Oceny za mecz z Widzewem

W niedzielnym meczu Lecha Poznań z Widzewem Łódź zakończonym porażką 0:1, ekipa Kolejorza rozegrała jedno ze słabszych spotkań w tym sezonie i na domiar złego znów przegrała. Kilku piłkarzy po raz kolejny udowodniło zatem, że nie nadają się do Lecha.

6 – świetnie

Jasmin Burić – Bronił to co miał, choć przy stracie gola mógł interweniować nieco szybciej. Nie ma jednak co go winić na porażkę.
Ocena: 3

Grzegorz Wojtkowiak – Na początku meczu udzielał się w ofensywnie, ale potem nieco zwolnił. Znów biegał jak panienka, natomiast w drugiej połowie gubił się przy nielicznych atakach rywali.
Ocena: 3

Hubert Wołąkiewicz – Ze względu na niedawny uraz, grał tylko w pierwszej połowie. W niej Widzew nie stworzył zbytniego zagrożenia pod bramką Kolejorza, zatem „Żaba” nie mógł się do końca wykazać. Można było jednak zauważyć jego niecelne długie podania.
Ocena: 3

Marcin Kamiński – Jeden z nielicznych zawodników, któremu się chciało. Pewny w defensywie i w dodatku stwarzał zagrożenie po stałych fragmentach gry. Brawo Kamień! Oby tak dalej!
Ocena: 4

Luis Henriquez – W defensywie w miarę przyzwoicie, ale w ofensywnie bardzo przeciętnie. Niby włączał się do akcji skrzydłami, lecz niewiele z tego wynikało.
Ocena: 3

Rafał Murawski – Nie pasuje do tej drużyny, bo jest za dobry. Po raz kolejny zagrał nieźle i przede wszystkim biegał za dwóch.
Ocena: 4

Sergei Krivets – Chce, ale mu nie wychodzi. Umiejętności i szybkość nie taka, jakby chciał tego Białorusin. Jemu się przynajmniej chce.
Ocena: 3

Dimitrije Injać – Nic nie grał, ale do tego wszyscy się już przyzwyczaili.
Ocena: 2

Semir Stilić – Miał być liderem Lecha, ale nie był. Gracze Widzewa radzili sobie z Bośniakiem bardzo łatwo, a po stracie gola Stilić kompletnie zgasł. Lepiej niech przedłuży umowę z Kolejorzem, bo i tak do lepszego klubu nie pójdzie. Jest po prostu za słaby.
Ocena: 2

Artjoms Rudnevs – Walczył z dwoma wysokimi i twardo grającymi obrońcami. Był to dla niego naprawdę ciężki mecz, ale zwłaszcza w pierwszej połowie, Łotysz potrafił oddawać strzały. Szkoda tylko, że partnerzy tak rzadko mu podawali.
Ocena: 3

Aleksandar Tonev – Grał i biegał do momentu straty gola. Po trafieniu Pinheiro nieco przygasł, ale wtedy wszyscy siedli. Dobrze, że w końcu zagrał od początku i to w dodatku do samego końca.
Ocena: 4

Zmiennicy:

Marciano Bruma – Nic nie grał i nic nie wniósł do gry Kolejorza, choć biegał przez całą drugą połowę. Bruma źle podawał i źle dośrodkowywał. Słabo…
Ocena: 2

Jakub Wilk – Wszedł na boisko w 64. minucie. Grał słabo i prawie strzelił gola, ale samobójczego.
Ocena: 2

Vojo Ubiparip – To cud, że Bakero go wpuścił. Niestety nic nie pokazał i był kompletnie niewidoczny przez te 15 minut, w których było dane mu wystąpić.