50 tys. kart kibica. Tylko 30% płatniczych

Dokładnie za tydzień, czyli 23 stycznia rozpocznie się zamknięta sprzedaż karnetów na mecze Lecha Poznań w rundzie wiosennej sezonu 2011/2012, które zostaną rozegrane na stadionie Miejskim przy ul. Bułgarskiej 17. Karnet obejmuje w sumie osiem spotkań Kolejorza.

> Party Poker < Tymczasem, aby zakupić karnet należy mieć specjalną kartę kibica, którą duża część kibiców Lecha Poznań wyrobiła już sobie rok temu. - „Wydaliśmy do tej pory 50 tysięcy kart kibica. Myślę, że kto chciał, to ją już wyrobił, a więc teraz bez problemu będzie mógł zakupić karnet.” – powiedział prezes zarządu KKS Lech Poznań SA, Karol Klimczak.

Natomiast jak dotąd większość kibiców wyrabiających karty kibica uprawniające do oglądania domowych meczów Kolejorza decydowała się na karty bez funkcji płatniczej. Co ciekawe obie są za darmo, ale jednak nie wszyscy fani Kolejorza zdecydowali się, by wybrać tą drugą opcję, która w przyszłości będzie się bardziej opłacała każdemu sympatykowi „niebiesko-białej” ekipy.

Prezes naszego klubu przyznał jednak, że zarząd Lecha Poznań pracuje nad tym, aby posiadacze kart z funkcją płatniczą mieli jeszcze bardziej ułatwione życie. – „Do tej pory wydaliśmy więcej kart bez funkcji płatniczej. Pracujemy jednak nad tym, by wprowadzać kolejne rozwiązania dla posiadaczy kart. Ponadto każdy, kto płaci kartą ma przecież szereg rabatów i jest to duża korzyść.” – przypomniał Karol Klimczak.

Tymczasem z 50 tysięcy ludzi, którzy posiadają kartę kibica zaledwie 30 procent ma ją z funkcją płatniczą. Co ciekawe po pewnym czasie od jesiennego otwarcia nowych punktów gastronomicznych, o których pisaliśmy wczoraj, za catering będzie można zapłacić tylko kartą kibica z funkcją płatniczą lub ewentualnie innymi kartami kredytowymi. – „Z upływem czasu będziemy chcieli nauczyć kibiców obsługi bezgotówkowej. Ona jest przecież szybsza i efektywniejsza.” – podkreślił prezes Kolejorza.

Natomiast wiceprezes poznańskiego Lecha, Arkadiusz Kasprzak nie ukrywa, że klub wraz z bankiem wydającym bezpłatne karty kibica z funkcją płatniczą będzie robił co się da, by kibice mieli karty banku SGB. – „Chcemy doprowadzić do tego, aby kibice posługiwali się tylko tą kartą i tylko ją mieli w portfelu. Żeby jednak do tego doszło, to bank i klub muszą opracować specjalne programy marketingowe, które skłonią do tego kibiców.” – odparł na koniec wiceprezes Kolejorza.

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski

12 komentarzy

 1. Piotr pisze:

  Coś mi tu zaczyna śmierdzieć. To chyba nie jest normalne, aby wymuszać na kimś podpisywanie umów których ktoś nie chce.

 2. bebe pisze:

  Piotr, artykuł jest właśnie o tym, ze klub nie zmusza…. w wolnym wyborze funkcje płatniczą karty wybrało koło 30%. więc co Tobie śmierdzi?

 3. III trybuna. pisze:

  10% rabatu przy zakupie karnetu, czyli 20% taniej na mecze w skali roku skusiło do funkcji płatniczej i mnie. Jednak jeśli zaczną się jakieś opłaty to nie skuszą nikogo.

 4. lopez pisze:

  z tego co widzę na stronce to na razie nie mogę zamówić karty kibica z dostawa do domu bo jest tam jakas przerwa techniczna. ktoś wie może kiedy usterka bedzie usunieta.

 5. III trybuna. pisze:

  Pewnie na forum będą wiedzieć.

 6. jerz pisze:

  Mam kartę z funkcją płatniczą ale jej zupełnie nie używam. Powód: nie da się w prosty sposób sprawdzić stanu konta. Mogę to zrobić albo w oddziale banku albo wysyłając płatnego SMS-a. Żeby się z tego dało korzystać to muszą mieć możliwość sprawdzenia przez internet czy przypadkiem nie mam „niedopuszczalnego salda debetowego” a to z kolei jest możliwe tylko jak mam założony rachunek w banku. A taki rachunek już nie jest darmowy. I nie będę zakładał np. ROR-a w SGB bo są lepsze banki.

 7. Piotr pisze:

  bebe: to mi śmierdzi „Chcemy doprowadzić do tego, aby kibice posługiwali się tylko tą kartą i tylko ją mieli w portfelu. Żeby jednak do tego doszło, to bank i klub muszą opracować specjalne programy marketingowe, które skłonią do tego kibiców.” – odparł na koniec wiceprezes Kolejorza”

 8. Piotr pisze:

  Chcesz mieć dwie karty płatnicze w 2 bankach (chyba że wybierzesz bank SGB)

 9. romek pisze:

  „Z upływem czasu będziemy chcieli nauczyć kibiców obsługi bezgotówkowej. Ona jest przecież szybsza i efektywniejsza.” – podkreślił prezes Kolejorza.
  Nauczyć to oni mogą się sami niech nas nie biorą za jakiś niewykształconych.

 10. byznes hospytalyty pisze:

  a moze tak w soboty zrobcie tez otwarte bo od 8 rano do 17 tej to sory ale wuchta ludzi niema jak podjechac.W SOBOTY PROSZE TAKZE O MOZLIWOSC WYRABIANIA KART KIBICA!!!

 11. III trybuna. pisze:

  Nie gadaj że przez ponad rok czasu nie mogłeś podjechać po kartę.

 12. Wiaduktor pisze:

  Ja swoją wyrobiłem przed meczem z Wisłą, stojąc w gigantycznej kolejce :D Ale mam zwykłą, bez żadnych funkcji płatniczych i taka mi wystarczy. Karnetu i tak nie kupie, bo łatwiej mi zebrać na pojedynczy bilet, tym bardziej że ceny karnetów nie są mega zachęcające w stosunku do cen samych biletów. Ok. Czas iść do pracy, więc miłego dnia wszystkim :)