Wiosna w końcu z kibicami gości

Jesienią na stadion Miejski mieszczący się przy ul. Bułgarskiej 17 w Poznaniu nie mogli wchodzić kibice drużyn przyjezdnych. Winna tej sytuacji nie była kładka, która zresztą gotowa jest już od sierpnia, a remont ulicy Ptasiej oraz brak drogi dojścia pod kładkę.

> Party Poker < Na szczęście wiele prac wokół stadionu dobiegło już końca, zatem wiosną Lech Poznań bez przeszkód będzie mógł przyjmować u siebie zorganizowane grupy fanów przejezdnych. Ogółem w nadchodzącej rundzie do stolicy Wielkopolski przyjadą sympatycy GKS-u Bełchatów, Górnika Zabrze, Wisły Kraków, Śląsk Wrocław, Lechii Gdańsk, Polonii Warszawa oraz Podbeskidzia Bielsko-Biała. Co ciekawe fani dwóch pierwszych klubów nie mieli jeszcze okazji zawitać na nowy stadion Kolejorza, tak więc wiosenny przyjazd tych grup do Poznania będzie dla nich szczególny. Dodajmy również, że w razie awansu Kolejorza do półfinału Pucharu Polski, w kwietniu będą mogli przyjechać do nas kolejni kibice. W Poznaniu już od blisko pięciu lat nie byli chociażby sympatycy chorzowskiego Ruchu, którym za każdym razem przeszkadzała inna rzecz. Jesienią mecz z "Niebieskimi" odbył się we Wronkach, wcześniej był zakaz wyjazdów, a jeszcze dawniej sektor gości był nieczynny przez przebudowę obiektu Miejskiego. Na koniec dodajmy, że w ubiegłym sezonie 2010/2011 na Bułgarskiej pojawiło się łącznie dziewiętnaście grup kibicowskich, w tym siedem zagranicznych, a konkretnie z Baku, Pragi, Dniepropietrowska, Manchesteru, Turynu i niewielkie z Bragi oraz Dortmundu. Niespokojnie zachowywali się jedynie sympatycy krakowskiej Wisły oraz łódzkiego Widzewa. Ci pierwsi wszczynali awanturę, natomiast ci drudzy rzucali racami w kiboli Kolejorza. Przypomnijmy, iż ostatnią grupą kibiców gości, która zawitała na Bułgarską była grupa fanów Legii. Później obowiązywał już zakaz wyjazdów oraz trwała budowa kładki dla sympatyków przejezdnych i miał miejsce remont ul. Ptasiej. Kibice drużyn przyjezdnych podczas meczów na Bułgarskiej w sezonie 2010/2011 (17 zdjęć):

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski
Fot: KKSLECH.com

15 komentarzy

 1. Raf pisze:

  Super decyzja…w końcu;)

 2. ss pisze:

  Cywka jest wolnym zawodnikiem zobaczymy co zrobi dawidziuk

 3. kks janek pisze:

  Cywka szybciej pójdzie do Śląska do nas nikt nieprzyjdzie!

 4. poky pisze:

  a co cywka ma wspolnego z kibicami gosci?

 5. pyrus pisze:

  No jak dla mnie świetna decyzja. Już widzę atmosferę na meczu z wisłą, może być ciekawie. Mi zawsze się lepiej śpiewa jak jest kogo przekrzyczeć :)

 6. 07 pisze:

  proponuje aby kibice bialej gwiazdy zanim przyjadá wplacili depozyt za przyszle zniszczenia….wc i calej reszty. raz juz zdemolowali stadion teraz trzeba ich skasowac.

 7. Marccio pisze:

  kibice gosci powinni nieco podnosic frekwecnje i to nawet o dwa tysiaki dlatego wiosna pod tym wzgledem na pewno bedzie lepsza od jesieni

 8. kks janek pisze:

  Z kibicami gości zawsze jest ciekawiej na meczu :)

 9. pyrus pisze:

  taa, a z tym depozytem to dobry pomysł :)

 10. El Companero pisze:

  No zarzad juz rękawy zakasał bo na kibicach gości dodatkowo zarobi. Zwlaszcza kiepskich przyjedzie ze 2 tysiace, wiec frekwencja wzrosnie :) Mam nadzieje ze jednak tym razem nasza policja przypilnuje gosci i nie bedzie sie bała co bardziej niegrzecznym wytłumaczyć gdzie się znajdują.

 11. tomek27 pisze:

  Z kibicami gosci ,ale bez kibicow …gospodarzy:)

 12. ole pisze:

  Kiepscy znowu na trasie Wrocław-Poznań będą maluchy z szali obdzierać a na forach drapać że z 4 ustawki po drodze wygrali :)

 13. kibol pisze:

  Ciekawe czy Wisła na pucharowy wpadnie w godnej liczbie.Mecz pewnie bedzie w jakas srodę czy coś”NIgdy nie zejdę na PSY”

 14. tomek27 pisze:

  Nie w jakas srode ,tylko we wtorek 13.03. jak masz napisane jakies 5 cm nad Twoim postem…

 15. Zenek. pisze:

  Udział kibiców gośći nie interesuje mnie,chyba ze pozytywne będą nieś przesłanie z naszej stolicy.Interesują mnie natomiast zwycestwa chwalebne lecha,reprezentanta naszej stolicy.