Gra z trzema obrońcami wciąż realna

Pod koniec jesieni drużynie poznańskiego Lecha szło średnio, a trener Jose Maria Bakero Escudero nie miał specjalnie pomysłu, co zrobić, aby jego zespół częściej przedostawał się pod bramkę przeciwnika i tam stwarzał zagrożenie oraz strzelał gole.

> Party Poker < W grudniu Hiszpan wahał się nawet, czy zimą przypadkiem nie spróbować wdrożyć piłkarzom nowej taktyki, którą stosuje FC Barcelona. Chodziło tutaj przede wszystkim o grę z trzema obrońcami, co dałoby większą ilość graczy w środku pola i przewagę w tej strefie boiska. Ostatecznie Bask zrezygnował z tego pomysłu, a lechici we wszystkich dziewięciu zimowych sparingach grali ustawieniem 1-4-3-3. Jose Maria Bakero Escudero przyznał jednak, że jeśli w przyszłości Lech będzie miał problemy ze zdobywaniem goli, być może zdecyduje się nieco zmodyfikować ustawienie. - „Nigdy nie grałem trójką obrońców z tyłu, ale jest to jakaś opcja taktyczna, którą kiedyś możemy wykorzystać. Myślę jednak, że jest dobrze, a my z obecnymi cechami możemy się przeciwstawić innym.” – powiedział Hiszpan, którego ekipa zagra dziś w ustawieniu 1-4-3-3.

Tymczasem jeżeli w przyszłości poznański Lech zdecydowałby się grać z trzema obrońcami, to wiadomą sprawa jest, że któryś ze środkowych pomocników musiałby cofać się wtedy do obrony, by pomagać jej przy akcjach rywali. Bakero ma już nawet ewentualnych kandydatów. – „Mamy w drużynie uniwersalnych graczy takich jak Wołąkiewicz czy Djurdjević i z pewnością będziemy chcieli wykorzystywać to w pozytywną stronę.” – odparł na koniec szkoleniowiec poznaniaków.

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski
Fot: KKSLECH.com

10 komentarzy

 1. cez pisze:

  „chroń nas boże fanatyków”

 2. betko pisze:

  mam nadzieje że w przyszłości już nie będzie JMB

 3. daffi pisze:

  to koniec

 4. WoodooOoo pisze:

  Raczej poczatek konca. Kto teraz gra 3-5-2 ?? barcelonie zreszta tez juz nie idzie w tym ustawieniu i traci mnostwo goli

 5. ramirez pisze:

  chciałbym aby tak dzisiaj zagrali. :)

 6. obywatel pisze:

  @WoodooOoo – 3-5-2 gra chociażby Udinese

 7. kks janek pisze:

  Bądzmy dobrej myśli!

 8. Pavvelinho pisze:

  Nie wiem czy to jest dobry pomysł bo trzeba mieć jeszcze odpowiednich wykonawców pod taką taktykę tak jak do 1-4-3-3.

  Pamiętam że swego czasu Inter grał takim właśnie ustawieniem jak 1-3-5-2 (Javier Zanetti grał wtedy cofniętego skrzydłowego) a obecnie takie ustawienie stosuje lub stosowało (nie wiem jak teraz jest) SSC Napoli podczas jesiennych spotkań w Serie A. Ale Lech to nie Inter czy Napoli więc pan backeiro powinien przestać już eksperymentować bo to się może źle skończyć.

 9. kokiki pisze:

  tak, tak porownujcie barce i inter z lechem, do takiej taktyki trzeba inteligentnych pilkarzy, a u nas takich nie ma

 10. Lechita pisze: