Pierwszy raz od paru lat bez turnieju

Nieprzerywanie od 2005 roku zawsze w pierwszej części stycznia odbywał się halowy turniej piłki nożnej pod nazwą Remes Cup Ekstra. W 2012 roku imprezy jednak nie będzie, a to oznacza, że za trzy tygodnie drużyna poznańskiego Lecha nie wystąpi w hali „Arena”.

Pierwszy halowy turniej w „Arenie” odbył się w 1995 roku, natomiast w kolejnych latach był rozgrywany dość nieregularnie, albo nie cieszył się tak dużą popularnością, jak imprezy organizowane przez firmę Remes. Ta po raz pierwszy postanowiła przyłączyć się do zorganizowania turnieju w 2006 roku i to wspólnie z ówczesnym sponsorem technicznym Kolejorza, firmą Lotto.

Turniej różnił się nieco od tych, które odbywały się w latach 90-tych i przede wszystkim wprowadził nową jakość. Tym samym od 2007 do 2010 roku firma Bartosza Remplewicza samodzielnie organizowała imprezę w „Arenie” i to pod nazwą Remes Cup. Jej najlepsza edycja miała miejsce w 2007 roku, bowiem „Arena” pękała wtedy w szwach, a dodatku zwyciężył wówczas zespół poznańskiego Lecha.

Ciekawie było także w 2008 roku, kiedy to triumfowały Gwiazdy Ligi oraz w 2009 i w 2010 roku. Wtedy do „Areny” przyjechała m.in. Arka Gdynia, Legia Warszawa czy Wisłą Kraków, a więc wejściówki rozeszły się bardzo szybko, choć legioniści i wiślacy przybyli do Poznania w rezerwowych składach. Mimo to, atmosfera na trybunach była fantastyczna, ponieważ każdy kto wtedy przyszedł mógł podziwiać efektowne oprawy.

Organizatorom corocznej styczniowej imprezy nie udawało się jednak zaprosić na turniej znanej zagranicznej drużyny i w 2011 roku turniej Remes Cup wyglądał marnie. Przez drogie bilety i mało atrakcyjne zespoły „Arena” była prawie pusta, a w dodatku Jose Maria Bakero Escudero desygnował gry nastolatków z Młodej Ekstraklasy. RCE 2011 okazał się więc wielką klapą, a sam program i formuła imprezy wyczerpała się.

To oznacza, że w 2012 roku pierwszy raz od paru lat nie będzie halowego turnieju w „Arenie”, a więc ta zima dla kibiców Kolejorza będzie jeszcze bardziej nudna. Brak styczniowej imprezy w hali to również koniec pewnej historii, gdyż od 2005 roku turniej piłki nożnej w poznańskiej „Arenie” zawsze był ważnym elementem w zimowych przygotowaniach Lecha Poznań.

> Tu znajdziesz wszystko o turniejach w Arenie. Specjalny dział, w którym znajdują się wyniki, zdjęcia, filmiki, ciekawostki i statystyki

Remes Cup Ekstra 2010 okiem serwisu KKSLECH.com:

Oprawy podczas Remes Cup Ekstra 2010:

Remes Cup Ekstra 2011 okiem serwisu KKSLECH.com:

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski
Fot: KKSLECH.com

32 komentarze

 1. DŻEJO1 pisze:

  Wielka szkoda:(

 2. MatiWałcz pisze:

  A już myślałem, że w styczniu się pośpiewa,pobawi trochę, a tu klapa.Mogłaby by przyjechać jakaś ekipa z zagranicy i kibice, ale niestety.

 3. betko pisze:

  Szkoda zawsze to była możliwość dopingu zobaczyć drużynę a tak to trzeba czekać aż do połowy lutego ale z drugiej strony tam by był Nasz „trener” Pan Jose i początek roku by swoją twarzą popsuł .

 4. Dzagud ; ] pisze:

  Ja do dzisiejszego dnia pamiętam ubiegłoroczny turniej i piękny gol Kiełba.
  Kto oglądał ten turniej powinien pamiętać piękną akcję w jego wykonaniu ; )
  Pozdrawiam ; )

 5. Kolejorz1922 pisze:

  Wilka szkoda !

 6. mike001 pisze:

  szkoda.. planowałem się wybrać :/

 7. El Companero pisze:

  czyli Firma Remes wzorem klubu nastawia się głownie na zyski a kibiców maja gdzies. Ogladam rokrocznie w niemieckiej tv mecze z turniejów halowych w Niemczech. Takie turnieje odbywaja sie cyklicznie i nie wazne kto gra (czasem słabsze polskie druzyny ligowe) ale licza sie kibice którym zimą mozna zorganizowac turniej. Powinno się podpisac umowe z innym organizatorem a Firmie Remplewicza podziekowac. Niech gra sobie młodziez Lecha, a mecze moga byc rozgrywane np w hali MTP.

 8. Versoo pisze:

  Kolejorz1922 – Wilka czy Wielka ?:D

 9. KibicLecha pisze:

  Potrzeba duzych zmian w turnieju i najlepiej imprezy dwudniowej. Nie moze to miec jednak wplywu na bilety. maks 60 zl

 10. LB pisze:

  z oficjalnej strony
  Rada Nadzorcza podjęła decyzję, że Jose Mari Bakero w rundzie wiosennej będzie nadal pełnił funkcję trenera pierwszego zespołu Lecha Poznań.

 11. piero pisze:

  prosze napisac prawde co sie stało że FIRMA REMES juz nie wspolpracuje z KKS LECH

 12. Nikodem pisze:

  No to k..wa stało się! Ja karnetu nie kupię, wam także drodzy kibole radzę się nad tym zastanowić. Jak maja nasz gdzieś, to zobaczą mnie prędzej na wyjeździe niż na Bułgarskiej. Ja pierd..lę!!

 13. piero pisze:

  rada nadzorcza robi sobie niezle JAJA……

 14. Nikodem pisze:

  lakoniczny komunikat. Ładnie, oj ładnie sobie postępują z kibicami…

 15. BRAGA pisze:

  Życzę Panu Rutkowskiemu, jego synalkowi i całej wymyślnej Radzie Nadzorczej, w Nowym 2012 Roku frekwencji na poziomie 1000 osób:). Moi drodzy chciałbym też podkreślić że pomyliliście boże narodzenie z prima aprilis, no nic :) w 2012 Wasz „nowy” cennik z pewnością się „sprawdzi”
  Cholerka jak mi się marzy żeby jakiś człowiek wyłożył grube pieniądze i przejął ten klub z rąk tych ludzi.
  Dobranoc.

 16. BRAGA pisze:

  Jeszcze jedno (wybaczcie że jeden komentarz pod drugim), mam nadzieję że nasza miłościwie panująca Rada Nadzorcza zdaje sobie sprawę z tego że dzisiejszą decyzją poszła na wymianę ognia z Kibolami.

 17. Nikodem pisze:

  Na całkowitą wymianę ognia pójdzie jak obniży o tylko 5 złotych bilety… wtedy to już nie będzie co zbierać…

 18. luis pisze:

  no to wiem na co postawiła rada. Teraz przedstawią ceny biletów…
  Chyba tylko ilość sprzedanych karnetów i ilość kibiców na meczach może im pokazać jaką kibice w Poznaniu mają siłę.

 19. only kks pisze:

  Chyba tylko cud może uratować Kolejorza na wiosnę po takiej decyzji Rady. Jeśli JMB nie okaże się cudotwórcą to za rok będziemy średniakiem jednej z najsłabszych lig Europy grającym na dodatek na sknoconym na potęgę obiekcie przy 4-5 tys. widzów. No ale Panowie Rutkowscy już to skądś znają i chyba tęsknią za taką sytuacją bo dzisiejsza decyzja o pozostawieniu trenera na wiosnę o tym świadczy. Powodzenia Rado Nadzorcza i Panie JMB. Żal mi nas kibiców, tyle wyrzeczeń, dopingu, miłości do klubu a tu taki „zonk”. Do dupy z tym wszystkim, spitolili mi Święta. Idę spać.

 20. bydgoszczanin pisze:

  No to jets opinia MEGA ZARZADU!!! Bakero zostaje!! FUCK!!!!! na bank nie przyjade na mecz na wiosne jak ta ciota bedzie prowadzic Lecha

 21. Pavvelinho pisze:

  Szkoda że już nie będzie RCE który co roku ciekawym turniejem halowym. Mało jest takich turniejów w Polsce a ten był jednym z lepszych o wyrobionej już renomie.

  „Genialny” ruch ze strony rady nadzorczej. Ale wg zarządzających Lechem jest wspaniale więc po wolę tak jak jest i nic nie zmieniać. Takie zachowawcze działania RN nie wróża nic dobrego w najbliższej przyszłości.

 22. janek u pisze:

  i bardzo dobrze!!! wreszcie widac konsekwentna i cierpliwa polityke w klubie! wyniki przyjda z czasem, a kibice sukcesu z wynikami:)

 23. Fan pisze:

  Rutkowski wybral Bakero! Nas ma w d..ie! Chce tylko kase za karnety i bilety. Dosc! Jest Bakero – karnetòw 0!

 24. BRAGA pisze:

  Do Janek. Jezeli jestez taki madry w gebie to zapraszam wiosna do
  Kotła i prosze Cie o jedno stan na plocie i przed tymi kibicami
  sukcesu powtorz swoj komentarz wyzej przez mikrofon :)

 25. ramirez pisze:

  z kibicamia sukcesu się nie rozmawia, do kibiców sukcesu rzuca się pomidorami. :D

 26. Ferion pisze:

  Rutkowski i tak ma kibiców głęboko w … Pozostawienie Bakero to jeden z dowodów. Teraz liczy się tylko, żeby dobrze sprzedać Rudneva. Wpływy z utraconej frekwencji to ok. 3mln złotych więc nawet nie 1 mln euro. Poza tym trzeba byłoby zapłacić odprawę dla Bakero to po prostu się nie opłaca. Myślę, że dziś żaden kibic nie ma złudzeń, że Lech to maszynka do wyciągania kasy dla Rutkowskiego. On nigdy nie myślał o budowaniu czegoś trwałego i ponadprzeciętnego. Te wszystkie plany o LM i tak dalej były tylko po to, żeby ściągnąć kibiców i sponsorów. Dziś stajemy się drużyna, której celem jest promocja piłkarzy i sprzedaż do bogatych klubów. Nie ma żadnego celu sportowego jest tylko cel biznesowy.

 27. janek u pisze:

  Brawo! To powinno buc opatrzone „komentarz roku” trafiłeś po prostu w sedno. Więc powtórzę za Tobą – „wreszcie widać konsekwentną i cierpliwą politykę w klubie! wyniki przyjdą z czasem, a kibice sukcesu z wynikami” 100% racja

  swoją drogą 4-5 lat temu to w Lechu 90% to byli kibole, a teraz 90% to kibice sukcesu – smutna prawda o Lechu Poznań

 28. Greg pisze:

  przepraszam janek u nie w tym miejscu

  janek – u Brawo! To powinno buc opatrzone „komentarz roku” trafiłeś po prostu w sedno. Więc powtórzę za Tobą – „wreszcie widać konsekwentną i cierpliwą politykę w klubie! wyniki przyjdą z czasem, a kibice sukcesu z wynikami” 100% racja

  swoją drogą 4-5 lat temu to w Lechu 90% to byli kibole, a teraz 90% to kibice sukcesu – smutna prawda o Lechu Poznań

 29. Fan pisze:

  Zatem dobrej zabawy zycze z Bajero w srodku tabeli. Lech ma i tak ogromne szczéscie,ze Poznan to sportowa dziura. Ani kosz,ani siatka, ani reczna,… na wysokim poziomie.

 30. KKSLECH.com pisze:

  Prosimy przenieść się z całą dyskusją do najnowszego głównego, newsa. On powisi dwa tygodnie, więc tam można wyrazić swoje opinie na temat całego bajzlu.

 31. jac pisze:

  Nie mogą znaleźć sponsora nie ma tunieju

 32. Pszczółka pisze:

  wszystko się w Lechu powoli kończy przez tych nieudaczników z Wronek.Szkoda wielka była super atmosfera na tych turniejach.pozdrawiam