Kibice przechytrzyli policję

Euro 2012 zbliża się dużymi krokami, zatem głównym obiektem zainteresowań policji są kibice. Tym samym bandziory, przemytnicy, mordercy i inny margines zszedł na drugi plan, a priorytetem stróżów prawa jest łapanie ultrasów używających pirotechniki na stadionach.

> Party Poker < Na ostatnim meczu Lecha Poznań w tym roku kibice Kolejorza przedstawili efektowną oprawę z użyciem m.in. stroboskopów, petard hukowych i czerwonych rac świetlnych. Nikomu nic się nie stało, stowarzyszenie Wiara Lecha zapłaciło karę, która oczywiście była wliczona w oprawę, ale za to policja wzięła się za łapanie ultrasów, choć tylko teoretycznie. Rano po meczu z Zagłębiem funkcjonariusze weszli na II trybunę i zebrali pozostałości po środkach pirotechnicznych. Wszystko po to, aby zebrać z nich odciski palców i zabrać się za ukaranie ultrasów. Przez prawo osoba, która używa rac na stadionie może trafić do więzienia na 4,5 roku, a więc według obowiązujących zasad w tym kraju, odpalenie środków pirotechnicznych jest na równi z gwałtem na osobie niepełnoletniej. Ci, którzy 12 grudnia byli jednak w Kotle widzieli, że ultrasi Kolejorza kapitalnie poradzili sobie z monitoringiem, skutecznie go przechytrzając. Policja wpadła więc w szał, bowiem przez sektorówkę oraz dym z rac nie mogła złapać osób ubranych w białe kombinezony i rękawiczki. Funkcjonariusze jednak się nie poddawali i postanowili wydawać pieniądze podatników na badania DNA. Koszt jednego takiego badania, to ponad tysiąc złotych i jak można się domyśleć, nic taki test nie wykaże. Według policji kibice mogli odpalać race... zębami, a tym samym byli wstanie je obślinić. Na coś takiego wiele osób znających się co nieco na tym może wybuchnąć śmiechem, ale dla policji to nic wesołego, bo przecież wyszedł rozkaz, że trzeba złapać ultrasów i tyle. Nie ważne są inne sprawy, przestępstwa i rozboje. Ważny jest teraz tylko i wyłącznie kibic trzymający race na meczu i to on jest priorytetem. Według policji ultras dodający kolorytu meczom piłkarskim jest przecież najgorszym zbirem i trzeba go unieszkodliwić. Policja jest jednak bezradna i brakuje jej metod, aby wykonać rozkaz. Jedynym jej pomysłem wydaje się być wpuszczenie do Kotła tajniaków, ale akurat wielu ludzi od razu widzi po ich cywilnym ubiorze, że jest podejrzany. Dotyczy to także pojazdu, którym się poruszają, gdyż cztery marki samochodów również zostały już przez poznaniaków zdemaskowane. Niedługo może dojść zatem do tego, że łapany będzie dziennikarz piszący na ten temat, bo przecież kogoś trzeba w telewizji pokazać i pochwalić się publicznie, że wyłapano już wszystkich kibiców stanowiących zagrożenie do odbycia się Mistrzostw Europy. Źródło: inf. własna Autor: Arkadiusz Szymanowski Fot: KKSLECH.com

14 komentarzy

 1. dziki pisze:

  I Love this game!!!

 2. Jahu pisze:

  Kocham Pana Policjanta. Wesolych Swiat i milego sleczenia przy biurku przegladajac plyty z zapisem video :))

 3. Grochol pisze:

  można prosić nazwy samochodów bez oznakowań?

 4. 123 pisze:

  jest zakaz rac? jest-to co wy chcecie?? mają rozkazy to je wykonują.

 5. Karoloss pisze:

  Zakaz rac jest na calym swiecie, a piro jest co kolejke LM i LE. UEFA daje kary, kibice placa i zycie toczy sie dalej. Tam zaden pies kibica z kodem DNA nie goni

 6. babol pisze:

  Mouze nieźle pojechałeś hehe

 7. MatiWałcz pisze:

  Nie no hehehe dobre:)Muszą być bogaci i bardzo cierpliwi, i pewni siebie.

 8. Pyra pisze:

  123 a Ty co? jestes z policji, czy ktos z rodziny jest psem??

  zarazane sa rowniez kradzieze, wlamania itp jednak tego tak bardzo nie scigaja, bo jest tak medialne jak race i ma oczywiscie znikoma szkodliwosc spoleczna… normalnie smiech na sali, za piekne race kibicow scigaja, a jak ktos CI podpierdoli radio to po paru dniach zamkna sprawe! paranoja!

 9. Kosi pisze:

  Długi podasz te samochody? chce wiedzieć na kogo trzeba uważac na miescie

 10. koninianin pisze:

  na bank mondeo i KIA

 11. DługiKKS pisze:

  KIA (najczęściej srebrna lub ciemna), Hyundai, Fiat Panda oraz Fabia. Mondeo zresztą też (raz mnie nim zatrzymali jak na konferencję podążałem :D)

 12. mati pisze:

  Cała ochrone z II trubuny beda przesłuchiwac :D nie maja na co pieniedzy wydawac :P

 13. LPU pisze:

  ACAB