Tercet ABC. Czy będzie upamiętniony?

We wrześniu 2010 roku jedna z redakcji poznańskich gazet wyszła z pomysłem, aby trzy trybuny stadionu Miejskiego mieszczącego się przy ul. Bułgarskiej 17 w Poznaniu oznaczyć literami A, B oraz C. Wszystko na cześć słynnych napastników Kolejorza, czyli Anioły, Białasa i Czapczyka.

Pomysł powstał w siedzibie Głosu tuż po tym, jak Wielkopolanie pożegnali ostatniego wielkiego napastnika ze słynnego tercetu ABC, czyli Henryka Czapczyka. W myśl koncepcji trzy największe trybuny stadionu Miejskiego znajdującego się przy ul. Bułgarskiej 17 miałyby nosić imiona wybitnych graczy Kolejorza, a w dodatku w pewnych miejscach można by wbudować specjalne tablice upamiętniające każdego z napastników.

Taki pomysł szybko spodobał się w 2010 roku wielu kibicom Lecha Poznań, a koncepcja nadania imion trzem trybunom zyskała również aprobatę Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, który ma przecież swoją siedzibę na obiekcie przy ul. Bułgarskiej. Niestety od prawie dwóch lat nic w tym kierunku się nie ruszyło. Pomysł ucichł, a przecież stadion Miejski ma już operatora. Na dodatek jest nim KKS Lech Poznań wraz ze spółką Marcelin Management, które powinny przypomnieć sobie o tej koncepcji i zacząć ją realizować.

Na chwilę obecną władze klubu zamierzają uczcić 90-lecie Lecha Poznań tylko koncertem w Filharmonii Poznańskiej, który został już zresztą potwierdzony. O innych planach na razie jednak nie słychać, a przecież zrealizowanie pomysłu Głosu nie jest wcale aż tak kosztowne i zawsze mogłoby zostać sfinansowane m.in. dzięki oszczędności w budżecie przez np. rozstanie się z jednym z nieproduktywnych piłkarzy znajdujących się obecnie w pierwszym zespole Lecha Poznań.

Tymczasem każdy kibic, który na swój sposób chce uczcić 90-lecie Lecha Poznań, zawsze może zapalić któremuś z legendarnych zawodników symboliczny znicz na grobie. Wszystko po to, aby udowodnić, że pamiętamy o legendarnych graczach naszego klubu, którzy zrobili dla Kolejorza bardzo wiele i zostawili sporo zdrowia na boisku. Znicz kosztuje tylko parę złotych, a dzięki niemu zawsze możemy pokazać, iż pamiętamy o pięknej i długiej historii klubu.

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

15 komentarzy

 1. Franky pisze:

  Popieram ostatni pomysl redakcji. To kazdy w marcu moze zrobic. Zarzad nie umie uczcic rocznicy, to musza umiec kibice.

 2. Kosi pisze:

  Na razie zarzad robi wszystko, by sobie zarobic na 90-leciu i zgarnac z kibicow jeszcze wiecej kasy. Niedawno bilety na koncert byly za 60 zl, a teraz juz za 100 ZETA !! smiech na sali i zal.lechpoznan.pl

  WON z Amikowcami do Wronek!!

 3. sedd pisze:

  co ty chcesz? musza oplacic bankiet (na bank bedzie), swoich kumpli i do tego taryfa do chaty w nocy tez za darmo nie jest. naiwni kibice zawsze przyjda i za to zaplaca, ale chyba jest ich coraz mniej

 4. kks janek pisze:

  No właśnie nic niei dzie w kierunku obchodów 90-lecia, nawet na to kasy żałują, oni są aż tak głupi, żeby niewiedzieć, że gdyby obchody były bardzo udane i wymyśliliby w marcu coś ekstra to wtedy przyciągneliby kibiców na stadion którzy napewno kupili by karnety i byliby bardzo wdzięczni za tak huczne obchody…ale jak widać ich ambicje to 5 miejsce w lidze, bez LE, 5-10 tys. na meczu….brawo, może w tym 2012 coś zrozumieją i zmienią postępowanie? Ja w to wątpie!

 5. mario pisze:

  No i to jest w stylu wronek minimalizm ,Kosi masz racje precz z centusiami!!!!

 6. 07 pisze:

  Moze lepiej jedná z trybun oznaczyc np Trybuna 2 – Trybuna Tercetu A>B>C.

 7. bilety na wisle 10 zlotych pisze:

  i w podziekowaniu panom z Wronek wiekszosc z Was pobiegnie za dwa tygodnie pod stadion i kupi za 250 zlotych najdrozszy karnet w Polsce,no bo przeciez wy tylko przed kompem umiecie nafzekac ale zrobic cos to juz trudniej.Bakero zwolniony i ceny biletow 50 % w dol wtedy przyjde na stadion ajak ni to CANAL + !

 8. Uder'zo pisze:

  filharmonia jest ok. a co do trybuny to trudno jak nie będzie. będą może inne okazje.

 9. Pavvelinho pisze:

  Może zamiast trybuna A powinna być nazwa np trybuna im Teodora Anioły?

 10. torreador pisze:

  Tak naprawdę, to poza tercetem ABC, przydałoby się uwiecznić na stadionie przynajmniej jeszcze kilku Lechitów.

 11. gienek pisze:

  ostatnio Kolton mowil w Cafe Futbol ze rozmawial z Rutkowskim na temat bakero i ten prezesiunio powiedzial mu ze widzi (w bakero)takie umiejetnosci i potencjal jaki ma Schaft(nie wiem jak to sie pisze)z Werderu i Renhagel ktory zdobyl z Grecja ME po tym co uslyszalem to jest tragedia ie co sie ludzic bo tego kopernika beda trzymac w nieskonczonosc-masakra

 12. Mouze pisze:

  Jak dla mnie to mogliby by nazwać stadion im. Teodora Anioły, ale na pewno tego nie zrobią bo lepiej sprzedać nazwę sponsorowi, co swoja droga tez im na razie nie wychodzi

 13. Mata26 pisze:

  No niestety nie należy się spodziewać po leśnych jakiś wielkich gestów i uniesień..

 14. Fan pisze:

  Trybuna nr 1 – trybunà Tercetu Aniola-Bialas-Czapczyk. Wszyscy na to zasluzyli.

 15. ponceriusz pisze:

  Redakcjo proponuję napisać email w tej sprawie a) do KKS Lech Poznań SA, aby o tym przepomnieć b) do najpopularniejszych wielkopolskich gazet, żeby sprawę nagłośniły. Pomysł jest bardzo dobry i nie wymaga nie wiadomo czego, więc jeśli pójdzie w niepamięć to wielka szkoda by była.
  Jak wam się nie chce to nie musicie, ale tylko sugeruję, bo moim zdaniem to naprawdę dużo zrobi.
  Jeszcze jakaś internetowa, albo pod stadionem petycja, albo list do władz klubu, żeby trybuny nazywały się jedna im. Teodora Anioły, itd.