Tonev nauczył się taktyki i będzie grał

21-letni pomocnik, Aleksandar Tonev ma bardzo podobny styl gry do Andersona Cueto, który nie przebił się w Lechu Poznań m.in. przez mało siłową grę czy brak wiedzy taktycznej. Tej na początku nie miał też bułgarski zawodnik Kolejorza, ale jak mówi trener, wszystko jest już dobrze.

> Party Poker < Pozyskany latem z CSKA Sofia 21-letni uniwersalny pomocnik, Aleksandar Tonev wystąpił jak na razie we wszystkich meczach ligowych, ale tylko w sześciu zagrał od pierwszej minuty. Trener lechitów nie ukrywa, że Bułgar miał do niedawna spory problem z przystosowaniem się do gry poznaniaków. - „Wcześniej Tonev miał nawyki swobodnego grania i nie miał zbyt dużej dyscypliny taktycznej. Teraz widać jednak, że za każdym razem gdy gra jest bardziej zdyscyplinowany.” – powiedział Jose Bakero.

Tymczasem Aleksandar Tonev w meczu z Widzewem Łódź po raz pierwszy zagrał od pierwszej do ostatniej minuty. Nie wynikało to jednak z przypadku, a ze skuteczniejszej gry Bułgara w defensywie. – „Tonev coraz lepiej uczy się, jak dobrze funkcjonować w profesjonalnej drużynie. Wiadomo, że trzeba przecież atakować, ale musi też dawać jakieś minimum, jeśli chodzi o defensywę.” – odparł trener Lecha Poznań, który w dwóch minionych meczach desygnował Toneva do gry od pierwszej minuty.

Co ciekawe Aleksandar Tonev coraz lepiej poznaje język polski i być może już wiosną będzie się nim posługiwał tak jak jego koledzy z Bałkanów. Bułgar czuje się więc dobrze nie tylko poza boiskiem, ale też na murawie, gdyż jak oznajmił Bakero, 21-latek jest teraz w dobrej formie fizycznej. – „Aleksandar Tonev jest coraz mocniej zintegrowany z drużyną. Fizycznie za każdym razem wygląda lepiej, a w dodatku chwycił rytm meczowy.” – powiedział na koniec Jose Bakero.

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski
Fot: KKSLECH.com

15 komentarzy

 1. Kosi pisze:

  no właśnie, Cueto …. w Lechu bylby teraz gwiazda przy Bakero i ja mowie poważnie

 2. ss pisze:

  tonev rzadzi

 3. BRAGA pisze:

  Kosi, ja też byłem bardzo wielkim zwolennikiem Cueto. Imponowało mi jego czucie piłki i bicie jej w pole karne z lewej nogi. Miał świetne uderzenie z dystansu. Ale Cueto sam na sobie postawił krzyżyk. Odbyłem kiedyś rozmowę z Bajorem i z tego co wiem to Anderson był w Lechu tylko dlatego że Smuda się uparł, wogóle się nie chciał uczyć języka, na treningach się obijał, nie chciał się uczyć taktyki. Jednym słowem wielki talent ale sam się zmarnował, a mógłbyć znakomitym piłkarzem na prawdę.Do tego wszystiego jeszcze to na rozmowy z zarządem przychodził z Arboledą jako tłumaczem.

 4. trente pisze:

  a jak ma nie grac , jak za chwile bedzie w Lechu kolejna wyprzedaz

 5. Kosi pisze:

  U bakero Cueto moze by nie gral w kazdym meczu ale na pewno wiecej nich u innych trenerow. To bylby chyba jedyny plus Bakero w Lechu, bo z Cueto bysmy mieli dwoch skrzydlowych

 6. Robee77 pisze:

  Bakero= ZERO

 7. Franky pisze:

  Ciekawe czy Bakero wie, ze w Lechu byl taki koles, ktory mial technike jak Bakero za czasow gry w Barcelonie. Pod tym wzgledem rzeczywiscie szkoda, ze Cueto nie doczekal czasow Bakero

 8. Gorio pisze:

  w takim kryzysie, ktory byl ostatnio Cueto rzeczywiscie moglby co nieco pokazac, zreszta mysle, ze bakero by sie po hiszpanskim z nim dobrze dogadywal

 9. TOMO pisze:

  trener Bakero karnetów 0

 10. Lechita pisze:

  Na razie jest dobrym uzupelnieniem, ale jak wiosnajeszcze bardziej sie zaaklimatyzuje bedzie wzmocnieniem. Na to licze i zycze powodzenia

 11. Fan pisze:

  Dla mnie ten caly wasz Cueto byl tyle wart co obecnie Bakero. Tonev? Jak na razie Nie Jest rozczarowaniem i cieszmy sie z tego. Na razie mnie nie oczarowal, zobaczymy co bedzie gral wiosnà.

 12. El Companero pisze:

  a co sie teraz dzieje z Andersonem? Zupelnie cicho o nim od dlugiego czasu. W jakiej lidze gra?

 13. 4o pisze:

  Cueto gra teraz w Peru…

 14. ss pisze:

  lubiałem bo oeruwainski ROBinho

 15. Uder'zo pisze:

  Szkoda Cueto! Smuda go zniszczył. Co nie zmienia faktu, że takiego trenera jak Smuda to w Lechu nie było w XXI Wieku.