Puchar ciekawszy od Ekstraklasy

Wiosna dla czołowych klubów w naszym kraju zapowiada się niezwykle interesująco, a w tym sezonie bardzo ciekawie wygląda też rywalizacja w Pucharze Polski. Cztery z pięciu czołowych klubów wciąż są w grze, w tym finaliści ubiegłej edycji rozgrywek.

> Party Poker < Wiosną w ćwierćfinale Pucharu Polski zagra obrońca tytułu warszawska Legia, ubiegłoroczny finalista Lech Poznań, Mistrz Polski Wisła Kraków, a także dwa czołowe kluby Ekstraklasy, czyli Ruch Chorzów oraz lider tabeli Śląsk Wrocław. Ponadto szansę zaprezentowania się będzie miała I-ligowa gdyńska Arka, II-ligowy Ruch Zdzieszowice i III-ligowy Gryf Wejherowo. Kibice piłkarscy w naszym kraju z pewnością najbardziej zainteresują się w marcu dwumeczem Lecha Poznań z krakowską Wisłą. Oba te zespoły sąsiadują ze sobą w ligowej tabeli i głównym celem obu tych drużyn jest awans do kolejnej edycji europejskich pucharów. Krajowy puchar, to przecież najkrótsza droga, aby tam się znaleźć, dlatego można oczekiwać zaciętej rywalizacji. W tym roku jednak każda z ośmiu ekip będzie musiała po drodze sporo się natrudzić, żeby dojść do finału Pucharu Polski 2011/2012. O ile Legia Warszawa i Ruch Chorzów stoją na mocno uprzywilejowanej pozycji w ćwierćfinale, to już w półfinale Pucharu Polski lekko nie będzie nikomu, a na dodatek w kwietniu mogą odbyć się bardzo ciekawe konfrontacje. Organizatorzy rozgrywek czy kibice piłkarscy w naszym kraju z pewnością chcieliby, aby w 1/2 PP znalazł się Ruch Chorzów, Śląsk Wrocław, Legia Warszawa i Lech Poznań lub Wisła Kraków. Takie pary mocno zwiększyłyby przecież poziom pucharu, a w dodatku wszystkim sympatykom futbolu przysporzyłyby wiele emocji i sprawiłyby, że wiosna byłaby niezwykle interesująca. Ruch, Legia, Śląsk i Lech lub Wisła, to przecież nie tylko silne kadrowo zespoły, ale również kluby mające spore jak na polskie warunki rzesze kibiców. Tym samym ewentualne dwumecze w półfinale PP mogłyby cieszyć się podobnym zainteresowaniem, co ligowe pojedynki pomiędzy tymi zespołami, a to oznacza, że nawet w tygodniu stadiony miałyby szanse licznie wypełnić się kibicami. 1/4 Pucharu Polski 2011/2012

pierwsze mecze:

Gryf Wejherowo – Legia Warszawa (wtorek, 13 marca, godz. 15:00)
Lech Poznań – Wisła Kraków (wtorek, 13 marca, godz. 18:30)
Ruch Zdzieszowice – Ruch Chorzów (środa, 14 marca, godz. godz. 15:00)
Arka Gdynia – Śląsk Wrocław (środa, 14 marca, godz. 18:30)

rewanże:

Wisła Kraków – Lech Poznań (wtorek, 20 marca, godz. 18:30)
Legia Warszawa – Gryf Wejherowo (wtorek, 20 marca, godz. 20:30)
Śląsk Wrocław – Arka Gdynia (środa, 21 marca, godz. 18:30)
Ruch Chorzów – Ruch Zdzieszowice (środa, 21 marca, godz. 20:30)

1/2 PP – 3-4 kwietnia, 10-11 kwietnia (rewanże)
Finał PP – 24 kwietnia (Stadion Narodowy w Warszawie)

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

7 komentarzy

 1. Dzagud ; ] pisze:

  Kłody pod nogi nam rzucają, ale czego to LECH nie przejdzie ! ( miejmy nadzieję ; PP )
  Pozdrawiam ; )

 2. alessio pisze:

  obowiazuja gole na wyjezdzie?

 3. 4o pisze:

  Redakcjo znalazłem błąd: ,,…w naszym raju…” a ma być : ,,…w naszym kraju…”

  Jest to chyba 4-ty akapit

  Post do usunięcia…

 4. Pavvelinho pisze:

  To może być jedyna szansa na zakwalifikowanie się do LE w tym sezonie. Ale bez wzmocnień nie ma co marzyć o grze w europejskich pucharach.

 5. Szejk pisze:

  Musi być co najmniej finał, żeby mieć szanse na LE.. A najlepiej jakby wygrali to. Chociaż z tym trenejro będzie ciężko..

 6. 4o pisze:

  @Szejk, jaki finał?
  Awans do LE da tylko zwycięstwo w finale…

  Jeśli finalista jest na pudle w lidze, to do LE awansuje klub z 4miejsca.

 7. bilet na wisle 10 zl!!!! pisze:

  ale pojechali krakusy 10 zlotych bilety!!!!!!!!!