Race? na meczu nie, na skokach już tak

Zima, to czas w którym na polskich boiskach nie są rozgrywane mecze, a więc kibice nie przychodzą na stadiony. Niektóre media nie mogą zatem prowadzić swojej nagonki, która jak pokazał miniony weekend, jest skierowana tylko i wyłącznie w stronę kibiców piłkarskich.

> Party Poker < W piątek i w sobotę w stolicy polskich Tatr odbyły się dwa konkursy w skokach narciarskich. Przy okazji triumfu Kamila Stocha i jeszcze w czasie jego lotu kibice zgromadzeni na stadionie wokół skoczni odpalili czerwone race świetlne, które przecież są niby zakazane. W tym wypadku fani skoków mieli odkryte twarze, a ani policja ani też media nie robiły szumu z tego wydarzenia. Tym samym nikt nikogo nie ścigał za użycie pirotechniki podczas imprezy masowej, a niektóre media nie pisały o kibolach i zagrożonym Euro. Ta sytuacja pokazuje więc, że są równi i równiejsi, a nagonka policji i mediów jest kierowana tylko i wyłącznie w stronę kibiców, ale tych piłkarskich, którzy za race są gonieni przez funkcjonariuszy i przedstawiani w złym świetle przez media mające niewiele wspólnego ze sportem i kibicowaniem. Tymczasem mniejsza aktywność mediów, które zajęły się kibicami, choć nie mają o nich zielonego pojęcia nie oznacza, że tej zimy w ogóle nic się nie dzieje. Mało tego, są obecnie tacy, którzy na fanach piłki nożnej postanowili sobie zarobić. Otóż jedna z gazet otworzyła niedawno smsową sondę, w której wysłanie wiadomości kosztuje 2 zł i 46 groszy. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie pytanie redakcji mającej niewiele wspólnego z kibicami. Pytanie brzmi bowiem następująco: "Czy kibice Wisły Kraków zniszczą Stadion Narodowy?", a głosujący mogą pod pewien numer wysłać odpowiedź o treści "tak" lub "nie", natomiast screen konkursu jednej z redakcji można zobaczyć -> tutaj. To jednak nie wszystkie działania mediów tej zimy. Nie od dziś wiadomo, że najmocniejszą siłą w mediach jest Legia Warszawa, którą wspiera koncern ITI do którego należy jeden z najpopularniejszych portali w Polsce.

Nie tak dawno podopieczni Macieja Skorży mierzyli się w sparingu z zespołem APOEL-u Nikozja, ale nie z Mistrzem Cypru, tylko z drużyną młodzieżową, czyli U-21. Na wspomnianym wcześniej bardzo znanym portalu nie było jednak o tym ani słowa, a na stronie głównej tej witryny można było przeczytać nagłówek newsa: „Legia Warszawa zdeklasowała Mistrzów Cypru”. Jakby tego było mało, po kliknięciu w rozwinięcie wiadomości, w środku informacji także nie było wspomniane, że „Wojskowi” grali z juniorami tego klubu.

Tym samym informacja o tym, że Legia Warszawa pokonała uczestnika Ligi Mistrzów poszła w świat i co najmniej kilka milionów osób zostało okłamanych (screen 1, screen 2, screen 3). Chwyt medialny został więc zrealizowany, a sam klub ze stolicy odpowiednio wypromowany, natomiast wiele kibiców zmanipulowanych. Rozmaite media robią zatem swoje, a obiektywizm jest coraz mniejszy i to na portalach czy w gazetach, które powinny nie trzymać żadnej strony, bo zajmują się przecież różną tematyką.

>> Zobacz najefektowniejsze oprawy kibiców Kolejorza z użyciem piro ukazane w ostatnich latach

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

26 komentarzy

 1. 4o pisze:

  No tak, na zawodach skoków narciarskich odpalenie racy pewnie będzie jeszcze pochwalone, jako ,ładna oprawa i uhonorowanie zwycięstwa Stocha i pierwszych zawodów w Zakopanem bez Małysza’.
  No cóż…

 2. daffi pisze:

  Ciekaw jestem czy ktos odpali race w czasie Euro na meczu…

 3. Uder'zo pisze:

  śmieszna sprawa. umyć bielizne i oddać szacun Stochowi, bo wielkim skoczkiem jest. PORÓWNYWALNIIE DO LECHA. BYE. Poważnie.

 4. BRAGA pisze:

  Ja w innym temacie. Widział ktoś list WL do Rutkowskiego? Jestem ciekawy czy klub sie ustosunkuje do niego

 5. stef pisze:

  polityka to tabloid,a ruch pelijonta może zwrócić na to uwagę .

 6. stef pisze:

  a we Francji to ludzie mandarynki jedzą i wypoczywają na meczach

 7. angela pisze:

  Też mnie zastanowiło dlaczego podczas skoków narciarskich race są dozwolone, a na meczach nie.

 8. kbic pisze:

  eh, ale macie problem, na meczach rac zabrania używać UEFA oraz FIFA i wszystkie związki będące pod skrzydłami tych federacji mają stosować sie do ich regulaminów, a co mają skoki do tego?

 9. kbic pisze:

  równie dobrze można by się pytać dlaczego skoki można oglądać stojąc na stopniach wykopanych w ziemi, a podczas meczu może być tylu kibiców ile jest miejsc siedzących

 10. ZOMO pisze:

  A co mają wymogi UEFY do meczów polskiej ligi?

 11. ZOMO pisze:

  Poza tym rozchodzi się o nagonkę medialną a nie wymogi UEFY łosiu..

 12. ZOMO pisze:

  oraz o używanie pirotechniki na imprezach masowych, do których zdecydowanie należa skoki

 13. Przem1259 pisze:

  Sorry, że nie na temat. Redakcjo słyszeliście, że mają w życie wejść jakieś jeb@ne ACTA?
  Czy może to jakoś wpłynąć na serwis?

 14. kbic pisze:

  losiu to do ojca wołaj, a to mają rozgrywki polskiej ekstraklasy do UEFY, że ta narzuca pewne wymogi których spełnienie na klubach musi wymuszać federacja piłkarska i jednym z tych punktów jest brak pirotechniki, ale jak skończysz gimnazjum to może coś będziesz w stanie zrozumieć

 15. ZOMO pisze:

  hmm..wiec dlaczego 2,3,5 lat temu nie zdejmowali odciskow DNA i nie pobierali odciskow palców a teraz to robia po odpaleniu piro?

 16. ZOMO pisze:

  przeciez wtedy przepisy UEFY były takie smae w kwestii pirotechniki..

 17. ZOMO pisze:

  widac, Ty jestes starszy od gimnazjalisty ale i tak nie rozumiesz tego że nie chodzi o wymogi na poziomie UEFY tylko na poziomie naszym ogólnokrajowym..

 18. BRAGA pisze:

  ZOMO jak chcesz sie wypowiadac to staraj sie w 1 wpisie to robic a nie w 3 pod soba. Co do ACTA to poczekajmy do 26 stycznia. Dzisiaj nasze urzedasy juz wiedza kto to jest grupa Anonymous, a co do działania serwisu, to po wejsciu tego gów… moga byc faktycznie jaja.

 19. kbic pisze:

  UEFA wydaje rozporządzenie dotyczące zakazu używania rac na stadionie, PZPN wprowadza je w swoje struktury, kluczy muszą je respektować, to ma UEFA do rac, odpowiedzialem na twoje pytanie, czegoś jeszcze nie rozumiesz? A odciski zdejmują bo pewna grupa w bydgoszczy dała powód do takich zachowań, ale zapewniam cie że kibica przestrzejącego regulaminu stadionu nikt nie prześladuje, więc nie wiem z czym masz problem

 20. KKSLECH.com pisze:

  Przem1259 – Co ma wpłynąć na serwis? to jest jedyny serwis w tym kraju, który nie kopiuje, więc to nas nie dotyczy. Nic nas zresztą nie dotyczy, bo my zawsze piszemy, pisaliśmy i będziemy pisać to chcemy.

 21. ZOMO pisze:

  rozumiem, że zawsze przestrzegałeś regulamin stadionowy. Nigdy nie zdarzylo Ci się przeklnąć, zapalić fajki, a na pewno negdy nie byłeś na meczu w stanie nietrzezwości..idąc Twoim tokiem myslenia zatem tez powinienies być przesladowany..Zauważ że kiedyś było znacznie więcej powodów do tego, żeby eliminować race (nieporównywalnie więcej burd), jednak tego nie robiono, pomimo wytycznych UEFY..

 22. ZOMO pisze:

  ooo

 23. ZOMO pisze:

  Teraz cały czas trzeba przywoływać Bydgoszcz, żeby taki znaleźć..Dla chcącego nic trudnego..

 24. III trybuna. pisze:

  Bezpieczeństwo imprez masowych dotyczy także skoków więc jak nie wiecie to nie piszcie bzdur o uefa.

 25. kks janek pisze:

  Tusk lubi gnębić tylko kibiców piłki nożnej!

 26. ArekCesar pisze:

  Też mnie to zdziwiło, albo zezwolą na racę wszystkim albo nikomu. Na stadionie można zidentyfikować kogoś a na skokach już pewnie z tym byłoby gorzej.