Lech odblokowany, Lech przełamany

Sobotnie spotkanie Lecha Poznań z ŁKS-em Łódź nie było dla Kolejorza zwykłym meczem tylko pojedynkiem, w którym przełamała się nie tylko wielkopolska drużyna, ale też najlepszy strzelec „niebiesko-białych” i polskiej T-Mobile Ekstraklasy, Artjoms Rudnevs.

> Party Poker < Bramka białoruskiego piłkarza, Sergeia Krivtsa w 13. minucie gry przerwała złą passę bez strzelonego gola, która trwała w sumie 489 minut. Co ciekawe bramkę strzelił wtedy zawodnik, który w ostatnich meczach zawodził trenera Kolejorza, ale tym trafieniem go ucieszył. - „Jestem bardzo zadowolony z postawy Sergeia Krivtsa. W ostatnich spotkaniach nie wszystko wychodziło tak jakbyśmy tego od niego oczekiwali. W sobotę zagrał jednak naprawdę bardzo dobry mecz.” – powiedział Jose Bakero.

Tymczasem przedwczoraj odblokował się nie tylko Lech Poznań, ale również najlepszy strzelec Kolejorza i naszej ligi. Po dokładnie 580 minutach, czyli od 1 października pierwszą bramkę w Ekstraklasie zdobył Łotysz, Artjoms Rudnevs. – „Cieszy mnie odblokowanie Artjomsa, który od dłuższego czasu nie strzelał bramek. Jestem więc podwójnie zadowolony, a zwłaszcza z tego, że nie tylko Rudnevs strzelił gola, ale też pomocnicy.” – przyznał Jose Maria Bakero Escudero.

Natomiast w meczu z ŁKS-em aż trzy z czterech goli zdobyli pomocnicy, co do tej pory było rzadkością. Nic więc dziwnego, że także ta rzecz mogła mocno ucieszyć hiszpańskiego opiekuna poznaniaków. – „Tak jak już wcześniej mówiłem. Zdobywanie goli nie jest tylko wyłącznością napastnika, ale także innych zawodników, w tym pomocników.” – dodał Jose Bakero podkreślający istotność drugiej linii w ofensywnych atakach poznańskiego Lecha.

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski
Fot: KKSLECH.com

4 komentarze

 1. tom pisze:

  heh. No nieźle

 2. Versoo pisze:

  z taka mala regularnoscia zdobywania goli rudnevs nie odejdzie nawet po sezonie

 3. MaPA pisze:

  Myślę że gole pomocników wyniknęły z nieobecności Stilića.Panowało takie przekonanie że tylko on wraz z Rudnewem mogą wygrywać mecze.Wszystie poczynania na boisku były pod tę parę zawodników.W meczu z ŁKS pomocnicy wzięli sprawę w swoje ręce i udało się.Nie twierdzę że Stilić jest kiepski ale zdominował środek.Duża ilość piłek wywalczonych w środku pola kierowano właśnie do niego jako głównego podającego.Gdy podawał dokładnie do Rudnewa to z reguły była brama.Tymczasem rywale skumali że trzeba wyłączyć Stilića i Kolejorz jest załatwiony.Zobaczymy jak zagrają z Zagłębiem.Powinno być tak jak z ŁKS no bo z kim mają zdobywać punkty jak nie z najsłabszymi.

 4. tadeo pisze:

  Zagłębie_Legia 0:4,właśnie tu jest odpowiedż z kim jak nie z Zagłębiem.