Klub partnerski Lecha spadł z ligi

W kwietniu zeszłego roku KKS Lech Poznań nawiązał współpracę z Atletico Paranaense. Tym samym brazylijski klub został partnerem Kolejorza, na mocy której Atletico ma wymieniać się z Lechem m.in. doświadczeniami, jak i myślą sportową jeśli chodzi o szkolenie młodzieży.

> Party Poker < Tymczasem 2011 rok nie był szczęśliwy nie tylko dla Lecha Poznań, ale również do współpracującego z klubem Atletico Paranaense. Kilka tygodni temu zakończył się sezon ligi brazylijskiej, w której rozegrano 38. kolejek, natomiast Atletico zajęło w rozgrywkach 17. miejsce. Zawodnicy z Kurytyby zaliczyli 10 zwycięstw, 11 remisów i ponieśli aż 17 porażek. To dało im 41 punktów i graczom Atletico zabrakło zaledwie dwóch oczek, aby się utrzymać. Tym samym klub partnerski Kolejorza w nowym sezonie będzie występował w II-lidze, ale zanim zacznie rozgrywki, już w styczniu powalczy o mistrzostwo stanu Parana. Dodajmy również, że Atletico PR, to jednokrotny Mistrz Brazylii i 22-krotny triumfator mistrzostw stanu Parana. Ponadto klub współpracujący z Lechem Poznań w 2005 roku wziął udział w finale Copa Libertadores. Przypomnijmy także, że dzięki współpracy, w grudniu juniorzy Atletico zagrali na Lech Cup, w którym zajęli dziewiąte miejsce. Źródło: inf. własna Autor: Marcin Hamasiak

8 komentarzy

 1. Franky pisze:

  Gowno z tej wspolpracy jest

 2. 07 pisze:

  zebysmy za duzo z tej wspólpracy nie kopiowali bo z Bakero moze nam grozic to samo

 3. McLuke pisze:

  jak z każdej innej współpracy ;) W ogóle czy ktoś się orientuje ile jest tych klubów partnerskich? Nie chodzi mi o polskie, bo te grają w II lidzie i nizej, ale o te zagraniczne o ile jakieś są?? Wydaje mi się, ze była kiedyś mowa o współpracy (wymianie piłkarzy) z kilkoma znanymi europejskimi klubami, czy mi się to tylko śniło?

 4. Uder'zo pisze:

  popieram Franky.

  tylko inaczej ubiorę w słowa! ktokolwiek widział ktokolwiek wie!

 5. lechitek pisze:

  za 3 klubu polskie i jedna brazylijska. pozatym atletico nie ma umowy z zadnym innym klubem zagranicznym

 6. apnoe pisze:

  Pamiętam, że mamy też współpracę z Valencią ;)

 7. Marlen pisze:

  Ta współpraca z Valencią jeszcze trwa? Bo o ile pamiętam to współpraca została nawiązana w 2008 roku, wtedy jeszcze trenerem był Franz, a teraz to się mogło zmienić. Wie ktoś o tym coś więcej?

 8. Poznaniak (R) pisze:

  Tyle z tej całej współpracy i wymiany myśli szkoleniowych zysku co nic. Po kiepskim sezonie mamy nadal słabego trenera Bakero i słabszego jeszcze dyrektora sportowego.
  Podobny efekt „współpracy” mamy z innymi klubami zagranicznymi (Valencja?) – no może poza tym że kilka osób z dyrekcji klubu pojechało raz kiedyś na fajne wakacje.