Zimowe sparingi piątkowego rywala

W przerwie pomiędzy rundą jesienną, a rundą wiosenną najbliższy rywal Kolejorza w lidze, czyli chorzowski Ruch rozegrał łącznie dziewięć meczów sparingowych. Przeciwnikami „Niebieskich” nie byli zbyt mocni rywale, a mimo to, podopieczni Waldemara Fornalika osiągnęli w kontrolnych bojach bardzo przeciętne rezultaty.

> Party Poker < Ruch Chorzów zimowe sparingi rozpoczął od dwóch porażek i dopiero w trzeciej grze towarzyskiej pokonał czołową drużynę I-ligi, Termalicę Bruk-Bet Nieciecza 3:0. Następnie chorzowianie skromnie, bo 1:0 wygrali ze słowacką Ziliną, a podczas obozu w Turcji rozegrali łącznie pięć sparingów. W nich piątkowy rywal Lecha Poznań triumfował tylko raz, a także zaliczył dwa remisy i pod koniec zimowych przygotowań poniósł dwie, bardzo niechlubne porażki. Tym samym jeszcze tydzień temu forma "Niebieskich" wydawała się wielką niewiadomą, bowiem wyniki zimowych sparingów nie napawały optymizmem. W minioną sobotę podopieczni Waldemara Fornalika pokazali jednak, że gry kontrolne, to nie to samo, co mecz o stawkę. Kilka dni temu po całkiem wyrównanym spotkaniu chorzowski Ruch zremisował ze Śląskiem we Wrocławiu 1:1 i po 19. kolejkach T-Mobile Ekstraklasy wciąż plasuje się przed poznańskim Lechem. Ruch Chorzów – Rozwój Katowice 0:1 (0:0)
Bramka: 56.Sadowski
I połowa: Pesković – Djokić, Szyndrowski, Stawarczyk, Josl – Grzyb, Straka, Malinowski, Zieńczuk – Abbott, Jankowski.
II połowa: Perdijić – Lewczuk, Lewiński, Djokić, Josl – Smektała, Grzelak, Lisowski, Janoszka – Stefański, Piech.
III połowa: Matras – Lewczuk, Lewiński, Staszowski, Kołodziejski – Smektała, Włodyka, Grzelak, Chwastek – Kwiatkowski, Stefański.

Ruch Chorzów – Polonia Bytom 1:2 (1:1)
Bramki: 12.Abbott – 36.Mąka 81.Kurowski 81
I połowa: Perdijić – Lewiński, Grodzicki, Djokić, Szyndrowski – Grzyb, Malinowski, Starzyński, Grzelak, Włodyka – Abbott.
II połowa: Matras – Burliga, Lewiński, Stawarczyk, Josl – Smektała, Lisowski, Straka, Janoszka – Stefański, Jankowski.

Ruch Chorzów – Termalica Bruk-Bet Nieciecza 3:0 (1:0)
Bramki: 23 i 49.Piech 77.Zieńczuk
I połowa: Pesković – Djokić, Grodzicki, Stawarczyk, Josl – Smektała, Lisowski, Straka, Janoszka – Jankowski, Piech.
II połowa: Perdijić – Lewczuk, Lewiński, Szyndrowski, Kołodziejski – Grzyb, Lisowski (60.Staszowski), Starzyński, Zieńczuk – Abbott, Piech (64.Włodyka).

Ruch Chorzów – Zilina 1:0 (1:0)
Bramka: 31.Jankowski
Ruch: Perdijić – Djokić, Grodzicki, Stawarczyk, Josl – Smektała, Malinowski, Straka, Janoszka – Jankowski, Abbott.
Grali także: Pesković, Szyndrowski, Grzyb, Lisowski, Piech, Lewczuk, Zieńczuk, Starzyński.

Ruch Chorzów – Ludogorec Razgrad 3:3 (2:1)
Bramki: 2.Jankowski 11.Piech 85.Abbott – 5.Marcelinho 61.Bakałow 75.Gargorow
Ruch: Pesković (46.Perdijić) – Djokić (46.Lewczuk), Grodzicki (46.Szyndrowski), Stawarczyk, Burliga (46.Josl) – Smektała (46.Grzyb), Malinowski (70.Lewiński), Straka (46.Grzelak), Janoszka (46.Zieńczuk) – Jankowski (46.Abbott), Piech.

Ruch Chorzów – Spartak Trnava 2:0 (1:0)
Bramka: 28.Smektała 75.Starzyński
Ruch: Perdijić – Burliga (46.Burliga), Grodzicki (76.Lewiński), Stawarczyk (46.Djokić), Josl (46.Szyndrowski) – Smektała (46.Grzyb), Lisowski (46.Grzelak), Straka (46.Malinowski), Janoszka (46.Zieńczuk) – Abbott (70.Starzyński), Piech (46.Jankowski).

Ruch Chorzów – Banik Ostrava 2:2 (1:0)
Bramki: 37.Lewiński 77.Djokić – 47.Kukec 78.Kukec
I połowa: Pesković – Szyndrowski, Lewiński, Stawarczyk, Josl – Grzyb, Grzelak, Malinowski, Starzyński, Janoszka – Piech.
II połowa: Pesković – Lewczuk, Djokić, Kołodziejski, Burliga – Zieńczuk, Straka, Lisowski, Smektała – Jankowski, Abbott (70. Niedzielan).

Ruch Chorzów – Vardar Skopje 0:3 (0:1)
Bramki: 20.Ivanovski 51.Tanevski 61.Vajs
Ruch: Lech – Lewczuk, Kołodziejski, Lewiński, Burliga (75.Josl) – Włodyka, Grzelak, Lisowski (75.Abbott), Starzyński, Zieńczuk – Niedzielan.

Sparing: Ruch Chorzów – Szachtior Soligorsk 0:2 (0:1)
Bramki: 23 i 63.RioS
Ruch: Pesković (46.Perdijić) – Djokić (74.Burliga), Grodzicki, Stawarczyk, Josl – Smektała (60.Grzyb), Malinowski, Straka (82.Lisowski), Janoszka – Jankowski (82.Piech), Piech (74.Abbott).

Autor: Marcin Hamasiak