Dawidziuk: „Trener potrzebuje 3 lata”

Tuż po zakończeniu rundy, czyli po meczu z Zagłębiem, zarząd Kolejorza spotka się z trenerem Jose Bakero po to, aby ocenić jego roczną pracę. Mimo to, nie należy się spodziewać, że Hiszpan zostanie wkrótce zwolniony, bowiem ma ogromne poparcie współpracowników.

> Party Poker < Jose Maria Bakero Escudero ma wizję klubu, z którą jak najbardziej zgadzają się władze Kolejorza. Puste słowa nie przekonują jednak największego sponsora Lecha Poznań, czyli kibiców, którzy pomału wycofują się z czegoś takiego i przychodząc na mecze w mniejszej liczbie, nie dokładają w budowę Kolejorza tyle pieniędzy, co choćby w zeszłym sezonie. Pod tym względem problem może być także wiosną, gdyż fani "niebiesko-białych" na pewno nie przekonają się do Jose Bakero mającego olbrzymie poparcie władz. Dyrektor sportowy Kolejorza przyznaje jednak, że ewentualna zmiana trenera zimą zaburzyłaby długofalowy proces budowania klubu. - „Żaden klub, który myśli o strategi na dłuższą metę, po wymianie trenera nie może powiedzieć, że będzie kontynuował tą samą pracę. Każda zmiana trenera wiąże się przecież z budowaniem wszystkiego od nowa i gdyby tak się działo na zachodzie, to myślę, że ciężko byłoby mówić o pewnej filozofii i kulturze gry danego klubu.” – powiedział Andrzej Dawidziuk.

Trener bramkarzy w poznańskim Lechu dodał również, że długą pracę trenerów w klubach popiera UEFA, według której szkoleniowcy powinni pracować z jednym zespołem co najmniej trzy lata. – „Niedawno na konferencji UEFA oceniano, jak długo musi trener pracować w jednym klubie, by zostawić swój ślad. Obliczono, że są to trzy lata, ale oczywiście jest to teoria. Czasami można przecież coś szybko osiągnąć, a czasem dopiero po dwóch latach.” – powiedział Andrzej Dawidziuk, któremu nie spieszy się, by szybko osiągnąć sukces z Kolejorzem.

Dyrektor sportowy poznańskiego klubu zaznaczył również, że sukces osiągnięty przez trenera, który krótko pracował w danym klubie, nie zawsze przełoży się na kolejne trofea danego zespołu. – „Czasem jest tak, że przychodzi nowy trener i z grupą ludzi szybko osiąga sukces. To jest jednak wynik tu i teraz, a potem zespół popada w kryzys, z którego trudno jest go wyciągnąć. Jeżeli jednak klub ma działać długofalowo, to chciałbym, aby ktoś, kto idzie na mecz Lecha wiedział, czego można będzie się po nim spodziewać.” – oznajmił Dawidziuk będący za długą pracą trenerów.

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski
Fot: KKSLECH.com

52 komentarze

 1. aby pisze:

  , to chciałbym, aby ktoś, kto idzie na mecz Lecha wiedział, czego można będzie się po nim spodziewać

  -posiadania pilki na poziomie 60-70% w strefie obronnej
  -wyniku 0-0,0-1 lub 1-0
  -oddania 1-3 strzlow celnych na bramke
  -w drugiej polowie mozna juz opuscic stadion bo porostu mecz wyglada jak flaki z olejem
  -po meczu -konferencja i bajki bakera na dobranoc

 2. mikuś pisze:

  Jak nie będzie zwolniony, to macie puste trybuny na meczach Lecha.

 3. momolog pisze:

  tak, szczególnie, że na 16 meczy w sześciu Lech strzelił trzy lub więcej bramek także troche chybiona ta argumentacja z systemem zero-jedynkowym :P

  nie chcesz, to nie chodź, proste.

 4. wrona szpieg pisze:

  jesli bakero ma zostawic slad po trzech latach, to (widzac, jak jest juz teraz) obawiam sie, jak ten slad bedzie wygladal…

 5. kibic pisze:

  dawidzuk ty tez sie pakuj razem z bakero

 6. momolog pisze:

  za Zielińskiego to by można powiedzieć, ż e system zero-jedynkowy był, gra nudna itd. albo za Smudy, który w swoim „najlepszym” sezonie miał 11 remisów, tez trochę nudno…po trzech latach udało mu sie zając 3 miejsce…

 7. lechp66 pisze:

  Generalnie zgadzam się z p. Dawidziukiem. Ale odpowiedzmy sobie najpierw na jedno podstawowe pytanie: „Czy Lech ma obecnie trenera?”

 8. ben pisze:

  jest odpowiedż bakero zostaje tak zadecydowały władze lecha czyli największego sponsora klubu mają tam gdzie nie dochodzi słońce niestety my kibice możemy pokazać swoją dezaprobatę no właśnie w jaki rozsądny sposób proszę o konkrety jaki sposób byłby najlepszy np.nie kupować biletów karnetów ,brak dopingu ,apel do właściciela by przemyślał czy kibice czy zarząd i bakero z daleko zwroczną stratęgią która doprowadza do tego że my kibice wstydzimy się z naszego lecha a może macie jakieś jeszcze ciekawe propozycje protestu by ratować nasz klub

 9. tomek27 pisze:

  Ja tez jestem za dlugofalowa praca trenera,ale po roku jednak powinno byc juz cos widac,a Lech gra gorzej niz rok temu ,do tego kurjozalne decyzje trenera ,treningi po godzince dziennie itd. Bylem za zostawieniemZiieliny i Smudy do konca ,rowniez Czesia ,ale temu panu juz dziekujemy

 10. 07 pisze:

  Zgadzam sie ze trener powiniem miec 3 lata. Trener, a nie wizjoner. Bakero trenerem jest zadnym. O czym rozmawiamy. A jesli ich zdaniem jest to poproszé o dowody, ze on potrafi stworzyc silny zespól. Dali druzyné gosciowi, który nie ma zadnych wyników sportowych. Przestancie na Lechu robic eksperymenty!

 11. kibic 75 pisze:

  ile potrzebuje trener pokazał Probierz w ŁKS,…

 12. kibic 75 pisze:

  Również Leńczyk w Śląsku…

 13. axn pisze:

  jeszcze bakero powininen sie wypowiedziec, zalożę się że dla niego takim minimum pracy byłoby 5lat. Jak można się pytac o zdanie ludzi którym zależy na jak najdłuższym kontrakcie.

 14. rafał pisze:

  Ciekawe czy będą tacy cierpliwi, jak drugi rok nie będzie pucharów.

 15. dks plus pisze:

  zrobić bakero kordynatorem ds sportowych a trenerem kogoś z lepszym warsztatem np.gonczarenko z bate borysów. myśle że wyniki i gra była by 100 procent lepsza. czołówka odjeżdza a ich mamy na wyjazdach to jest problem.

 16. zaniepokojony pisze:

  Lenczyk ma super osiągnięcia w Polsce teraz Śląsk wcześniej Bełchatów ale w rozgrywkach europejskich i jedna i druga drużyna nie zrobiła furory. Do zmiany trenera trzeba dorzucić zmiany w kadrze zespołu – potrzeba młodych zdolnych głodnych sukcesu i awansu zawodowego a nie takich 2/3 lata przed emeryturą.

 17. kbic pisze:

  haha no tak za 3lata zobaczymy efekt, czyli gre w 1lidze…

 18. momolog pisze:

  proszę wymień osiągnięcia Lenczyka i podaj daty tych sukcesów :)

 19. McLuke pisze:

  aha, czyli Dawidziuk chce ściągnąć naszego Kolejorza na dno – fajnie wiedzieć. Następny błazen, który może podać sobie rękę z kudłatym… Prawda jest taka, że oboje powinni zostać wystawieni za drzwi klubu i pożegnani krótkim: „Wypier…!!!!”

 20. Janusz pisze:

  Najpierw PO póżniej ceny biletów, policja teraz trener czy WY musicie cały czas mieć przeciwko komuś robić protesty. Do czego dążycie ja się pytam??? Tak chcecie wielkiego Lecha tworzyć, najlepsi kibice w kraju?? Ogarnijcie się trochę. Co to za moda nastała w tym kraju, weżcie na wstzrymanie, a nie daj boże Bakero coś ugra i co wszyscy będą się cieszyć i będą pisać coś w stylu no farta miał itd itp. Czy wygrywasz czy nie. Hej KKS!!!!!!!

 21. Pavvelinho pisze:

  Też zgadzam się że trener potrzebuje co najmniej od dwóch do trzech lat żeby stworzyć zespół ale pod warunkiem że umie to stworzy taki zespół.

  To jakie są roczne efekty pracy bakteiro widzi niemal każdy i jeżeli tak miałyby wyglądać następne dwa lata to już lepiej podziękować za współprace. Lechowi jest potrzebny szkoleniowiec który coś potrafi a nie taki który dla którego rzeczą świętą i najważniejsze jest to żeby mieć jak największą liczbę podań oraz rekordowe posiadanie piłki w granicach 70% (głównie wśród środkowych obrońców a dopiero na samych końcu to co jest najważniejsze czyli strzelanie bramek).

 22. 07 pisze:

  @momolog – Lenczyk super osiágniéc nie ma , ale chociaz przyzwoite- MP – 77/78 Wisla / cwiercfinal Pucharu Europy 78/79Wisla /3 miejsce ze Sláskiem 79/80, /3miejsce z Ruchem 82/83, viceM.P z GKS B 06/07, awans do Ekstraklasy 08/09 – Zaglébie L., viceM.P 10/11 z Sláskiem, Trener roku w 90 i 2006, Trener sezonu – 10/11. Dodam ze jest na najlepszej drodze po kolejne trofeum…;)))

  Ciekawostka – osiágniécia J.M.Bakero – BRAK ;))) I TO MÓWI WSZYSTKO!

 23. Kibic pisze:

  Dawidziuk pakuj się razem z Bakero.

 24. Pavvelinho pisze:

  07

  Jak to brak. Przecież utrzymał Real Zaragoza (samodzielnie) i Valencia CF (był asystentem Koeman’a) w PD (po czym wywali bakteiro gdyż wiedzieli co ich może jeszcze czekać) – a to przecież nie lada wyczyn.

  A po za tym ten nieudacznik dobrze wie że jak w Lechu zawali to już nikt na poważnie go nie zatrudni (co najwyżej czeka go czwarta liga w Hiszpanii).

 25. Pavvelinho pisze:

  07

  Jak to brak. Przecież utrzymał Real Zaragoza (samodzielnie) i Valencia CF (był asystentem Koeman’a) w PD – a to przecież nie lada wyczyn. Po czym wywali bakteiro gdyż wiedzieli co ich może jeszcze czekać.

  A po za tym ten nieudacznik dobrze wie że jak w Lechu zawali to już nikt na poważnie go nie zatrudni (co najwyżej czeka go czwarta liga w Hiszpanii).

 26. kibicc pisze:

  Sorry ale taki Probierz czy Lenczyk nie potrzebują 3 lat i już mogą sie pochwalić wynikami w przeciwienstwie do Bakero,który w przeciągu 3 lat może jedynie spuścić nas o klase niżej,a z drugiej strony jeśli chociaż coś by ich nauczył to po 3 latach najlepsi odejdą i znowu miałby wymówke że potrzebuje 3 lat.Powtarzam dobry trener potrzebuje 2,3 miesięcy,żeby drużyna grała tak jak on chce, tylko musi być to trener,który sie zna na swoim fachu a nie nasz obecny niby trener co przez dwa lata nawet nie nauczył sie mówić po polsku a co tu mówić o trenerce.Zobaczycie co Probierz zrobi w Grecji,a mógł być u nas,teraz tylko możemy żąłować

 27. zaniepokojony pisze:

  trener potrzebuje jeszcze piłkarzy i kasy na transfery – u nas to czego mu nie brakuje to poparcia Zarządu i Rutka ale nie w kwestii transferów
  Opcja jest taka zrób Majstra z młodych zawodników i tych co są w klubie a tu wielu osiągnęło wszystko co chcieli czyli ciepła posadka w dobrym klubie

 28. luk pisze:

  Skorża też był już na wylocie w zeszłym sezonie a teraz gra na pewnego mistrza.
  Ale czy będzie to miało przełożenie także u nas??

 29. Kibol pisze:

  Woźny z Szamotuł zawsze będzie te bzdury gadać, w końcu jak Baker wyleci to on też.

 30. kibic4 pisze:

  ludzie jakie 3 lata ? za 3 lata nikt nie będzie chodzić na Lecha bo kudłaty go rozwali z trenem bramkarzy , mam wrażenie , że po zwycięstwie nad słabiutkim ŁKS -em( gdyby Mięciel strzelił gola na początku kto wie jak by było , a w drugie połowie strzelili coś nie bo już zaczęli grać to co grali wcześniej ) , nie którzy zapomnieli już o tragicznych meczach ,zadam wam pytanie ile pkt ugraliśmy z Śląskiem ,Wisłą, Legią i Polonią odpowiedź brzmi 1 pkt ( no ok za rok ugramy dwa ) , dla mnie ten Dawidziuk to porażka o kudłatym nie wspomnę ale ok wierzcie tym dziadom z wronek a będzie dobrze pozdrawiam

 31. momolog pisze:

  @07

  „Lenczyk super osiágniéc nie ma , ale chociaz przyzwoite- MP – 77/78 Wisla”

  Być może młody wiek nie pozwala pamiętać tamtego „miszcza”, ale chyba tylko Pan Lenczyk nie wiedział, że wszystkie mecze były wtedy kupione :)

  Przynajmniej do dnia dzisiejszego udaje głupa, że nic nie wiedział(jak Smuda o ustawionym meczu Zagłębia – ta niewiedza pokazuje jak mało wiedzą ci panowie co sie dzieje w zespole i w szatni)

 32. tom pisze:

  Dawidziuk ty palancie megalomanie cholerny wypier…. razem z tym Jose Mari 0-1 Bakero Wiosną macie góra 6 tys na trybunach

 33. zaniepokojony pisze:

  Każdy jest za słaby na Lecha potrzebny Murinho i kasa Romana A.

 34. Janek Tomaszewski pisze:

  Czyli streszczając ten artykuł można stwierdzić,że nie ma kasy!!!

 35. jac pisze:

  kopernikowi nie starczy 10 lat

 36. jero12 pisze:

  Następny wizjoner, ciekawe czy to wpływ Bacero czy on już taki był ? Można marzyc, mieć plany, wizje na cos jeszcze lepszego – ale do tego trzeba normalnego trenera, który buduje nie psuje.

 37. Flico pisze:

  Jak nie zwolnią bajeranta zero karnetów!!!

 38. luis pisze:

  w tym klubie nie ma pieniędzy, żeby zrobić wigilie dla pracowników i piłkarzy. Super rodzina Kolejorza.
  Chyba, że coś się zmieniło w ostatnich dniach, ale nie sądzę.

 39. ak pisze:

  Dawidziuk – wynocha na prowincję!

 40. arci pisze:

  h,,e muje ja karnetu nie kupuje BAKERO WYP……LAJ

 41. Pyra pisze:

  luis bedzie zmiana trenera?? jak graja jak pipy to nie zasluguja na wigilie. jak dla mnie to powinni im potracic wyplaty, kazdemu po 10% i oczywiscie wypieprzyc Bakero – mmoze to by pomoglo.

 42. KKS pisze:

  Zostanie Bakero = macie puste trybuny !!!

 43. Lech pisze:

  jakie 3 lata?ten koles powinien juz dawno miec spakowane walizki.to nie jest trener.musi byc zmiana.

 44. diego pisze:

  dawidziuk pakuj manatki i razem z kudlaczem WYPIER…..z Bulgarskiej!!!!!

 45. torreador pisze:

  Dawidziuk tradycyjnie zaklina rzeczywistość. Można by dać trenerowi 3 lata, gdyby budował zespół od początku np. po wejściu do ligi albo odejściu 5-6 kluczowych graczy. Bakero jednak dostał zespół Mistrza Polski, grający z powodzeniem z takimi klubami jak MC i Juve. Jakie są efekty każdy widzi – równia pochyła. Dziś już nie ma nic z zespołu który dostał Bakero z Dawidziukiem. Nawet nie chcę myśleć, nie tylko o trzech latach, ale o najbliższej rundzie tego duetu.

 46. Wiaduktor pisze:

  O proszę ilu znawców się znalazło. Jak Dawidziuk wyciągnął dość silny argument w postaci opinii UEFA, raptem wszyscy mu przytakują, a jeszcze klika dni termu psy na nim wieszaliście i za takie wypowiedzi żądaliście jego głowy. Jesteście momentami żenujący. Nie rozumiecie kompletnie sensu wypowiedzi. Kompletnie nie kumacie dlaczego trze lata. Czasem zmuszenie malkontentów do ruszenie główką jest trudne, a kiedy znajdzie się dobry sposób do tego, raptem okazuje się że jest on niewystarczalny.

 47. only kks pisze:

  Wiaduktor – stuknij się. Jaki silny argument? o czym ty mówisz? O jaką budowę ci chodzi? W ciągu ostatnich dwóch lat z Lecha odeszło raptem 2 znaczących piłkarzy ciągnących grę (Lewy i Peszkin) a w to miejsce przyszło 2 innych (Artiom i Tonev). Nie liczę mniej znaczących zmian typu: Bosy czy Garnek – out a Żaba czy Ryba – przyjście. Pan JMB nie wniósł nic nowego do gry Kolejorza poza jej pogorszeniem i osłabieniem motoryki i wiary drużyny a pracuje od roku i póki co jest to równia pochyła w dół. Co do Pana Dawidziuka to powiem ci gdzie jest jego miejsce, otóż w Szamotułach tam gdzie trenował na poziomie gimnazjalnym. Forma naszych bramkarzy jest „wręcz tragiczna”, to co Kotor zrobił we Wrocławiu czy to co wyprawia Jasiek (w Bielsku Białej czy ostatnie „genialne” opuszczenie pola karnego) woła o pomstę do nieba. Naprawdę aż dziw bierze, że mamy straconych tylko 10 bramek. W normalnym klubie jeden i drugi Pan wyleciałby z hukiem przecież oni nic nie budują poza swoim coraz lepszym samopoczuciem, oni skutecznie rujnują tę drużynę. Taką interpretację opinii UEFA to można sobie w du.ę wsadzić. 3 lata tym Panom by przysługiwało gdyby w jednym momencie odszedł Lewy,Peszkin i Semir a tak nie było. Ja osobiście na Bułgarskiej się nie pojawię dopóki takie niedorajdy będą trenowały mojego ukochanego Lecha i to muszą zrozumieć Panowie Rutkowscy, że mecz piłkarski „na żywo” to spektakl a nie klepanka w poprzek boiska w ślimaczym tempie. Wolę Canal+ bo to mogę w każdej chwili przełączyć żeby się nie wkur…ć. Można zrozumieć słabszy mecz jak choćby ten z Wisłą, ale nie całą serię po której dwaj pseudo trenerzy próbują wmówić tysiącom kibiców, że wszystko jest pod kontrolą i idzie w dobrym kierunku. Dupa a nie dobry kierunek. Amen

 48. 07 pisze:

  To prawda ze trener potrzebuje czasu. trener, ale niE WIZJONER! To róznica o czym mamy okazjé sie przekonac.

 49. gawlik pisze:

  my tez potrzebujemy trzy lata zeby wrócic na stadion;)

 50. Lolek pisze:

  Po co zatrudniać do wychowania dzieci kobietę głupią,brzydką i leniwą,a następnie czekać trzy bite lata aż doszczętnie zgłupieją i zmanierowane oleją mój wynalazek i mnie samego?Czy nie lepiej poszukać dłużej i zaangażować panią mądrą,ładną i pracowitą,a później żyć długo i szczęśliwie?Tylko…”chcesz mieć panią,zarób na nią”.

 51. Wiaduktor pisze:

  @only kks czego ty oczekujesz? Przyjdzie jakiś trener i wygra wszystkie mecze? Zrozum, chłopie, że sens opinii UEFA jest taki, że dopiero po trzech latach powinny przyjść wyniki. Patrząc się na Angielską ligę, zwróć uwagę na chociażby ManU. Tam jest trener, który niezależnie od wyników prowadzi drużynę. Powtórzę kolejny raz, że każdego wcześniejszego trenera zwalnialiście tak jak JMB. Zielinę bo ustawił zespół defensywnie. Ostatecznie okazało się że MP zdobył. Smuda był zły, bo zajeżdżał drużynę, nie robił rotacji. Teraz okazuje się, że Zieliński i JMB korzystali z tego co wypracował ich poprzednik. Odejdzie JMB okaże się że nauczył zespół ataku pozycyjnego. Przypomnę po meczu z Lechią, a potem z Legią, wszyscy się rozpływali nad taktyką. Okazuje się że nie jest ona taka zła. I podkreślę że mnie wkur…ia sytuacja, gra Kolejorza tak samo jak was. Tylko ja problem widzę w grajkach a nie w trenerze.

 52. Anonim pisze:

  „Tylko ja problem widzę w grajkach a nie w trenerze.” hahahah widzisz problem w grajkach jak grali z MC i Juventusem i zdobywali MP też widziałeś problem w grajkach i ci sami wychodzili z grupy ?!