Dziewięć sparingów zimową normą Lecha

Wczorajszym towarzyskim meczem z Mistrzem Chin, Lech Poznań zakończył zimowe przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2011/2012, w których rozegrał łącznie dziewięć sparingów. Ta liczba gier kontrolnych nie jest jednak niczym nowym.

> Party Poker < Rok temu o tej porze "niebiesko-biali" także wzięli udział w dziewięciu towarzyskich spotkaniach, a podobnie było również przed rundą wiosenną sezonu 2009/2010. Wówczas poznaniacy zanotowali zresztą jeden z lepszych bilansów podczas zimowych pojedynków w ostatnich latach, bowiem w trakcie przygotowań do mistrzowskiej rundy doznali tylko jednej porażki. Natomiast przed dwunastoma miesiącami lechici przegrali dwa mecze, a w tym roku trzy sparingi. Trzeba jednak przyznać, iż ogólny bilans towarzyskich spotkań i tak jest w tym roku lepszy aniżeli był poprzedniej zimy. Warto również zaznaczyć, że zawodnicy Kolejorza dziewięć sparingowych konfrontacji rozegrali w dużo krótszym przedziale czasowym aniżeli przed dwoma poprzednimi wiosnami. Tymczasem podczas zimowych przygotowań do rundy wiosennej 2011/2012 są kluby, które jak dotąd zaliczyły więcej sparingów od Lecha Poznań. Rekordzistą ligi jest póki co Jagiellonia Białystok, która do dziś rozegrała trzynaście gier towarzyskich. Drugi w tej klasyfikacji jest Górnik Zabrze, a trzecia Korona Kielce, choć w weekend do tej trójki i Lecha dołączy też Legia Warszawa mająca w planach kontrolny bój z ŁKS-em. > Podsumowanie zimowych przygotowań Kolejorza
> Tak zimą Lech strzelał i tracił gole (statystyki)

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski

2 komentarze

  1. kks janek pisze:

    Jaga to wgl tyle transferów zrobiła, i sparingów rozegrała ciekawe czy dadzą rade dołączyć się do walki o LE, ja mam nadzieję, że nie po co nam kolajny rywal!

  2. Wacek. pisze:

    Kibice ludzie,właśćiciele Lecha,miasto Poznań właśćiciel stadionu.Nie liczą się statystyki tylko wynik sportowy.I za to my kibice będziemy rozliczać wszystkich których na wstępie wymieniłem.