Fani GKS-u szykują się na przyjazd

Za cztery dni na stadionie Miejskim znajdującym się przy ul. Bułgarskiej 17, Lech Poznań zmierzy się z GKS-em Bełchatów. Piątkowy mecz wreszcie będą mogli obejrzeć fani drużyny przyjezdnej, którzy 17 lutego na pewno zjawią się w stolicy Wielkopolski.

> Party Poker < Kibice GKS-u na wyjazd do Poznania zapisują się już od poniedziałku, 6 lutego i do wizyty na Bułgarskiej zachęcają m.in. specjalnym plakatem, który można zobaczyć -> tutaj. Za bilet na mecz i autokar fani bełchatowskiego klubu płacą 50 zł, ale niektórzy z nich dotrą na Bułgarską także samochodami.

Dodajmy również, że dla sympatyków GKS-u Bełchatów piątkowy wyjazd do Poznania będzie wyjątkowy, ponieważ fani „Brunatnych” nie mieli okazji dopingowania swojej drużyny w kwietniu 2011 roku. Po meczu z Legią ze względu na budowę kładki zamknięto sektor gości i od tego czasu na Bułgarskiej nie pojawiali się fani innych polskich drużyn.

Tymczasem na chwilę obecną nie wiadomo, ilu bełchatowian przyjedzie wkrótce do Poznania. Jesienią sympatycy GKS-u wybrali się łącznie na siedem wyjazdów, a w największej liczbie pojawili się w Chorzowie. Wtedy na bój z Ruchem wybrało się 180 osób, a liczba ta może zostać pobita już w piątek.

Przypomnijmy także, że ostatnia wizyta kibiców GKS-u w Poznaniu miała miejsce blisko cztery lata temu. W 2008 roku na obiekcie Kolejorza pojawiło się kilkudziesięciu sympatyków bełchatowskiej drużyny, którzy mieli wtedy co świętować, bowiem ich zespół wygrał wówczas przy Bułgarskiej 3:2.

Natomiast od rundy wiosennej sympatycy klubów przyjezdnych będą poruszać się ulicą Ptasią, by później skręcać w jedną z bocznych uliczek i zatrzymywać się na specjalnej pętli, której zdjęcia można obejrzeć -> tutaj.. Z niej wszyscy fani gości będą kierować się specjalną trasą, a na stadion wchodzić kładką.

Ostatnia wizyta kibiców GKS-u w 2008 roku:

Ostatnia wizyta kibiców GKS-u w 2008 roku

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski
Fot: KKSLECH.com

10 komentarzy

 1. cez pisze:

  czekamy, czekamy :)

 2. Franky pisze:

  Wreszcie będzie jakaś rywalizacja. Lepsza taka niz zadna :0

 3. Mchaloo pisze:

  mogles zaznaczyc, ze chodzi ci o ta z dopingiem na trybunach bo zaraz wejdzie tu jakis z wyborczej czy tvn u i bedzie szukal sensacji

 4. Marccio pisze:

  Czym glosniej nasze grajki uslysza GKS tym lepiej. Nie od dzis wiadomo, ze z kibicami gosci Lech zawsze lepiej sie motywowal

 5. KibicLecha pisze:

  Bardzo dobrze :) w koncu!

 6. Przem1259 pisze:

  Wstydzę się tego że mamy z nimi zgodę!!!!Piłka nożna bez przemocy!!! http://www.soccer-live.pl/index.php?function=show_all&no=3382

 7. kks janek pisze:

  Nareszcie ! :) wkońcu zmiany na lepsze!

 8. Benat pisze:

  Przem1259 – to napisala wyborcza dlatego moze mijac sie z prawda

 9. Mouze pisze:

  @Przem1259 dodam tylko fragment który celowo został pominięty w tym artykule:
  „Kilkadziesiąt minut po napadzie w hali pojawili się… kibice Arki.
  – Ale to byli zupełnie inni ludzie, dużo starsi. Powiedzieli, że kiedy tylko dowiedzieli się o zajściu postanowili przyjechać, przeprosić i podkreślić, że oficjalna grupa kibiców Arki nie ma z tym nic wspólnego – mówi Grzegorczyk.

  A jeden z rodziców dodaje: – Ci drudzy byli w porządku. Przez pół godziny przepraszali nas i dzieci, zapewniali, że odzyskamy wszystko, co straciliśmy. I powiedzieli, że potrzebują kilku dni, żeby namierzyć sprawców i podać ich dane policji.”

 10. Przem1259 pisze:

  W takim razie zwracam honor.