Dodatkowe kamery na i wokół stadionu

Przez metalowy płot, który prezentowaliśmy na łamach serwisu kilka dni temu stadion Miejski mieszczący się przy ul. Bułgarskiej 17 w Poznaniu zaczął przypominać dobrze strzeżone więzienie, ale to jednak nie wszystkie „atrakcje”, które w ostatnim czasie powstały, powstają i będą powstawały aż do Euro 2012.

> Party Poker < Oprócz płotu, który jest mało efektowny i odstrasza kibiców od stadionu niedawno ustawiono również budkę z ochroniarzem w środku, który pytaniami w stylu: dokąd? po co? i gdzie? zaczepia kibiców przychodzących do sklepu Lecha Poznań oraz ludzi chcących kupić karnety w kasach. Ponadto jeszcze w starym roku zapadła decyzja, że monitoring we wnętrzu obiektu zostanie zmodernizowany, zatem już od wiosny fani Kolejorza będą jeszcze bardziej kontrolowani. Nowe kamery typu Samsung SNB 7000, których inwestorem jest POSiR od rundy rewanżowej będą obserwowały wszystkie trybuny oraz płytę stadionu. Nowych kamer jest ponad trzydzieści, a jedna z nich będzie obserwowała stadion nawet w nocy, czyli w czasie, w którym nikogo na obiekcie nie ma. Ogółem na stadionie znajdują się już kamery stacjonarne oraz uchylno-obrotowe mogące dokładnie śledzić każdego kibica i nawet to, jak się porusza. Modernizacja monitoringu została przeprowadzana w tym celu, aby kamery mogły przede wszystkim śledzić dolne rzędy sektorów, które jesienią nie były w pełni widoczne. Dodatkowo monitoring obejmuje nie tylko sektory przeznaczone dla kibiców, ale także trybunę prasową czy część miejsc dla vipów. Dodajmy również, że do rozpoczęcia Euro 2012 zostaną zainstalowane kolejne kamery, lecz tym razem przed stadionem oraz na ulicach leżących nieopodal jego. Pieniądze na tą inwestycję wyłożą już jednak władze miasta i w sumie przed stadionem powstanie osiem kamer szybkoobrotowych. Dodatkowo do maja kamery znajdą się też na głównych ulicach prowadzących do obiektu, w tym m.in. już na ul. Bukowskiej czy Marcelińskiej. Tym samym każdy kibic wybierający się w przyszłości na mecz już dużo wcześniej będzie śledzony przez miejski monitoring. Źródło: inf. własna Fot: KKSLECH.com

16 komentarzy

 1. Kosi pisze:

  To juz w pierdlu we Wronkach jest mniej kamer. Big Brother w ch*j!

 2. Krzychoo pisze:

  Kolejna rzecz ktora odstrasza by przychodzic na mecz. Ja nie po to ide na stadion by jakis ciul po kursie w czarnych traperach obserwowal mnie co robie. Po*ebany stadion i miasto. Karnety nie kupuje, walcie sie !!

 3. fan pisze:

  monitoring sam w sobie jest dobry – zmniejsza chęć wybryków ludzi na giętej.. jednak pytanie brzmi jak owe kamery będą wykorzystywane? czy do wykrywania przestępstw typu pobicia, napady, kradzieże czy też do wyłapywania kibiców przechodzących nie na pasach, pijących piwko czy też upuszczających papierek ;/

 4. ma pisze:

  w głowach im sie popierdoli..

 5. Dawid pisze:

  zgadzam się z fanem… pomysł dobry tylko pytanie jak będzie z wykonaniem… poza tym są określone wymogi które narzuca UEFA na Euro… mam na myśli ten głupi płot i dodatkowe kamery na i wokół stadionu… Krzychoo… nie kupując karnetu nie zrobisz na złość władzom miasta… co najwyżej klubowi który tym razem nie zawinił… do zobaczenia na stadionie :)

 6. Orlando pisze:

  I nasuwa sie pytanie czy to naprawdę wymóg UEFA ,aby tylko z naszego stadionu zrobić (pośmiewisko)twierdze czy widzimisie kogoś innego. Bo które jeszcze stadiony oplotuja ….?

 7. kks janek pisze:

  Ja też się zgodzę z fanem. Tylko jak to będzie wykorzystywane, ale to napewno niektórych kibiców odstraszy!

 8. Andrew pisze:

  Monitoring jest czymś normalnym na całym świecie, tylko u nas jest to problem, bo karki chcą czuć ze mogą jeb… komuś z banki i pozostać bezkarni. Dla normalnych kibiców, którzy chcą oglądać mecz z rodzinami to nie problem.

 9. zibi pisze:

  @Andrew. Po części masz rację ale pozostaje pytanie czy również w innych polskich miastach gdzie będzie rozgrywane EURO2012, będzie taka inwigilacja i odgradzanie stadionu od ulicy, czy to tylko następna przykrywka do wyprowadzenia następnych milionów z pustej kasy Miasta?

 10. Andrew pisze:

  Ten płot i kolo wartownik to wiocha, tu się zgadzam.

 11. zibi pisze:

  Słyszałem ostatnio jak są budowane punkty gastronomiczne. Wszystko na od…….. Malowanie podczas mrozu. To wszystko zacznie się sypać po EURO, tylko wtedy nikt nie będzie o tym pisał bo moda minie. Będą inne tematy.

 12. Pszczółka pisze:

  no trudno trzeba będzie się przyzwyczaić do tych kamerek.Mam nadzieję że za piwko karać nie będą a w innym przypadku to w niczym mi nie przeszkadzają.

 13. Jahu pisze:

  Andrew – Powinni ci zamontowac kamere przy twoim krzeselku, tak by ograniczala widocznosc i kontroowala nawet twoje pierniecie

 14. 07 pisze:

  Kibic na stadionie ma czuc sie bezpiecznie, wiec akurat nie mam nic przeciwko takiej ilosci kamer. Wazne jest , aby sluzby odpowiednio szybko na zdarzenia interweniowaly. Pamiétajmy, ze nie tylko mecze bédá tam organizowane. Na stadionie i poza nim nie moze byc zadnych incytentów. Do kamer radzé sié przyzwyczaic, bo bédá w miescie sukcesywnie montowane czy to komus sié podoba czy nie.

 15. Andy pisze:

  Jak sa kamery to OK.Ale ten wiesniak w budce to obciach.Opieszalosc i prowizora to juz codziennosc w Poznaniu,zibi slusznie to napientnowal !!!

 16. angela pisze:

  Dziwne te pomysły. Po co aż tyle kamer w aż tylu miejscach?