O tym trzeba pomyśleć, o tym pamiętać

Jose Bakero kilka dni temu wyjechał na wakacje, a zanim się na nie udał, życzył wszystkim Wesołych Świąt. Hiszpan czuje się tutaj fantastycznie, a w dodatku piłkarze boją się publicznie na jego temat wypowiadać. Na dodatek jego zwolennikiem jest Andrzej Dawidziuk.

> Party Poker < Wszyscy czują się więc świetnie i to zarówno ludzie ze sztabu szkoleniowego, jak i piłkarze poznańskiego Lecha, którym co miesiąc przychodzą na konto wynegocjowane wcześniej pieniądze. Niestety największy sponsor klubu, czyli kibice są już struci i na dodatek wciąż nie ma na ich antidotum i długo nie będzie. Tutaj nie pomogą slogany w stylu "bilety już od 18 złotych" czy inne gadanie w stylu przyjdź na Bułgarską, bo jest fajnie itp. itd. Kibice przychodzą na mecze rzadziej i nadal będą przychodzić w podobnej liczbie. Ich nie obchodzi to, że Jose Bakero ma wizję, w którą wierzy tylko zarząd, czy brak pieniędzy na transfery. Wielkopolanie byle czym się nie zadowolą i wielu z nich nie przyjdzie na mecz, gdy nadal trenerem będzie Jose Maria Bakero Escudero. To oznacza, że władze klubu nie przyciągną nowych czy starych kibiców na stadion, dopóki nie zwolnią słownego wizjonera, a na to się nie zanosi (więcej o tym można przeczytać -> tutaj).

Hiszpan ma się więc doskonale, choć głównie dlatego, że jego szefami są ludzie, którzy niezbyt dobrze znają się na piłce. Jacek Rutkowski ufa bowiem Andrzejowi Dawidziukowi do tego stopnia, że dyrektor sportowy to w Lechu Poznań prawie jak trener. Ponadto Piotr Rutkowski liczy, że Jose Bakero swoim nazwiskiem ułatwi menedżerowi Kolejorza kontakty i pomoże nawiązywać międzynarodowe współprace z innymi klubami, co akurat nie jest i nie powinno być żadną tajemnicą dla kibiców.

Tym samym zarządowi Lecha Poznań trudno jest rozstać się z Jose Bakero, bo Hiszpan jest dla nich Bogiem do tego stopnia, że były gwiazdor FC Barcelony już od kilku miesięcy rządzi nawet klubową młodzieżą. Władze Kolejorza muszą jednak dbać o największego sponsora, czyli o niezadowolonych kibiców, których i tak trudno będzie z powrotem przeciągnąć na właściwą stronę, a zwłaszcza w rundzie wiosennej. Wielu napaliło się już jednak na to, co jest napisane w niektórych gazetach, w których można przeczytać o następcach Bakero.

Wszyscy zapomnieli chyba jednak, że wyrzucenie Bakero wiąże się z wypłaceniem mu odszkodowania, a w dodatku trzeba by przecież płacić nowemu trenerowi. Na to w Lechu Poznań niestety nie ma pieniędzy, bo tutaj nikt nic nie dokłada do drużyny, co również nie jest żadną tajemnicą. Klub ma bowiem na siebie zarabiać, ale jesienią przez Bakero nie zarobił nic i tak samo będzie wiosną. Lech nie ma więc swoich pieniędzy, a ponadto fundusze, które jakiś czas temu nawet jeszcze były, zostały przeznaczone na stadion nadający się obecnie do remontu lub najlepiej do rozbiórki.

Sytuacja w Lechu Poznań jest zatem nieciekawa, a może być jeszcze gorsza, jeśli zarząd nie weźmie pod uwagę kilku rzeczy, o których musi wiedzieć. Wypisaliśmy je poniżej.

1) Niezadowoleni kibice nie będą chodzić na mecze

Zwolenników słownej wizji Jose Bakero wśród kibiców można szukać ze świecą. Hiszpan nie ma więc żadnego poparcia sympatyków Kolejorza, a dla ogromnej części fanów Kolejorza jest nikim. Człowiekiem dziwnym, szalonym i żyjącym w świecie FC Barcelony. Kibice go po prostu nienawidzą.

2) Najnowszy pomysł Bakero

Bakero nie wie, co zrobić by Lech grał lepiej, więc kombinuje i być może zimą wprowadzi ustawienie 1-3-5-2. Nie trzeba się zbyt dobrze znać, by wiedzieć, że teraz Lecha najłatwiej będzie skontrować skrzydłami. To może być katastrofa!

3) Trenerskie zero

Jose Bakero jako trener nie osiągnął nic, a więcej na ten temat można poczytać -> tutaj. Lech Poznań gra bowiem jak rezerwy Malagi, które kilka lat temu trenował Bask. On sam zresztą nadal uczy się trenerki i poznaje inny styl niż tylko hiszpański. Jednym słowem Bakero to trenerski amator nabierający aktualnie doświadczenia w doświadczonym zespole.

4) Może nie być pieniędzy

Brak sukcesów na podwórku krajowym, to brak kibiców i gry w pucharach. To też brak wielu milionów, które mogłyby zasilić budżet Lecha Poznań i pozwolić na zakup nowych, lepszych od obecnych zawodników.

5) Zespól nie robi i nie będzie robił postępów

Trudno jest być lepszym trenując raz dziennie góra przez 1,5 godziny i mając wolne co najmniej raz w tygodniu. U Bakero teoretycznie lepszy jest tylko Artjoms Rudnevs, natomiast wszyscy inni piłkarze albo cofnęli się w rozwoju, albo grają przeciętnie. Nie ma więc żadnej pewności, że awansują do pucharów, a zwłaszcza patrząc na styl zespołu prezentowany jesienią.

Przeczytaj także:

> Andrzej Dawidziuk: „Trener potrzebuje 3 lata” – art. z 6.12
> Jose Bakero trenerskim nieudacznikiem – art. z 30.11
> Jose Bakero zabójczą trutką na kibica – art. z 30.11
> Trenera nie obchodzą kibice. Ma wizję – art. z 29.11
> Dla zarządu Bóg, dla kibiców zero – art. z 28.11
> Bakero znów szaleje. Będzie 3-5-2? – art. 26.11
> Najpoważniejsze grzechy Lecha – art. 24.11

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

76 komentarzy

 1. luis praca pisze:

  Pozwolę się nie zgodzić z redaktorem tego artykułu.
  Zjednoczył piłkarzy? może w poprzednim sezonie, jednak w tym już tak nie jest.
  Jednak jak w każdej firmie nikt nie będzie głośno narzekła na swojego przełożonego.

 2. KKSLECH.com pisze:

  Początek był nieco źle sformułowany. Został poprawiony.

 3. Zdobywca Orlików pisze:

  Panowie – musimy zrobić panu Bakero „wjazd na chatę” w imieniu kibiców Kolejorza.
  Kto za? :)

 4. KubaKKS pisze:

  Artykuł mocny ale prawdziwy. Ja nie pójdę na mecz dopóki „on” będzie trenerem.

 5. betko pisze:

  Redakcjo bardzo dobry artykuł to co dzieje się teraz w Lechu przypomina Mi sytuację w Korei wódz ponad wszystko jak coś nie będzie po myśli Dyktatora to w Korei kara śmierci lub obóz pracy a w Lechu zesłanie przykład B. Bosacki jeszcze brakuje tylko tego gdy Wódz J. M. Bakero odejdzie to będą płacze i jaki on nie Był WESOŁYCH ŚWIĄT dla Redakcji i Użytkowników.

 6. 07 pisze:

  Dla mnie sprawa jest prosta. Jutro decyzja. Sá 2 opcje.
  Opcja 1- Bakero zostaje – klub musi liczyc straty z karnetów i biletów, plus niezadowolenie sponsorów, a w konsekwécji ich odejscie, bo na 5-7 tys kibiców. nie warto wykladac kasy w sredniaka.
  Opcja 2 – Bakero leci, nowy trener ma zaufanie kibiców i czas. Jestem przekonany ze frekwécja bédzie 15-25.000 kibiców na kazdym meczu. Wiara nienawidzi tego baska i kazdy inny trener bédzie jak zbawca. Kolejorz gorzej grac nie moze.

  Rutkowski jutro zdecyduje kogo bardziej ceni – Nas czy Bakero. Moja za przeproszeniem d..a nie zasiádzie na Bulgarskiej jesli JMB bédzie ”trenerem” w Lechu.

 7. Zdobywca Orlików pisze:

  @KubaKKS – w zamian za mały żart na rozładowanie atmosfery dostałem kubeł pomyj na głowę. Zresztą na odpowiedź Redakcji nie trzeba było długo czekać.
  Tym komentarzem wyjawiłeś światu swoje wąskie horyzonty umysłowe, no bo ktoś kto nie wyczuwa ironii jest w pewien sposób ograniczony. Chyba że znajdujesz się w zaawansowanym stadium nerwicy/schizofrenii, że oskarżasz ludzi o kontakty z takim indywiduum jak Staruchowicz.
  Czy wy, użytkownicy KKSLech.com do reszty już zbzikowaliście? Nie można całe życie zrzędzić jak stary moher „ach jakże to Lech jest beznadziejny, piłkarze słabi a trener ch***wy. ” Mnie też męczy i zdumiewa zarazem zaślepienie Zarządu geniuszem taktycznym Bakero, ale stosowna zmiana na tym stanowisku nie zajdzie prędko ( o czym świadczy zatrudnienie Dawidziuka, skądinąd to ludzie o podobnych charakterach i zbieżnych poglądach. )
  Idą Święta i każdemu z was pragnę życzyć trzeźwego spojrzenia na rewelacje dotyczące klubu ( filtr wewnętrzny odrzucający automatycznie bohomazy Fucktu, PS i Wybiórczej), uśmiechu na codzień ( choć często o to trudno), chwili wytchnienia od codziennych zajęć, futbolu , pracy ( nawet ja w Święta zapominam o Orlikach:) no i zdrowia, bo to najważniejsze, również psychicznego (oj przyda się:)
  Ave Lech!!!

 8. ramirez pisze:

  Mam nadzieję, że zarząd uodporniłsię od taki postaw i zachowa Bakero na kolejną runde. Elegancko wygląda ta taktyka z 3 obrońcami. :)

 9. omega pisze:

  Kto za Bakero ? To jest problem.Czy Lecha stać na trenera z nazwiskiem?.Czy będzie lepszy i zadowoli go taka kadra zespołu jaka jest teraz.Należy zadać sobie wiele pytań, na które nikt z Nas nie zna odpowiedzi.Może wina leży po stronie zawodników , którym nie bardzo się chce? Winnym nie jest tylko Bakero.Przecież Dawidziuk i ten nowy prezes to jest satyra.Jestem ciekaw kogo zakontraktują nowi .Wszyscy nażekali na Kadzine i Pogo, ale chyba za nimi wnet zatensknimy

 10. KubaKKS pisze:

  Przecież ja do Ciebie nic nie napisałem! To było do tego gamonia z niku (L)

 11. Nowy pisze:

  artykuł super 100% prawdy . aby sezon nie był stracony to muszą wywalic bakero i sprowadzic kogos odpowiedniego na jego miejsce potem transfery czyli skrzydłowy oraz napastnik jak to bedzie spełnione jestem pewien ze na 100% srednio na mecz bedzie 20-25tys . tylko niestety małe szanse ze tak sie stanie

 12. Janek Tomaszewski pisze:

  Można dojść do wniosku, że jest odgórne polecenie odnośnie Bakero.Czyli, albo o nim dobrze, albo wcale.Kto łamie tą zasadę ten leci.Jeśli mówicie, że jutro Bakero nie odjedzie na taczce to zastanawiam się jaki aspekt jest ważniejszy dla Rutkowskiego od pustego stadionu i braku wyników.
  Może jest coś o czym nie wiemy?
  Tylko czekać, aż zaczną się zaległości w wypłatach(jak już ich nie ma), oszczędzanie na zgrupowania itp.
  Błędy zostały popełnione dużo wcześniej a teraz zaczynamy za to płacić. Niestety Mistrzostwo przyszło za wcześniej i nikt nie był na to gotowy.A tak zachwalany marketing i ludzie, którzy go prowadzą okazał i okazali się wielką klapą.To jest taka sama porażka jak brak orzełka na koszulkach, czyli strzał w stopę.
  Akurat najmniej pretensji mam do piłkarzy, bo jeśli prowadzi ich magik, który żyje w świecie Harrego Potera to co tu dużo mówić. A,że mają wysokie kontrakty? Przecież oni sobie kwot nie wybierali.Ktoś musiał je zaakceptować i podpisać. Wtedy było nas stać teraz nie.Zapewne Szanowny Pan Rutkowski omamiony deklaracjami Baska uwierzył, że już jesteśmy drugą Barcą i w pucharach będziemy grać co roku.
  Szkoda, że nikt nie wpadł na pomysł otwartego treningu co jakiś czas.Chciałbym zobaczyć jak oni pracują pod okiem szarlatana. Może nie jak pracują, ale co robią na tych treningach?
  O tych słynnych wolnych dniach po każdym spotkaniu i nie tylko nie ma sensu wspominać.
  Nawet, gdy któregoś dnia treneiro poleci to i tak sytuacja się nie zmieni,bo już wiadomo, że Rutek nie włoży do klubu ani jednej swojej złotówki i koło się zamyka.

 13. bebe pisze:

  każdy trening można ogladać. mieszkam przy stadionie i chodze na spacery z córką i czy z bardzo bliska czy przy płocie możesz Janku oglądać co robią. Co robią? Generalnie to zalezy od mikro cyklu, czy sa po meczu, przed czy w srodku tygodnia ;]

  wymiana trenera bez transferów nic kompletnie nie da, taka jest prawda. nie mamy szpilerów do składu. nie mamy ławki rezerwowych.Przyjdzie nowy trener i co? nagle z Wilka będzie International level? Kazdy z nas chciałby byśmy byli na 1 miejscu, ja też. Tyle że nie mamy potencjału ludzkiego ku temu. trzeba zejść na ziemie. Bakero to nie problem. Problem jest w klubie. najważniejszy i największy problem Rutkowskiego, to brak pomysłu na to co dalej i jak dalej z Lechem, problem to też ludzie wyuczeni w przejadaniu kasy, w niełożeniu w pion sportowy, w błędnych decyzjach, błędach przy kontraktach, itd.

 14. Nowy pisze:

  mistrzostwo powinno byc zdobyte w sezonie 2008/09 ale frajersko stracilismy szanse poprzez zbyt duzą ilosc remisów gdyby wtedy zdobyli mistrza to z lewym i jeszcze normalnym peszko napewno bysmy se w el. ligi mistrzów poradzili w sezonie mistrzowskim zawalił zarząd bo rudnevs powinien byc kupiony przed meczami z interem baku więc ciąg zdarzen sprawił ze jest jak jest
  ps. przygoda z LE była udana bo fajnie było byc na meczach LECH-juventus , LECH-mc

 15. bebe pisze:

  dokładnie Nowy.Problemy naszego klubu sa permanentnie już utrwalone od lat. Nawet zgodzę sie że za punkt wyjścia można przyjąć sezon 08/09. Choć mozna nawet podac rok fuzji i wybór Smudy za punkt wyjścia. Już wtedy wszystko było nie tak jak powinno być. Smuda pojechał na wakaje i sporo zawodników co mogło być u nas nie było…po fuzji nie było w zespole ani jednego lewego obrońcy… Potencjał naszego klubu jest nieustannie marnowany. Przypadkowa 1 przygoda z LE gdzie wystąpiliśmy w eliminacjach po prezencie Drzymały przyćmiła to trochę, później gdy znowu wychodziło partactwo wygraliśmy mając w kadrze dosłownie jednego napastnika ligę i znowu zostało przykryte to partactwo. Później to kolejny ciąg wyprzedaży błędów i jesteśmy teraz. bez kadry, bez klimatu itd

 16. bebe pisze:

  coraz mniej Lecha w Lechu, ale na stadion będe chodził. Przetrwamy to, będzie lepiej. Lech to My.

 17. kks janek pisze:

  Nowy
  co tu gdybać, mogło być tak że 08/09 stracilibyśmy pechowo, a 09/10 niemieli byś mieli szczęścia i niebyłoby wgl MP, a z kąd możemy wiedzieć czy po takim udanym sezonie w 08/09 i po MP nieodszedłby Lewy lub Peszko, a może obaj, mamy to co teraz i jest słabo, mało kibiców, słabe wyniki, bo chyba tu dla każdego cel jest i był jasny MP, a potem zawojowanie LM, no ale z tym nieudaczniekim niebędzie ani 2,3 miejsca, ani LE….zmiana trenera na kolejnego zagraniczengo może mało pomóc Mourinho nieprzyjdzie…ja chętnie bym widział Fornalika on napewno więcej niż Bakero by niebrał, a trenerem jest z Polski i język zna, a Bakero to leń ponad 2 lata w Polsce i niezna j. Polskiego tylko gada „jeszcze was zaskocze”, Fornalik jest pracowity, było brać Probierza, niedługo znajdziemy się w sytuacji, że znowu niębędzie żadnego ciekawego trenera na rynku trenerskim, jestem bardzo ciekawy jutrzejszych decyzji jeśli jakieś wgl będą, wątpie, że zrobią nam prezent na święta!

 18. kks janek pisze:

  *niemieli byśmy wgl MP*skąd

 19. dziki pisze:

  Problem Lecha w tym momencie jest bardziej złożony…bakero to trenerski nieudacznik i tu się zgadzamy ale poza tym mamy do czynienia z kilkoma innymi mniejszymi lub większymi ”puszkami pandory”:
  – dawidziuk – boję się tego gościa wg mnie populista, zarobas, dla sławy i rozgłosu zrobi wszystko, większość jego pomysłów mnie przeraża, idealnie ”pasuje” czy ”uzupełnia” sie z rutkowskimi i bakero,
  – rutkowski senior- biznesmen tak jak wspomnieliście znać to on się może trochę zna ale na bundeslidze….żyje w zupełnie innych niż polskie realia…i jeszcze jedno biznesmen jak to biznesmen nastawiony na zyski….zastanawia mnie tylko jedno skoro jest tak świetnym prezesem (zarządzał nie jedną firmą), to jak to się stało, że w Klubie pieniędzy nie ma nawet na Wigilię ?? Dopóki były sukcesy to jakoś to tam było, a później sytuacja go przerosła.
  – rutkowski junior- i to jest wisienka na torcie…zawód – syn…mistrz FMa, wierny towarzysz podróży trenera bakero….wręcz idealnie potrafił wykorzystać sukcesy ”Czyżyka” robiąc z siebie Bóg wie kogo….niektórzy się oburzą, jak to przecież sprowadził Toneva – pamiętajcie, że wyjątek jest potwierdzeniem reguły i przestudiujcie ”transfery” jakimi raczył nas wymieniony wyżej szef scoutingu od początku swojej ”kariery” w Lechu.
  A co do bakero to nie ma co więcej wałkować tematu.. jest po prostu słabym trenerem i tyle…i tu nikt mnie nie przekona, że jest inaczej. Problem jest inny kto w zamian??….na pewno człowiek z ”jajami”, twardy bezkompromisowy, nie dający sobie w kaszę dmuchać, typ Łazarka, Smudy nieistotne czy Polak czy nie.
  Niestety cały czas panujący nam właściciel ze swoją świtą wymienioną powyżej nie lubi takich ludzi, trener ma być grzeczny ma przytakiwać i wychwalać szefostwo pod niebiosa…błędne koło …

 20. Robee77 pisze:

  To wszystko składa się w zapętlającą spiralę pod tytułem upadek.
  Jak się prowadzi firmę to czasami trzeba trzeba zainwestować w nią żeby ją uratować, Rutkowski nie ma wyjścia bo będzie generował tylko zadłużenie.

  Sytuacja Lecha przypomina firmę budowlaną , w której popsuła się koparka a właściciel postanowił jej nie naprawiać tylko dał łopatę operatorowi koparki i sie zastanawia czemu taki mały przerób.

 21. bilety po max.25zlotych pisze:

  dziki z jednym sie z toba nie zgodze Rutkowski senior to nie biznesmen bo kazdy biznesmen wie ze lepiej malymi lyzeczkami ale do przodu a nie jak byly puchary karnety po 350 zl pucharow nie ma karnety po 35o zl! no ale jak jestes kibicem od 45 lat i jezdisz na wyjazdy to program lojalnosciowy da ci 2% znizki na karnet i do sklepu Lecha no poprostu marketing lepszy to chyba nawet w afryce mają!!!

 22. luis pisze:

  odkąd pojawiły się nominacje na użytkownika roku wszyscy piszą bardzo ładnie :)
  Plus dla redakcji, bo zadbała o kulturę wpisów.

  Co do klubu to moje zdanie jest takie, że zbyt wiele osób chce „coś” ugrać, załatwić i co najważniejsze zarobić. Dopóki w tym klubie nie będzie tak, że wszyscy mają ten sam cel począwszy od sprzątaczki po właściciela to zawsze będzie bałagan. W tej chwili tak nie jest i to jest bardzo smutne, że marnuje się niesamowity potencjał jaki daje Wielkopolska i Poznań.

 23. Bad Boy pisze:

  Myślę ,że kudłaty jutro poleci ,Rutek nie jest samobójcą ,jak ten wózek chce nadal pchać to musi się liczyć ze zdaniem największego sponsora Lecha czyli kibolami .Może być taki scenariusz ,że wywali Bakero ,ale będzie potrzebował kasy i sprzeda Murasia …..i znowu będziemy w czarnej dup..e….

 24. bebe pisze:

  luis, jeśli tylko dla bycia nominowanym ludzie poprawili swój styl, to jest to bardzo smutne ;] myślę, ze niezależnie od istnienia lub nieistnienia plebiscytu, gdy ludzie stawiają tu więcej jak 4-5 zdań, dochodzi do merytorycznej wymiany myśli. Wtedy, niektórzy „jednozdaniowcy”, którzy piszą bo „muszą”, którzy nie mają nic do przekazania po prostu wymiękają. na tej liście 20 jest kilka takich osób, Już się nie chce pastwić nad Pavvelinho..;]

  luis, czy jutro mamy się czegokolwiek spodziewać zaskakującego? ja, widze jasny przekaz z klubu od tygodni(wypowiedzi, obóz w Hiszpanii, koszty itd itp): Bakero zostaje.

 25. luis pisze:

  początek ostatniego posta to był żart. Nie oceniam ludzi po wpisach. Sam często pod wpływem emocji „źle” napiszę.

  To wszystko co dziś się pojawiło jest owiane tajemnicą. rozmawiałem z kilkoma osobami i nikt nie umiał odpowiedzieć (delikatnie to ujmując byli zdziwieni)
  Pożyjemy zobaczymy, zostało kilkanaście godzin i będziemy wiedzieć jaką drogę wybrał Rutkowski.
  Ja jednak będę chodził na mecze Lecha nawet jak zostanie Bakero.

 26. bebe pisze:

  Jose Marii Bakero na razie pozostanie trenerem piłkarzy Lecha Poznań. W środę rada nadzorcza klubu podsumuje rundę jesienną. – Ewentualnych zmian dokonamy jednak dopiero w połowie stycznia – powiedział Radiu Merkury prezes zarządu Kolejorza, Karol Klimczak.

  – Decyzje zapadną w połowie stycznia już po spotkaniu ze sztabem szkoleniowym – dodaje Klimczak.

  Piłkarze i trenerzy Lecha przebywają na urlopach. Przygotowania do rundy wiosennej rozpoczną 11-ego stycznia. Pierwszy mecz rozegrają 17 lutego z GKS Bełchatów.

  źródło: Radio Merkury

 27. zaniepokojony pisze:

  Problem z Bakero to tylko skutek uboczny bałaganu na górze.
  Lech ma kiepskiego właściciela, kiepski Zarząd, Sztab trenerski co nie powala na kolana i niestety zadowolonych a nie głodnych sukcesu (nie mówię, że wszystkich) piłkarzy.
  Piłkarzom nie chce się biegać i walczyć na choćby 100% możliwości, Zarząd myśli jak tu zarobić kasę na nowych produktach a nie jak przyciągnąć kibiców na stadion, kibice protestują przeciwko klubowi Premierowi racami narażają klub na kary, utratę sponsorów.
  Tak jak napisał luis jeden Lecha ale każdy ma inny cel.

 28. babol pisze:

  Według mojej opinii trener Bakero powinien pracować do końca sezonu nie ważne co by się działo w przerwie zimowej. Zarząd powinien przeprowadzić oczywiście czystki (Ubiparip wypożyczenie lub sprzedaż, Ślusarski sprzedaż) + transfery (np. Świerczok, Pawłowski, Nakoulma, powrót Kiełba). Do tego powinny oczywiście spaść ceny biletów o co najmniej 40%. To by satysfakcjonowało kibica, którzy zaczęli by chętniej przychodzić na stadion. To według mnie plan maksimum jaki jest realny do zrealizowania do końca sezonu czyli sprawdzenie jak wpłyną niższe ceny biletów na kibiców czyli frekwencję oraz drobne czystki + wzmocnienia na grę zespołu. Wiadomo cudów nie należy się spodziewać, ale puchary to obowiązek. Taki wstępny plan naprawczy z niestety obecnym trenerem Bakero byłby według mnie ideałem. Nie ma co się łudzić, Bakero zostanie min. do końca sezonu to jest pewne na 99,99%. Na koniec podam szczegółowo nowe ceny biletów wstępnie dla 30%, 40% oraz 50% czyli o połowę tańszych co na bank nie zostanie wprowadzone.
  Obecnie
  I Kategoria 55zł
  II Kategoria 35zł
  30%
  I Kategoria 40zł
  II Kategoria 25zł
  40%
  I Kategoria 35zł
  II Kategoria 20zł
  50%
  I Kategoria 30zł
  II Kategoria 15zł

 29. Pavvelinho pisze:

  Niestety ale teraz może być tylko gorzej niż jest. Tak naprawdę możliwość zbudowania silnego zespołu została zmarnowana zaraz po zdobyciu MP a wtedy właśnie tak naprawdę była na to największa szansa. Co najbardziej mnie zadziwia to że w takim klubie jak Lecha nagle nie wiadomo dlaczego zaczyna brakować pieniędzy mając budżet mniej więcej na poziomie 60 mln zł. Co stało się wcale niemałymi kwotami z transferów Lewandowskiego i Murawskiego oraz to gdzie trafiają zyski z wpływów ze sprzedaży biletów (a tutaj wszystko idzie do jednego worka to nie bądźmy zdziwieni że nagle w niezrozumiały sposób brakuje pieniędzy). Rutkowski jest biznesmenem który dorobił się na sprzedaży sprzętu produkcji i sprzedaży sprzętu AGD to powinien w końcu zrozumieć że klub piłkarski również potrzebuje inwestycji żeby mógł się przez cały czas rozwijać.

  bebe

  Zaczynasz mnie już merytorycznie irytować swoimi złośliwymi docinkami pod moim adresem.

  „jednosezonwcy” – nie ma takie wyrazu jak jednosezonwcy w języku polskim jeśłi już to poprawnie powinieneś napisać jedno sezonowi.

 30. Szejk pisze:

  Niewiem po co niektórzy się tu tak rozpisują, wystarczy jedno zdanie: Póki jest Bakero w klubie wielkiego Lecha nie będzie. Dziękuje

 31. DŻEJO1 pisze:

  Redakcjo wejdżcie na E-maila. Tym razem pytanie wysłałem E-mailem, ale wejdźcie odrazu na poczte.

 32. Kibol pisze:

  Panowie zwróćcie uwagę co to jest za pierdoła ten nasz Prezes Klimczok/ chłopiec na posyłki/
  Wczoraj się wypowiedział , że jakiekolwiek zmiany mogą być w czasie spotkania ze sztabem trenerskim w połowie stycznia.

  Czy on mam dom! Coś zmieniać w połowie sezonu przygotowawczego!

  Prawda jest taka Wronkowcy nie za bardzo mają pojęcie o sporcie, piłce jedynie o machlojkach.

  Wypisz wymaluj ale będzie powtórka jaka była w ŁKS za Ptaka.

  Miał być wielki KOLEJORZ …….

 33. bebe pisze:

  Pavvelinho opanuj swoją rozgrzaną od emocji głowę. Ze względu na znajomość języka polskiego, napisałem w cudzysłowie. napisałem „jednozdaniowcy” – Nic nie miałem w intencjach napisać o sezonie, jak sugerujesz. jeśli ciebie uraziłem czymkolwiek, przepraszam.

 34. Fan pisze:

  Bakero zostaje w klubie,ale trenerem bedzie tylko do polowy stycznia. Lech w tym czasie bedzie aktywny na rynku transferowym,ale w dziale -z klubu. Bedà tez 3 tygodnie na znalezienie trenera…

 35. woo pisze:

  Fan – a skąd to wiesz?

 36. Pavvelinho pisze:

  bebe

  Ok dobra. Bez urazu tylko nie lubię osób które oceniają tylko dlatego że mniej piszą lub tego co piszą od innej osoby.

  Mała uwaga odnośnie właśnie często używanych zwrotów takich jak „jednozdaniowiec”czy „jednosezonowiec” – nie ma ich w języku polskim.

  Kibol

  Oby tak nie było. Bo przez niego (Ptaka) Pogoń Szczecin czy wspomnianego przez ciebie ŁKS prawie przestały istnieć i tylko dzięki kibic klubu mogą nadal funkcjonować.

 37. momolog pisze:

  jak już jest tak bardzo poza tematem to drogi Pavvelinho, bebe zaznaczył, że używa określenie w cudzysłowie: Cudzysłów – para znaków interpunkcyjnych, służących w języku polskim m.in. do wyodrębniania cytatów, pseudonimów, ironii.

  jest informacja dziś z Faktu: Jak się okazuje działacze „Fiołków” złożyli nawet Lechowi ofertę kupna Murawskiego, ale spotkała się ona z odmową. Działacze „Kolejorza” choć szukają oszczędności w budżecie nie chcą narazić się kibicom sprzedając w zimie jednego z najlepszych piłkarzy w zespole.

 38. Pavvelinho pisze:

  momolog

  Wiem o tym ale tym chce się poprawnie używać języka polskiego to nie powinno używać się takich zwrotów.

  Przecież to co jest w fakcie nie należy brać poważnie. Mogą pisać i wymyślać co im się podoba ale zawsze będzie to BZDURĄ.

 39. kibic pisze:

  Albo my kibice albo Bakero .

 40. kibic pisze:

  Piłkarze są za Bakero. Jak nic nie robili tylko mieli wolne po dwa dni po słabym meczu to się nie dziwie że go popierali. W Lechu jest szybko potrzebny nowy trener który szybko pogoni do pracy wszystkich całą kadrę.

 41. diabel pisze:

  WITAM
  Czekam na dzisiejsza decyzje . mam nadzieje ze wyjebia tego idiote bo to jest skandal tak zjebac druzyne .Atmosfere zepsul w zespole i nikt go tu nie potrzebuje .Czytalem ze ten rumun nie chce przyjsc tu a wogole nikt z nim nie gadal – czy to prawda ? Moja noga nie stanie na blugarskiej jak bakero zostanie trenerem . pozdrawiam wszystkich kibicow lecha . WSZYSTKIM ZYCZE WESOLYCH SWIAT . POZDRAWIA LESZNO

 42. luis pisze:

  kibic – nie pisz jak nie znasz prawdy.
  Piłkarze jak mieli wolne to ćwiczyli indywidualnie. Kiedyś pisałem, że można ich spotkać na AWF-ie.

 43. Kibol pisze:

  do Pavvelinho:

  Ja też nie chce takiego scenariusza. Ale trzeba wrócić uwagę, że działacze nie byli przygotowani na majstra, ich cechował zawsze amikowy minimalizm. Amica na ten czas miała niezłych grajków,szmal ale coś w pewnym momencie zawsze się zacinało , to nagła zmiana trenera, to Szamotulski itp.

  Bardzo się obawiał młodego Rutka wypisz wymaluj Dawidek Ptak.

  Mamy mnóstwo byłych grajków Kolejorza, mieszkają w Poznaniu lub okolicy a ich w klubie nie ma. Popatrzmy na nazwiska trenerów trampkarzy, juniorów są po AWF, ale prawie żaden nie był w Kolejorzu. Nie będę dawał przykładów z Europy tam doświadczonych grajków się nie olewa.

  Jeszcze jedna sprawa płaci się za dobrą grę, pracę a nie za odpierdalanie roboty.

 44. KKSLECH.com pisze:

  Zaczyna się pisanie o niczym i niedługo chyba temat zostanie zamknięty. Nie będzie dziś żadnych zmian, bo nikt takowych nie chce robić. Bakero siedzi w Hiszpanii i śmieje się z nas wszystkich, a w dodatku przez jego nieobecność nie idzie go wywalić. Nie odświeżajcie wszystkich witryn po kolei, bo to i tak nic nie da. To na co czekacie się nie stanie, a efekt będzie można zobaczyć wiosną. Kibiców z kartonów może zacząć już wycinać nawet sam Bakero i porozkładać ich po trybunach zaraz po przyjeździe. Zrozumcie też to, że TU NIE MA NIESTETY PIENIĘDZY! transferów na jakie czekacie i nam się wszystkim marzą też nie będzie. Mamy nadzieję, że ze dzieciaki i inne wynalazki nie będą się na nas wyżywać. My też chcielibyśmy, aby było inaczej. Wesołych Świąt i przede wszystkim lepszego roku.

 45. woo pisze:

  luis,
  wiesz coś odnośnie tego, czy Murawski faktycznie rozważa odejście do Anderlechtu? Przecież on tutaj chyba po to wrócił, żeby spokojnie dokończyć karierę i nie w głowie mu dalsze wojaże zagraniczne.

 46. luis pisze:

  rozważać może, ale czy klub się zgodzi to co innego.

 47. zaniepokojony pisze:

  Najpierw zmienić trzeba Właściciela.
  „To też brak wielu milionów, które mogłyby zasilić budżet Lecha Poznań i pozwolić na zakup nowych, lepszych od obecnych zawodników” Klub przejada kasę za LE za transfery typu Lewandowski, Murawsi to lekko 7 mln Euro żadne sukcesy tu nie pomogą dobre to że nie ma już gadki w stylu będziemy aktywni w następnym oknie transferowym

 48. II pisze:

  Krivets w Polonii W., Ljukanovs w Lechu, hehe czas umierać …

 49. Solidaruch pisze:

  Darujcie sobie ludzie. Nie będzie praktycznie żadnych transferów, a obniżka cen biletów będzie maksymalnie o 10 złotych. Tak jest niestety w Naszym klubie. Sytuacja jest nieciekawa….

 50. Zdobywca Orlików pisze:

  Mnie z kolei bardzo niepokoi fakt braku pieniędzy (sic!) w klubie o takiej renomie, kibicach, wpływach, sukcesach na przestrzeni ostatnich czterech lat jak Lech. Wydaje mi się, że od jakiegoś czasu w Kolejorzu rozpoczęto realizację własnych interesów i wcielanie w życie autorskich planów, niekoniecznie dobrych dla naszego klubu, często wręcz bezsensownych. Mowlik traci posadę kierownika drużyny. Dlaczego? Bo ma inne zdanie niż wielki biznesmen „nie wydam na Lecha złotówki” Rutkowski. Dawidziuk w miejsce Pogorzelczyka? Kolejny funfel do nocnych libacji, nie oszukujmy się, jego orientacja na ogólnoświatowym rynku piłkarskim jest zerowa. Bosacki odchodzi bez słowa pożegnania, bo nie trawi Wizjonera. Ten z kolei wybyczy się za nasze pieniądze na gwiazdorskich wakacjach, mając w d**pie nas, piłkarzy, media i opinie publiczną i życząc nam Wesołych Świąt. Szczyt hipokryzji.
  Najpierw mamiono nas obiecankami w stylu: zimą nikt do nas nie dojdzie, ale latem pozyskamy trzech piłkarzy do pierwszego składu. Jak było- wiadomo. Pewna z błyskiem w oku stwierdziła, ze nie ma takiej pozycji jak lewoskrzydłowy.
  Potem pieniądze z transferów Murawskiego i Lewandowskiego znikały jak kamfora w kieszeniach Zarządu. „Mamy najlepszych piłkarzy w kraju, kadra jest wystarczająco mocna, nie potrzeba nowych nazwisk” – te słowa z lata pamięta każdy z nas.
  Bez transferów nie ma wyników – o czym przekonaliśmy się w zeszłym sezonie, kończąc go na 5. miejscu bez pucharów i bez trofeum, za to z „ogromnymi stratami w budżecie” według Zarządu. Stąd też nagłe i niespodziewane cięcia w budżecie, Tonew jako jedyny transfer i nowa metoda opierania kadry na wychowankach. Trzeba jeszcze mieć wychowanków.
  Zawsze myślałem, że naszą drużyną rządzą odpowiedzialni ludzie, którzy planują budżet klubu bez ewentualnych wpływów z pucharów( bilety, prawa telewizyjne, premie sportowe). Myliłem się, nawet tak oczywiste jak to mogłoby się wydawać działania są im obce.
  Teraz pojawiają się informacje o powrocie Tshibamby i sprzedaży Murawskiego. Zwykłem z dystansem podchodzić do prasowych rewelacji, ale w obecnej sytuacji nic mnie już nie zdziwi. Jedno jest pewne – transferów nie będzie. Nie bo nie. Nawet Pala Dembastala i Stivnyj Hooy są dla nas za drodzy:(
  @Kuba KKS – wielkie wyrazy przeprosin, zwracam honor, po prostu z kontekstu twojej wypowiedzi wyczytałem co innego. Życzę z całego serca Wesołych Świąt.

 51. woo pisze:

  Jeśli Kriwca wymienią na Lukjanovsa, to jestem jak najbardziej za. Pod warunkiem, że zostanie Stilic.

 52. Anonim pisze:

  Jeśli mają wyrzucić Bacero i zatrudnić jakiegoś Hajto albo jak w lechi Janasa to juz lepiej niech zostanie do konca sezonu z polskich trenerow to Probierz by sie przydał

 53. El Companero pisze:

  Wczoraj na WTK był wywiad z Dawidziukiem, facet jak ognia unikał tematu zmiany trenera. Najciekawsze pytanie padło o to czy Lech moze w ogole kogos kupic majac dziure w budzecie i nie sprzedajac nikogo. Dawidziuk stwierdzil ze skauting znakomicie wykonał swoją pracę (już ją zakończył) i na każdą pozycję mają wytypowanych 3 piłkarzy heh Pytanie ile tych pozycji? Moze miał na mysli lato 2012.

 54. Adriero pisze:

  skąd te info że Kriwca wymienią na Lukjanovsa?

 55. kibic4 pisze:

  tak szybko ? miał pójść najszybciej dopiero latem plus Możdżen

 56. kibic 75 pisze:

  nic dodać , nic ująć
  zastanawia mnie jednak jedna rzecz, Właściciel widzi i na pewno odczuwa skutki niechęci do Bakero. Z jednej strony brak pieniędzy z drugiej …. 2 mecze w miesiącu, po 10 tys ludzi na każdym spotkaniu więcej razy 40 zł – bilet to już daje 800 tys/miesiąc a w roku ok 8 mln ( przy zmianie trenera) czyli stać ich na Trenera za 10 mln rocznie …, zastanawiające…

 57. Inors pisze:

  Witam
  Rzadko się wypowiadam ale myślę że warto uświadomić kilka kwestii:
  1. Lech ostatnio opublikował swoje sprawozdania finansowe za 2010 (ma obowiązek składać sprawozdania finansowe) – jest tam kilka ciekawych danych – mianowicie: przychody w zeszłym roku wyniosły 85 mln złotych. Zysku brutto mieliśmy 9,4 mln złotych (niestety trzeba jeszcze było zapłacić podatek dochodowy 1,9 mln) – czyli zostało z zeszłego roku 7,6 mln. Dla porównania rok wcześniej przychodów było 55,6 mln a zysku netto 0,6 mln. (jeśli Redakcja jest zainteresowana mogę podać źródło gdzie można zdobyć sprawozdanie – oczywiście źródło oficjalne)
  2. Rutkowski nie dołoży do Lecha bo nie ma z czego. Amica dopiero wychodzi z zapaści w jaką wpadła w poprzednich latach, a po drugie Rutkowski nie jest jedynym akcjonariuszem tej spółki.
  3. Jeśli rzeczywiście ktoś chce wpłynąć na klub to proponuje prostą akcje – każdy z nas ma kartę klienta na której jest numer – można ułożyć pięknego emaila do klubu w którym zawarta będzie informacja że do czasu kiedy Bakero będzie trenerem nie będę chodził ma mecze lecha – zamiast podpisu numer karty. Proste i w mojej ocenie skuteczne – jeśli klub otrzyma taką deklarację od np 50% posiadaczy kart to może pochyli się nad problemem. Rutkowski traktuje Lecha jak firmę i tylko działanie biznesowe może zmusić go do działania. Poprzez podawanie numerów kart klub sprawdzi sobie czy te deklaracje pochodzą z poważnych źródeł przez co trudno będzie zdyskredytować akcję jak to miało miejsce w przypadku innych tego typu akcji.
  4. Wielu z nas zastanawia się jak klub może wyjść z kryzysu – ja uważam że jedynym wyjściem jest inwestowanie – nawet kosztem zadłużenia się w bankach czy przez emisję obligacji – nie ma innego wyjścia – bez tego nie ma co liczyć na to że uda się awansować do pucharów a potem do faz grupowych które dają realne korzyści. Niestety w klubie chyba tego nie rozumieją i stosują zasadną nie świata biznesu ale ze świata totolotka – może się uda a może nie. Jeśli Rutkowski traktuje Lecha jak firmę to wie że żeby wyciągnąć to trzeba najpierw coś włożyć. Niestety nie wierzę aby ktoś w klubie miał odwagę podjąć takie ryzyko i pewnie skończy się to wyprzedażą zimową ….

 58. Inors pisze:

  I dodam jeszcze: nie chodzę już na mecze i nie będę chodził póki trenerem jest Pan Bakero. I proszę nie pisać że jestem kibicem sukcesu – chodziłem na Lecha od ponad 20 lat, byłem jak spadał z I ligi, byłem jak był na skraju II ligi ale teraz mam już dość robienia z ludzi wariatów.

 59. Adriero pisze:

  i co była ta rada nadzorcza?

 60. KKS pisze:

  CZY REDAKCJA MOGŁABY SIĘ WYPOWIEDZIEĆ W PARU ZDANIACH JAK WYPADŁO TO OSŁAWIONE MEDIALNIE SPOTKANIE? JAKIEŚ DECYZJE? CZY MARAZMU CIĄG DALSZY?

 61. bebe pisze:

  generalnie nic nowego, czego nie można było wyczytać z przekazu klubu: Bakero zostaje, Rudniew sprzedany, łataja dzieki tej kasie dziurę, która albo rzeczywiście jest albo nas ściemniają że jest i przejedzą tą kasę, jesli ktoś będzie chciał kupić klub, to proszę bardzo.

  czyli nic nowego.

 62. bebe pisze:

  na oficjalnej stronie już wisi info że Bakero zostaje.

 63. Flico pisze:

  Wydawało się że nasz Kolejorz wyszedł na prostą – myliłem się.
  Przeżyłem spadek z ekstraklasy przeżyje kolejny upadek w przeciętność.

 64. Flico pisze:

  Proponuję zrzutkę na trutkę dla kudłatego, innego wyjścia nie ma ?

 65. kibic4 pisze:

  to teraz trzeba się zastanowić i coś mądrego zrobić aby leśne dziady z Wronek zrozumiały albo nieudacznik czy kibice

 66. bydgoszczanin pisze:

  No to Lech bez pucharow:(:( moze transparent na meczach, brak kibicow im przetrze oczy…choc watpie jak dwa osatnie mecze nie przetarly… to cnyba cala runda przy pustych trybunach moze by pomogla…..

 67. Bad boy pisze:

  Nie ma nowego trenera i nie będzie bo nikt za marne grosze nie przyjdzie pracować ,trenerzy poznali sie na Rutkowskim ,że to skąpiradło i że trener nie moze mieć własnego zdania bo wszystko najlepiej wie Rutek. Przyszła pora ,aby Rutkowskiego ze swoja świta odesłać tam gdzie jego miejsce ,czyli do Wronek.

 68. Nikodem pisze:

  Czyli, że chcą jednak sprzedać Rudniewa? I jak to się ma do wcześnejszych zapewnień, że go do lata nie sprzedadzą?

 69. Dawid pisze:

  rezygnuje z karnetu… nie chce oglądać tego kudłatego udając że nic się nie stało… pierwsza runda od 11 lat na którą nie będę chodził… wogóle pierwszy mecz od 11 lat którego nie zobacze… „dziękuję” radzie nadzorczej i temu kudłatemu kopernikowi :/

 70. bebe pisze:

  Nikodem, kto normalny by przepuścił taka okazje jak 7mil ojro? Rudy ni e beðzie już wiecej wart w Polskiej lidze. Może jedynie w tej polskiej szarej rzeczywistości tracić na wartości. Dają 7 milionów to brać i Rudniewa zapakować i obwiązać czerwoną kokardą….tyle że kasa zarobiona powinna być wydana na kolejne transfery – tak jest gdy wszystko jest normalne. Tu, pod osłoną „kryzysu” (mozna tym wytłumaczyć co sie chce) te 7 milionów zniknie i nie bedzie transferów, może jakiś mały by się wiara nie czepiała.

 71. bydgoszczanin pisze:

  bebe zgadza sie…. sprzedadz Rudniewa i ebda sie tlumaczyc ze musieli zalatac dziure i znow beda transfery (o ile beda ) typu Tschibamba czy inny grajek na ostatnia chwile z Lapanki. Na moje z taka oferta trzeba sprzedac Rudniewa. I do tego nawet 3 transfery za milion ojro dalyby mega RN zysk… no ale coz my tlyko mozemy marzyc oni wiedza najlepiej jak powinno byc,,,czego wczoraj doswiadczylismy

 72. Nikodem pisze:

  Spoko, ja to rozumiem . Ja też bym go opchnął za te 7 baniek, ale mówili , że sprzedadzą go w lato. To tylko pokazuje jak można brać słowa na poważnie wronieckich skoro niedawno mówili coś innego, a teraz już oficjalnie(?) mówią o sprzedaży. Transferów poważnych nawet jak Go sprzedadzą na 100 procent nie będzie Ja też karneru nie kupię. Wyjazdy pozostaną.

 73. tomek27 pisze:

  Zgadzam sie ,gdyby polowa tej kasy poszla na 4 dobrych grajkow ,to jestem za ,tylko ze znajac nasz zarzad ,z tej kasy gora 0,5 mln €. pojdzie na jeden szemrany transfer. Zreszta po co nam napastnik, jest swietny Slusarz ,Vojo ,a podobno ma wrocic Tchibamba ,bo Larisa nie zaplacila jescze za niego kasy:)

 74. Remek pisze:

  Hehe… to jest jakaś abstrakcja to co się w Lechu dzieje. Normalnie jakby to była jakaś firma mająca przynosić dochody tak się nim zarządza. Nie będzie kibiców? No to sprzedamy łotysza i zostawimy najgorszego trenera w ekstraklasie ponieważ byśmy mu musieli płacić odszkodowanie. Kibice? A kij tam z nimi… zrobimy obniżkę o kilka złotych żeby nie było, bez nich i tak sobie poradzimy… Pieniądze, pieniądze… ja sądzę że w rzeczywistości Nasz klub jest dla niektórych osób baaardzo dochodowy – gdzieś kasa się ”zapodziewa”. Teraz się zapodzieje te 7 milionów Euro przy spłacaniu kolejnej ”dziury budżetowej”. Normalnie odjazd.

 75. KKSLECH.com pisze:

  Prosimy przenieść się z całą dyskusją do najnowszego głównego, newsa. On powisi dwa tygodnie, więc tam można wyrazić swoje opinie na temat całego bajzlu.

 76. Kibol pisze:

  I wy jesteście Kibicami ???

  Polscy kibice to nie kibice tylko przemądrzałe panienki. Szukacie tylko żenujących wymówek i powodu do kręcenia nosem. Zawsze wam się coś nie podoba. A to trener, a to taktyka, a to sposób szkolenia itd. Prędzej czy później każdego trenera i każda taktykę zaczynacie nienawidzić. Bo taki jest wasz charakter. Nawet gdyby tu był Jose Mourinho, to byście go chcieli wywalić najpóźniej po 1-2 latach.

  Prawda jest bardzo prosta, piłka nożna was w gruncie rzeczy nie interesuje !!!

  Piłka nożna to nie wasza pasja, NA DOBRE I NA ZŁE. !!!

  Wasza pasja to „bycie kibolem”, tylko tyle. !!!

  Wy tylko chcecie żeby wam się każdy kłaniał do pasa i słuchał waszych rozkazów, a jak nie to zaraz nienawiść i bojkoty.

  W zachodnich ligach jest ta, ze im gorzej drużyna gra, tym bardziej kibice pomagają. I żaden kibol nie bojkotuje swojej drużyny domagając się zwalniania trenera. Polecam sobie zobaczyć Werder Brema albo Borussia Dortmund. Gdyby te kluby miały takich kibiców jak wy, to były by dzisiaj chyba już w drugiej lidze a trenerzy byli by juz dawno zwolnieni.

  I na koniec jedno !!!!

  ZADEN TRENER ! ZADEN ! nie osiagnal by z obecna druzyna lepszego wyniku. ! Ta druzyna gra dokladnie na takim poziomie na ktory ja stac ! Lewandowski, Peszko czy zdrowy Arboleda to juz przeszlosc ! zrozumcie to.