Najwięcej klubów wybrało Turcję

Już za sześć dni, o godzinie 18:00 meczem Łódzkiego Klubu Sportowego z warszawską Polonią zostanie zainaugurowana runda wiosenna piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2011/2012. To oznacza, że większość klubów występujących na co dzień na najwyższym szczeblu w naszym kraju jest już po zimowych przygotowaniach.

> Party Poker < W tym roku najszybciej, bo 3 stycznia treningi przed rundą rewanżową rozpoczął lider tabeli po jesieni - Śląsk Wrocław, który o dziwo wciąż jeszcze przebywa na zagranicznym zgrupowaniu i na dodatek w ten weekend rozegra sparing. Tymczasem tej zimy na zagraniczne obozy wyjechało 14 z 16 ekstraklasowych drużyn. Najwięcej zespołów, bo aż 10 na miejsce swoich zimowych przygotowań wybrało Turcję, co akurat nie powinno dziwić. Ten kraj od lat jest bowiem oblegany przez polskie kluby i to m.in. dzięki niskim cenom hoteli, a także dobrym bazom treningowym i dużej liczbie sparingpartnerów z lig o podobnym poziomie do polskiej T-Mobile Ekstraklasy. Tymczasem egzotyczny kierunek na zimowy obóz wybrał Widzew Łódź, który zawitał do Tunezji. Na Cyprze swego czasu przebywała za to warszawska Legia i wspomniany wcześniej Śląsk, a w Hiszpanii prócz Lecha Poznań trenowała również krakowska Wisła i Cracovia. Co ciekawe "Pasy" oraz Legię było stać tej zimy na dwa zagraniczne obozy, bowiem krakowianie gościli też w Marbelli, a legioniści niedawno wrócili z Turcji. Dodajmy również, że właściwie wszystkie kluby z Ekstraklasy podzieliły przygotowania na dwa etapy. W pierwszym z nich drużyny szlifowały siłę na krajowych obozach, a podczas zagranicznych zgrupowań ćwiczyły taktykę i ogrywały się podczas meczów kontrolnych. Natomiast w tej zimie zaskakująco wyglądały przygotowania Podbeskidzia Bielsko-Biała i ŁKS-u Łódź. Podopieczni Roberta Kasperczyka nie wyjechali na żadne zagraniczne zgrupowanie tylko formę szlifowali w czasie dwóch krajowych obozów. Turnus nie w głowie miał również borykający się z problemami finansowymi ŁKS Łódź, który nadal buduje swój zespół i póki co rozegrał niewiele meczów sparingowych. Kraje, w których przygotowywały się kluby z Ekstraklasy:

Turcja – Cracovia Kraków, GKS Bełchatów, Jagiellonia Białystok, Korona Kielce, Lechia Gdańsk, Legia Warszawa, Polonia Warszawa, Ruch Chorzów, Zagłębie Lubin, Górnik Zabrze
Hiszpania – Lech Poznań, Cracovia Kraków, Wisła Kraków
Cypr – Legia Warszawa, Śląsk Wrocław
Tunezja – Widzew Łódź

ŁKS Łódź – brak zgrupowania
Podbeskidzie Bielsko-Biała – obozy w kraju

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski

4 komentarze

 1. Kosi pisze:

  Podbeskidzie bedzie najlepiej przygotowane do warunkow zimowych. To moze byc plus

 2. poky pisze:

  LKS powinien byc zadowolony jak w tej rundzie uciula choc 10 punktow. Dla mnie to pewny spadek.

 3. kks janek pisze:

  Moje tabela na koniec. 1.Śląsk 2. Legia 3. Lech 4. Polonia W. 5. Wisła 6. Ruch 7. Jagielonia 8. Widzew 9. Podbeskidzie 10. Korona 11. Cracovia 12. Górnik 13. Lechia 14. GKS 15. Zagłębie 16 ŁKS
  W pierszej 3 chciałbym żeby Lech był pierwszy, a i dobrze by było gdyby spadł GKS i ŁKS, jedni mają mały stadion i mało kibiców, a drudzy niemają kasy!!

 4. Pyra pisze:

  oj chciałbym żeby to 11. miejsce się sprawdziło.. :)