jednak największą przeszkodą w przyjmowaniu kibiców gości. Wszystkiemu jest winna przebudowa ul. Bułgarskiej, jak i budowa nowej ul. Ptasiej i głównej drogi dojścia pod kładkę od strony lasu. - „Brak przyjmowania kibiców gości wynika z infrastruktury wokół stadionu. Kładka dla nich jest przygotowana, natomiast kwestia doprowadzenia nie. Zgodnie z decyzją, która zapadła przed rozpoczęciem rundy jesiennej, nie będziemy mogli przyjmować kibiców.” – powiedziała rzeczniczka prasowa Lecha Poznań.

Tymczasem brak fanów gości ma również wpływ na frekwencję na stadionie Kolejorza. Sektor kibiców przyjezdnych może bowiem pomieścić ponad dwa tysiące osób i w tej rundzie na pewno zapełniłby się choć raz, a liczba widzów na danym spotkaniu byłaby wyższa. – „Myślę, że jest to ze szkodą dla widowiska i dla nas wszystkich. Aspekt finansowy też wchodzi w grę, ale to nie jest zależne od klubu i od infrastruktury, na którą my być może mielibyśmy wpływ.” – przyznała Joanna Dzios.

Dodajmy również, że wokół stadionu trwa nie tylko przebudowa ul. Bułgarskiej, budowa nowej Ptasiej czy dojścia do kładki. Prace budowlane i wykończeniowe trwają również za II trybuną i nieopodal jej. Nowa nawierzchnia została już także położona na sąsiedniej ul. Rumuńskiej. Przy niej trwa aktualnie budowa chodników, które ułatwią poruszanie się kibicom Kolejorza.

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski

8 komentarzy

 1. TOMO pisze:

  Robokopom od budowy sie nie spieszy, bo maja placone za godzine, dlatego tak to wyglada

 2. Lechita pisze:

  na tym stadionie nikomu sie z niczym nie spieszy/../

 3. dasdasdasd pisze:

  Jakim Autobusem dojadę na mecz z os.Sobieskiego ?

 4. asdat0r pisze:

  91

 5. Mav pisze:

  Fucking joke

 6. zenek pisze:

  Przebudowa Bułgarskiej powinna trafić do prokuratury.

 7. karino pisze:

  powinni wziasc do budowy eldoke na wolno cobrobo ;)

 8. Andy pisze:

  Do prokuratury ktora zatrudni 20 bieglych i specjalistow policji scigajacych zlodzieji i oszustow. A gdzie sa odpowiedziajni za fuszere i prowizore. Kto zezwolil to niesymetryczne gowno gdzie nawet brezent dachowy jest raz tak raz inaczej zamocowany psujac optyke .