Lech częściej tracił w II połowach

W rundzie jesiennej sezonu 2011/2012, zawodnicy poznańskiego Lecha dali sobie strzelić w sumie trzynaście bramek, w tym dwanaście goli, w rozgrywkach Ekstraklasy. To nie jest zły wynik, ale mógłby być lepszy gdyby nie mecz ze Śląskiem Wrocław i Zagłębiem Lubin.

> Party Poker < W tym sezonie "niebiesko-biali" najszybciej pozwolili wbić sobie bramkę w 11. minucie, a było to podczas meczu ze Śląskiem. Nieco później, bo 16. minucie pucharowego starcia Jasmina Buricia pokonał piłkarz bytomskiej Polonii, Jean Paulista, a w 25. minucie od Krzysztofa Kotorowskiego lepszy okazał się Izraelczyk, Dudu Biton z krakowskiej Wisły. Pechowa była też 32. minuta w pojedynku z Jagą na Bułgarskiej (trafienie Dawida Plizgi) oraz 38. minuta, lecz w starciu ze Śląskiem we Wrocławiu, kiedy to do siatki Lecha Poznań trafił Łukasz Madej. Ponadto w pierwszej połowie meczów do niedawna pierwszy bramkarz, Krzysztof Kotorowski, dał się pokonać w doliczonym czasie I odsłony przez pomocnika Górnika Zabrze, Aleksandra Kwieka. Tym samym poznański Lech z trzynastu goli straconych w tym sezonie, sześć bramek pozwolił sobie wbić w pierwszych połowach spotkań. Natomiast w drugich odsłonach pojedynków golkiper lechitów wyciągał futbolówkę z siatki w 49. minucie (w Zabrzu), w 53. (z Zagłębiem), w 57. (z Widzewem), w 73. (we Wrocławiu), w 83. (z Zagłębiem po raz drugi), w 85. (w Lubinie) i w 90. minucie (w Warszawie). Jakby tego było mało, dwie z trzech straconych bramek przez poznaniaków w ostatnich dziesięciu minutach spotkań miały bardzo poważne konsekwencje. W sierpniowej konfrontacji z Zagłębiem Lubin podopieczni Jose Marii Bakero Escudero stracili wygraną, natomiast na początku listopada dali sobie wyrwać jeden punkt w boju z warszawską Polonią. Minuty i stracone gole przez Lecha Poznań:

01 – 10 – 0
11 – 20 – 2 (jeden stracony gol w PP)
21 – 30 – 1
31 – 40 – 2
41 – 50 – 2
51 – 60 – 2
61 – 70 – 0
71 – 80 – 1
81 – 90 – 3

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski

7 komentarzy

 1. pyrus pisze:

  Sory, że nie na temat, ale orientuje się ktoś jaką kare Lech dostał za mecz z zagłębiem?

 2. pyrus pisze:

  A dobra, już wiem. Jak ktoś nie wie to informuje, że 20 tys :)

 3. KKSLECH.com pisze:

  pyrus – Czy Tobie Blip w środkowym menu nie działa?

 4. Anonim pisze:

  Wiem, wiem.. Zaspany byłem jeszcze i mi umknęło ;)

 5. pyrus pisze:

  Teraz mi umknęło, że podpisu nie wpisałem..

 6. Pyra pisze:

  najbardziej bola mnie te gole stracone w ostatnich 5 minutach stracilimsy w sumie 3 pkt. Tak dobemu zespolowi jak Lech nie przystoi. To my powinnismy dominowac i miec pilke przy nodze… chociaz ja sobie kopac od obroncy do obroncy.

 7. 4o pisze:

  W każdym meczu, gdy była tylko bramka przewagi to musieliśmy drżeć o wynik aż do koncowego gwizdka…