Stadion Lecha nie tylko piłkarski

Stadion Miejski mieszczący się przy ul. Bułgarskiej 17 w Poznaniu nie posiada bieżni, a zatem mogą odbywać się na nim tylko i wyłącznie mecze piłkarskie. Płyta obiektu idealnie nadaje się jednak do przeprowadzania na niej koncertów, a wnętrza stadionu do organizowania różnego rodzaju eventów.

> Party Poker < Prezes KKS Lech Poznań przyznał, że w przyszłości zarząd klubu wraz ze spółką Marcelin Management postawią na pełne wykorzystanie wszystkich możliwych powierzchni. Dotyczy to także III trybuny znajdującej się przy ul. Bułgarskiej. - „Nasz stadion był tworzony z myślą o imprezach nie tylko piłkarskich. Pod trybuną numer III pojawią się pomieszczenia komercyjne, które będą wykorzystywane w usługach i handlu.” – poinformował Karol Klimczak.

Tymczasem mimo, że runda wiosenna jeszcze się nie rozpoczęła, a do Euro 2012 pozostało kilka miesięcy, zainteresowanie miejscami komercyjnymi na stadionie jest spore. – „Zainteresowanie wykorzystaniem tych powierzchni w obecnym czasie jest większe niż przewidywaliśmy. W boxach już odbywają się wystawy, konferencje czy spotkania rad nadzorczych. Mam więc nadzieję, że ten biznes będzie się kręcił w coraz większym stopniu.” – powiedział Klimczak.

Natomiast w miniony weekend pod I trybuną odbył się casting muzyczny do programu nadawanego przez TVP. Wielu kibiców taka impreza nieco zaskoczyła, ale w przyszłości tego typu wydarzenia będą odbywały się na stadionie o wiele częściej. – „Ostatnio na stadionie odbył się casting do programu Bitwa na Głosy i jest to dla nas dobra informacja, która wypłynie w mediach. Coś takiego pomoże nam uzmysłowić innym osobom, że ten stadion, to nie tylko ludzie biegający za piłką.” – dodał prezes Kolejorza.

Tymczasem obecnie wielu fanów Kolejorza i to głównie tych spoza Wielkopolski narzeka na brak parkingów wokół obiektu. Zrobienie takich miejsc między stadionem, a ul. Bułgarską jest niemożliwe, a przy ul. Ptasiej znajduje się plac ewakuacyjny, który wymyśliła UEFA na czas Euro. Karol Klimczak przyznał jednak, że klub planuje w przyszłości parkingi. – „Pracujemy nad parkingami zewnętrznymi i po Euro prawdopodobnie taki system powstanie.” – oznajmił na koniec prezes KKS Lech Poznań SA.

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski
Fot: KKSLECH.com

12 komentarzy

 1. cez pisze:

  Mam więc nadzieję, że ten biznes będzie się kręcił w coraz większym stopniu. – przynajmniej jest szczerze i nie ukyrwa, ze chodzi tylko o forse

 2. Andy pisze:

  P.Klimczak niech zobaczy na niemieckich stadionach !!! Wszedzie sa miejsca do zaparkowania . Przeciez to jest wierutne klamstwo i robienie ludzi w balona. Teraz odkryli komercje i juz zapomnieli o kibicach. Przynajmniej moga sie tym placem ewakuacyjnym zastawic.

 3. Andy pisze:

  Klamstwa jak w komunie i cenzura !!!

 4. kks janek pisze:

  Zobaczymy czy beda parkingi….

 5. Realista pisze:

  Propaganda sukcesu,to jest wymiar.Pokazcie ją w wyniku sportowym bo dzisiaj na tym polu mozna rechotać ze śmiechu i jednocześnie współczuc.Takie umysły jak wy macie,ma 50-ąt procent Polaków.Nie mamić kibica.Realista.

 6. Flis pisze:

  Przy zlkiwidowaniu tego durnego i tak zalanego placu ewakuacyjnego powstaloby na oko ponad 2 tys miejsc parkingowych. Mogliby na nie wprowadzic karnety i przez to tez cos zarobic :D

 7. Markodi pisze:

  Dobry pomysl dales zarzadowi. Znajac ich pazernosc oni sa w stanie to zrobic… Miejsca vip beda blizej stadionu, a te najtansze blizej lasy

 8. KibicLecha pisze:

  Andy – wiekszosc stadionow w Niemczech jest nowa i wybudowana za miastem. Nasz jest prawie w centrum i do tego w zlym miejscu

 9. arek pisze:

  Nie wiedzialem, ze w jezyku polskim wystepuje taki wyraz: event, odmiana: eventov.

 10. Franky pisze:

  to teraz juz wiesz

 11. havoc pisze:

  Płyta obiektu idealnie nadaje się jednak do przeprowadzania na niej koncertów… – niestety ale tylko do tego się nadaje. A powinna nadawać się jednak do gry w piłkę.

 12. Fan pisze:

  Za 30 lat Kolejorz tez bedzie mial stadion za miastem….:-)