Lech – Piast 2:1

W sparingowym meczu rozegranym dzisiaj, o godzinie 11:30 na stadionie przy ul. Leśnej we Wronkach, piłkarze poznańskiego Lecha pokonali Piasta Gliwice 2:1 (2:0).

> Party Poker < >> Zapis relacji na żywo

Raport z wydarzeń na boisku:

Mecz rozpoczął się od ataków Lecha i już w 1. minucie Kolejorz mógł zdobyć gola po silnym strzale Toneva. Wkrótce potem odpowiedział Piast, ale strzał jednego z gliwiczan był niecelny. Sześć minut później natomiast, lechici objęli prowadzenie. Piłka trafiła na środek do Krivsta, a ten silnym uderzeniem w długi róg nie dał golkiperowi żadnych szans. W 13. minucie było już 2:0 i po raz kolejny na listę strzelców wpisał się Krivets, który tym razem mocno strzelił pod poprzeczkę.

W drugim kwadransie spotkania gra toczyła się w szybkim tempie, ale głównie w środku pola. Lech kontrolował mecz, natomiast goście starali się prostymi środkami przedostać pod bramkę Buricia.

Trzeci kwadrans gry, to już przede wszystkim ataki gliwiczan. Lech ograniczał się tylko do wykonywania stałych fragmentów gry, lecz pożytek z nich był niewielki. W 43. minucie gola powinni zdobyć natomiast rywale, ale biegnąc trzema zawodnikami, nie potrafili umieścić piłki w siatce.

W przerwie Jose Bakero zmienił aż 10 zawodników, a na placu gry zostawił tylko Arboledę. Kolumbijczyk nie popisał się jednak w 53. minucie i po jego błędzie Piast był bliski strzelenia gola. „Maniek” zrehabilitował się jednak pięć minut później i o mały włos, a głową pokonałby bramkarza Piasta.

Tymczasem w 66. minucie z pozoru niegroźną akcję wyprowadził Piast. Niestety znów nie popisała się obrona i w 66. minucie gry przeciwnik zdobył kontaktowego gola. Później podopieczni Brosza wciąż atakowali, choć na szczęście lechici dzielnie radzili sobie w defensywie.

Ostatni kwadrans boku, to już tylko i wyłącznie gra w środku pola i dużo niższe tempo gry niż na początku. Lech ograniczył się do kontr, natomiast Piastowi brakowało pomysłu, aby skutecznie zagrozić poznańskiej bramce. Gliwiczanie próbowali nawet po stałych fragmentach gry, jednak ich strzały były niecelne.

KKS Lech Poznań – Piast Gliwice 2:1 (2:0)

Bramki: 7 i 13.Krivets – 66.Bonfim

Sędzia: Łukasz Araszkiewicz

Widzów: 200

KKS Lech I połowa: Burić – Wojtkowiak, Wołąkiewicz, Arboleda, Bruma – Drewniak, Injać, Krivets – Tonev, Rudnevs, Wilk.

KKS Lech II połowa: Wandzel – Kędziora, Arboleda (81.Zaniewski), Djurdjević, Henriquez – Możdżeń, Kamiński, Murawski – Stilić, Ubiparip, Ślusarski.

Piast: Trela (28.Szmatuła, 61.Korbecki) – Lisowski, Kurzycki, Cuerta (63.Buryan), Paulauskas (46.Zganiacz) – Cicman (46.Bzdęga), Urban (57.Bonfim), Matras (69.Bodzioch), Podgórski (63.Pietrzak) – Kędziora (57.Świątek), Jurado (57.Nalepa)

Trenerzy: Jose Maria Bakero Escudero – Marcin Brosz

Pogoda: -3°C, pochmurno, lekki śnieg

Tymczasem popołudniu przedstawimy na łamach serwisu KKSLECH.com pełniejszy raport wraz z ocenami piłkarzy, a wieczorem ukażemy obszerną fotorelację ze sparingu Kolejorza. Zapraszamy!