Lech uhonoruje najwybitniejszych

W najbliższą sobotę, 14 stycznia, o godzinie 18:00 w Auli Uniwersyteckiej odbędzie się jubileuszowy koncert z okazji 90. urodzin Lecha Poznań. Wówczas na scenie pojawi się Orkiestra Filharmonii Poznańskiej, a dyrygentem jej będzie Marek Pijarowski.

> Party Poker < Kibice, którzy zakupili bilety na to wydarzenie oraz specjalnie zaproszeni goście, będą mogli pojutrze posłuchać muzyki klasycznej. W programie koncertu znajdują się bowiem utwory m.in. z filmu Dracula, Pianista, Dziewiąte Wrota, Kronika Wypadków Miłosnych czy Ziemia Obiecana. To jednak nie wszystko, co w sobotę zobaczą na scenie osoby zgromadzone w Auli. Władze Lecha Poznań mają już przygotowaną specjalną listę osób, którzy pojutrze zostaną wyczytani. - „Historia Lecha jest wielką i ważną, więc cieszę się, że dobijamy już do końca przygotowań głównych obchodów. Wybraliśmy 90 ludzi najbardziej zasłużonych dla Lecha i to począwszy od 1922 roku.” – poinformował wiceprezes Kolejorza, który wraz z innymi członkami zarządu uhonoruje najwybitniejszych. – „Koncert ma być hołdem i podziękowaniem dla ludzi, których zaprosiliśmy. Przekażemy im specjalny medal, który został specjalnie przygotowany na tą okazję.” – dodał Arkadiusz Kasprzak.

Ponadto w sobotę zarząd poznańskiego Lecha ze specjalnej listy wyczyta osoby, które w przeszłości w większym lub mniejszym stopniu dołożyły się do budowania wielkiego Kolejorza. – „Podczas koncertu wyróżnimy wszystkich zasłużonych ludzi, dlatego wyczytamy też nazwiska osób, które znajdują się na listach gratulacyjnych. Są to ludzie mocno związani z klubem, w tym piłkarze, działacze i sponsorzy.” – powiedział wiceprezes Kolejorza, Arkadiusz Kasprzak będący odpowiedzialny za klubowe obchody 90-lecia wielkopolskiej ekipy.

Tymczasem w sobotę część miejsc w Filharmonii Poznańskiej zajmą również kibice poznańskiego Lecha, którzy wcześniej kupili bilety na jubileuszowy koncert. Dla fanów Kolejorza zarząd klubu przygotował specjalną atrakcję. – „Koncert jest też dla kibiców, którzy od wielu, wielu są z nami i wspierają klub. Ci, którzy przyjdą w sobotę do Filharmonii, będą mieli szansę wygrać w konkursie replikę specjalnej piłki, którą grało się wiele, wiele lat temu.” – oznajmił na koniec Arkadiusz Kasprzak.

Komitet honorowy 90-lecia Lecha Poznań:

Ryszard Grobelny
Stanisław Gądecki
Stefan Antkowiak
Andrzej Kadziński
Tomasz Rynarzewski
Radosław Majchrzak
Jacek Rutkowski
Mirosław Okoński
Piotr Reiss
Bartosz Bosacki

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski
Fot: KKSLECH.com

10 komentarzy

 1. Verso pisze:

  „Są to ludzie mocno związani z klubem, w tym piłkarze, działacze i sponsorzy.” – wiedzialem, ze beda chlac…

 2. lewcio pisze:

  Mirek będzie to impreza rozkreci sie juz przed. Okon sam z jedna flaszke przyniesie

 3. dziki pisze:

  Radzio Majchrzak to był prezes, ehhh biedne czasy, biedne, ale jakie piękne…..

 4. 4o pisze:

  Wierzycie w to ze wróci Reiss i będzie dyrektorem sportowym?
  Ciekawe co na to ,trener bramkarzy’…

 5. Pyra pisze:

  Globelnego za to, ze chcial dodatkowo karac kibicow za racowisku w meczu z Zaglebiem bym nie zapraszal!

  Wie ktos o ktorej bedzie wiadomo co z Bandrowskim? bo podobno dzisiaj ma zapasc decyzja. jesli ma wrocic do lepiej juz dzisiaj, zeby nie mial zaleglosci treningowych, szczegolnie ze teraz pilkarze cwicza kondycje, co byla zawsze mocna strona Bandra!

 6. kks janek pisze:

  Szczerze to mam już dość gdzie czytam raz, że do Lecha to przyjdzie Micanski czy Ntibazonkiza, a raz że Lech musi sprzedać np. Rudnieva za 5 mln euro bo ma dziure w budżecie, a po za tym to on jest wart więcej i obiecywali, że go zostawią! Reiss-bardzo bym chciał żeby wrócił, ale będą żałować kasy na jego kontrakt!

 7. Kosi pisze:

  Majchrzak moze i prezesem dobrym byl, ale na pozegnanie zabral ze soba 14 mln zl, a tak sie nie robi.

 8. KibicLecha pisze:

  Jest Okoń jest impreza

 9. Robee77 pisze:

  Mam nadzieję że oprócz osób z komitetu zaproszono wiele wiele więcej zasłużonych między innymi przedstawicieli rodzin tercetu ABC,Jakubczaka,Pawlaka,Łukasika,Araszkiewicza i jeszcze wiele osób należałoby uhonorować.

 10. cez pisze:

  szkoda, ze rudnevs olal to