Wyniki sondy: Kibice Lecha chcą sparingu z Wartą

W ostatnim tygodniu pytaliśmy kibiców Kolejorza oto, czy Lech Poznań powinien zagrać sparing z Wartą Poznań? Z sondy wynika, że fani „niebiesko-białych” są za kontrolnym pojedynkiem z „Zielonymi”, którzy w tym roku obchodzą 100-lecie istnienia, a Lech Poznań 90-lecie.

> Party Poker < W sondzie najwięcej kibiców, bo 1975 przyznało, że dawno nie było Derbów Wielkopolski pomiędzy Lechem Poznań, a Wartą Poznań, więc takie spotkanie byłoby dużą atrakcją dla mieszkańców całego regionu.

Ponadto 1649 fanów stwierdziło, iż ewentualny mecz sparingowy Kolejorza z ekipą „Zielonych” byłby ciekawym widowiskiem na trybunach, zatem kibice są za tym, aby doszło do takiej konfrontacji.

Tymczasem wśród sympatyków Kolejorza nie brakuje ludzi, którzy są przeciwko meczowi z lokalnym rywalem. 1403 osób uważa, że mecz sparingowy Lecha Poznań z Wartą Poznań wypromowałby klub z Dolnej Wildy, natomiast samemu Kolejorzowi dał niewiele korzyści.

Dodatkowo dla 1540 użytkowników zespół z zaplecza Ekstraklasy nie jest atrakcyjnym rywalem, a fani, którzy wybrali tą opcję chcą, by Lech Poznań rozgrywał sparingi z lepszymi zespołami niż Warta.

Ogółem w naszej ostatniej sondzie przez tydzień udział wzięło 6567 kibiców Lecha Poznań. Wszystkim użytkownikom bardzo dziękujemy za głosy i zapraszamy do licznego udziału w kolejnych sondach, które w przyszłości pojawią się na łamach serwisu KKSLECH.com.

Jednocześnie informujemy, iż w tym tygodniu odbyło się specjalne spotkanie władz Lecha Poznań z zarządem Warty Poznań. Jednym z głównych tematów rozmów był właśnie towarzyski pojedynek pomiędzy obiema drużynami.

7 komentarzy

 1. 07 pisze:

  Ja jestem za rozegraniem spotkania. Lech swiétuje 90 lecie a Warta ma juz 100 lat. Super okazja. Na stationie mozna zrobic prawdziwe swieto dla pilkarzy i kibiców. Jestem pewnien ze przyszloby wielu kibiców. Moza tez przy okazji pozegnac Piotra Reiss-a i podziékowac mu za wiele lat zdrowia dla obu klubów.

 2. Pavvelinho pisze:

  Ja również jest za tym aby takie spotkanie derbowe odbyło się.

 3. kula pisze:

  Takie sparingi z Wartą powinny być rozgrywane co roku, przecież jesteśmy w końcu sąsiadami i powinno nam wszystkim na sobie zależeć. Bilety po 5zł i byłby zawsze pełny stadion Niemożna lać się po mordach tak jak w Krakowie czy Warszawie.

 4. lechita pisze:

  Ja też jestem za. Można podziękować Reissowi jak i Basackiemu a Reiss mógłby grać 45 min w Warcie i 45 min w Lechu

 5. mike001 pisze:

  Tak. Bardzo chciałbym aby ten mecz się odbył, piękna inicjatywa. I pomysły na pożegnanie Reissa też mi się podobają.. Oby ten sparing stał się faktem ;)

 6. luki pisze:

  zajebisty pomysl polowa w lechu polowa w warcie ale bramke niech wbija zielonym