Lech otwiera się na nowych kibiców

Celem zarządu poznańskiego Lecha jest w najbliższym czasie odzyskać zaufanie kibiców, którzy jesienią nie przychodzili na Bułgarską oraz przyciągnąć na stadion nowych fanów. Jak mówi prezes klubu, istotną rolę w budowaniu frekwencji mają odegrać też kobiety.

> Party Poker < Między innymi dlatego klub już na starcie przewidział 50 procentową zniżkę na zakup karnetu i to dla wszystkich kobiet. - „Chcemy, by na naszym stadionie było jak najwięcej kobiet, co zresztą jest normą na stadionach europejskich, gdzie ten odsetek jest znacznie wyższy niż w Polsce. Widzimy, że piłkę nożną w Polsce na stadionach obserwują przede wszystkim mężczyźni, a my chcemy to zmienić.” – powiedział prezes Lecha Poznań, Karol Klimczak.

Tymczasem wiosną zarząd Kolejorza chce zapełnić stadion nie tylko fanatykami, kobietami i mężczyznami, ale także dziećmi w różnym wieku i młodzieżą uczęszczającą do szkół. – „Powiększamy ofertę dla dzieci i młodzieży, bo jesienią bardzo podobał nam się sektor dziecięcy. Bez względu na wynik, wszyscy zawsze tam kibicowali i dawali z siebie wszystko. Chcemy więc, aby dzieci i młodzieży było na stadionie jak najwięcej.” – przyznał Klimczak.

Natomiast ze względu na wszystko, trudno będzie wypełnić stadion choćby w połowie na pierwszy wiosenny pojedynek z GKS-em Bełchatów. Prezes Kolejorza liczy jednak, że już na tym meczu pojawią się kibice, których jesienią nie było oraz ci nowi, których zamierzają pozyskać władze klubu. – „Stadion ma dużą pojemność, bo ponad 40 tysięcy miejsc, także dla każdego kibica znajdzie się miejsce na trybunach obiektu.” – dodał Karol Klimczak liczący, że wiosną przybędzie Kolejorzowi wielu nowych sympatyków.

Tymczasem już niebawem na ulicach Poznania zrobi się „niebiesko-biało”. Wszystko to dzięki nowej kampanii reklamowej władz klubu. – „Przygotowaliśmy specjalną kampanię promującą sprzedaż karnetów. W mieście na billboardach będziemy w sposób jak najbardziej komunikatywny starać się przekazywać te informacje, które są dla kibica bardzo istotne. Ten przekaz w najbliższych dniach się pojawi i będzie zauważalny.” – oznajmił wiceprezes Lecha Poznań, Arkadiusz Kasprzak.

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski

16 komentarzy

 1. kks janek pisze:

  Fajnie było by mieć frekwencje 35-40 tys. osób.

 2. rawiczfc pisze:

  No nie – dopiero teraz zauważyli, że większość facetów ma jednak żony i dziewczyny?! Rozczulające!

 3. Fan;-) pisze:

  A mozna w dresie? :-).

 4. MALUTKI pisze:

  stadion się zapełni i bez wielkich akcji prmocyjnych, ale nie z trenerem-wizjonerem, który tylko myśli który by tu jeszcze dzień zrobić wolnym… ludzie we Wrocławiu mają większą średią frekfencje na mecz. czy pan szanowny Rutek nie widzi co się dzieje?? w 100% popieram zniżki dla kobiet i dzieci, ale same kobiety z dziećmi mają przychodzić… bo ich facetom w końcu znudzi się patrzenie na obiboka biegającego na kacu…

 5. muniek pisze:

  Jakby jeszcze Arboleda sobie poszedł to może bym się zastanowił nad zakupem

 6. Andrzej pisze:

  MALUTKI ale we Wrosławiu nie była obowiązkowa karta kibica a na wiosnę juz musi być ,więc zobaczymy jaka bedzie frekfencja tam i w Gdańsku bez papierowych biletów

 7. MALUTKI pisze:

  pewnie tak, dobrze że chociaż z cenami karnetów się opamiętali…

 8. MALUTKI pisze:

  …chociaż to też troche mydlenie

 9. betko pisze:

  Jeśli Lech otwiera się na nowych kibiców i chce ich pozyskać to dlaczego nie słuchają głosu kibiców dlaczego zarząd nie zwolni ” trenera Bakero ” ilu kibiców nie chce pójść na stadion z tego powodu że dyrygentem jest Jose ? i to jest otwarcie na kibiców dobrze że obniżyli ceny dla kobiet ,dzieci i seniorów

 10. JMBfan pisze:

  Jezeli lech( specjalnie z malej litery) otwiera się na nowych kibiców, dlaczego w dupie ma starych kiboli Lecha Poznań! Stanowimy o sile tego klubu i to nam powinniście trzymac przysłowiowy palec w dupie!

 11. arek pisze:

  Fanatycy to dla nich same problemy przynosza, a to race a to jakies bojkoty. Najlepiej niech przychodza bogaci panowie z zonami i z dziecmi i zeby cicho siedzieli i kupowali wszystko co mozliwe na stadionie. Tylko jest jedno ale, tu Polska a nie Anglia czy Francja gdzie taka padline to glownie fanatycy beda ogladac i przede wszystkim beda jeszcze dlugo przychodzic na stadion nie dla tego chlamu ale glownie dla atmosfery jakasama tworza. Tego panowie na gorze chyba nigdy nie zrozumieja.

 12. 07 pisze:

  Trzeba przyznac, ze zarzád wyciágnál réké do kibiców. Mysle ze wszyscy powinni byc zadowoleni. Nikt nie chce ogládac pustych trybun.

 13. kbic pisze:

  panowie spokojnie, Probierz jest bez pracy, więc mając taką alternatywe zarząd pewnie nie będzie długo trzymał Bakero w przypadku niepowodzeń, trzeba tylko liczyć że przyjda one szybko i po 3-4 kolejkach wiosny dojdzie do zmiany szkoleniowca, bo później może być za póżno …

 14. pyra fan kks z breslau pisze:

  ZMIANA trenera wtrakcie rozgrywek to zly pomysl ALBO TERAZ albo latem

 15. woo pisze:

  Paranoja. Niektórzy woleliby, żebyśmy przerżnęli pierwsze cztery mecze, żeby zwolnić Bakero i zatrudnić wątpliwej jakości Probierza.
  A ja mam nadzieję, że wygramy pierwsze 4 mecze i będzie taka sytuacja, że wrócą szanse na MP.

 16. mario pisze:

  @arek masz w 100% racje z nami tylko kłopoty tak jak piszesz,stadion nie zapełni się tak szybko sami o tym dobrze wiecie a zarząd niech nam oczu nie mydli bo my i tak swoje wiemy.
  Z tym trenerem to możemy spaść i nic więcej a my kibole oczekujemy świetnej gry naszych
  piłkarzybo to potrafią ale nie z tym trenerem:((