Mariusz Rumak: „Zastałem zespół, który nie wierzył w cel”

Kilka dni temu skończył się koszmar fanów Kolejorza, który trwał właściwie od 3 listopada 2010 roku. To właśnie od tego czasu Jose Maria Bakero Escudero miał słowną wizję Lecha Poznań, która dobiegła końca wraz z porażką w meczu z chorzowskim Ruchem.

> Party Poker < Dwie przegrane Kolejorza z GKS-em Bełchatów oraz z Ruchem Chorzów odcisnęły zresztą piętno na psychice zawodników, którzy za sprawą Jose Bakero przestawali wierzyć w awans do europejskich pucharów. - „Po objęciu posady trenera Lecha Poznań zastałem zespół, który wiedział, jaki jest cel, ale nie wierzył w jego realizację. Po dwóch ostatnich meczach z drużyny już to coś uciekało i taką ekipę zastałem.” – powiedział następca Hiszpana, Mariusz Rumak, który w minionym tygodniu wcielił się także w rolę psychologa.

Tym samym od wtorku z każdym treningiem 35-letni szkoleniowiec Lecha Poznań robił wszystko, by jego piłkarze nie tylko ciężko trenowali, ale również w końcu uwierzyli w siebie i przestali wspominać o tym co było, a zaczęli myśleć o przyszłości, w której jest sporo do zdobycia. – „Zespół musiał odnaleźć tożsamość i myślę, że już znalazł. W Lechu były po prostu same indywidualności, które tworzyły tylko nazwę zespół. Za chwilę będzie to jednak grupa ludzi realizująca cel, jakim jest awans do europejskich pucharów.” – dumnie odparł Mariusz Rumak.

Tymczasem ostatnie dni pozwoliły piłkarzom nie tylko nadrobić zaległości treningowe, lecz także poprawić morale słabnące ostatnio z każdym kolejnym tygodniem. Psychika w życiu każdego człowieka jest przecież niezwykle istotna, a tym bardziej w życiu sportowca, który zmaga się z różnymi przeciwnościami. – „Wpływ na psychikę piłkarzy ma wiele rzeczy. Te zwiększone obciążenia treningowe pokazały, że piłkarze znieśli presję, a przez ciężką i sumienną pracę zaczęli tworzyć kolektyw.” – oznajmił na koniec szkoleniowiec „niebiesko-białych”, Mariusz Rumak będący zadowolony z polepszającej się kondycji psychicznej zawodników.

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski

19 komentarzy

 1. Dawid pisze:

  droga Redakcjo, literówka w ostatnim akapicie i przedostatnim wersie… zamiast Mariusz Rumak jest „Mariusz RumEk” :)

 2. Markus993 pisze:

  pięknie sie tego słucha, ale czy bedą efekty w postaci lepszej gry…

 3. dave861 pisze:

  Fakt, facet naprawdę mówi z sensem i gdyby choc połowa z tego przekładała się na rzeczywistosc to juz byłoby znacznie lepiej..tekst o bandzie indywidualistów oddaje w 100% sytuacje w Lechu. Pamiętam natomiast, że trenerów którzy mówią z sensem i pozronie świetnie analizują natomiast ma to się nijak do wyników. Mam na myśli Ulatowskiego czy Michniewicza.. Rumak jednak wydaje się byc skromnym człowiekiem, który ambitną pracą chce z tych gwiazdek zrobic zespół. Chwała mu za to i ma moje pełne wsparcie! Więc kopacze – JAZDA DO ROBOTY!!

 4. mario pisze:

  Będą na bank Mariusz poprowadzi zezpół do pucharów w co głeboko wierze a nam pozostaje tylko wspomóc nasz zespół zajeb….m dopingiem a to potrafimy zrobić dobrze i
  licze że wszyscy pomożemy druzynie?

 5. angela pisze:

  To prawda, Rumak bardzo fajnie się wypowiada, miło się go słucha, oby miło sie oglądało już teraz Lecha zdobywającego punkty, oby w końcu ta zła passa została przerwana.

 6. Pszczółka pisze:

  „zastałem zespół,który nie wierzył w cel” to jest co najmniej dziwne bo z wypowiedzi trenera można wnioskować że pierwszy raz jest w Poznaniu.Przecież on pracował z tym zespołem na codzień więc jak może być teraz zaskoczony że zastał taki zespół.Życzę Rumakowi jak najlepiej ale już boję się tych komentarzy jeśli w poniedziałek przegramy.

 7. Tadeo pisze:

  Moim zdaniem do koszmaru fanów i obecnej sytuacji w Lechu przyczynił się głównie sam Rutkowski.Jego pazerność doprowadziła do tego że Lech w tej chwili jest zaliczany do średniaków Ekstraklasy.Trzeba było być ślepym żeby nie zauważyć co Bakero wyprawia z Kolejorzem,wszyscy to dostrzegali tylko nie sam zainteresowany.To dzięki właścicielowi Bakero nie został zwolniony po rundzie jesiennej,Kolejorz być może przegrał już wszystko co miał do ugrania,obym się mylił.Zmiany personalne w Zarządzie,nie podpisywanie umów z zawodnikami,sposób traktowania kibiców i ludzi odchodzących z Lecha,brak transferów , radykalny spadek kibiców na meczach i brak sukcesów, to tylko niektóre przyczyny złych posunięć Pana Rutkowskiego.Jak to się mówi,chytry dwa razy traci.

 8. arek pisze:

  Rumak nic nie mial do gadania za Bakero – zarozumialego tepaka, bardziej byl tlumaczem niz asystentem. Oby tak dobrze trenowal jak gada, tego mu zycze.

 9. kibic pisze:

  Rumak był wykonawcą a te dwa cepy bakero idawidzuk ządziły

 10. tomasz 1973 pisze:

  Oby jego gadka przełożyła się na wynik,bo za mądre stwierdzenia i trafną ocenę stanu posiadania pkt.w extak.nie przyznają.Rumak zagoń te cipy do GALOPU!!!!

 11. Pavvelinho pisze:

  „Po objęciu posady trenera Lecha Poznań zastałem zespół, który wiedział, jaki jest cel, ale nie wierzył w jego realizację. Po dwóch ostatnich meczach z drużyny już to coś uciekało i taką ekipę zastałem.”- ale przecież on był asystentem the special zero przez ostatnie 1,5 roku.

 12. Mouze pisze:

  Rumak był asystentem od początku tego sezonu,wcześniej był Kuźma.W wywiadzie przed startem sezonu jak i teraz powtarzał ze jako drugi trener jest wykonawca wizji pierwszego trenera.Poza tym nie może powiedzieć swojemu przełożonemu ze jego metody pracy są do dupy.

 13. korespondent pisze:

  Przydałoby się nowe otwarcie. Utwór grupy Lombard świetnie nadawałby się do dzisiejszych czasów. To tak żeby nowy duch wstąpił w kibiców i piłkarzy.
  Młodsi kibice jak nie wiedzą jak to leciało to wystarczy na you tubie znaleźć Lombard”Przeżyj to sam” Tekst jest częściowo zmodyfikowany. Refren oryginalny, a zwrotka napisana przeze mnie.

  Przeżyj to sam. Przeżyj to sam.
  Nie zamieniaj serca w twardy głaz
  Póki jeszcze serce masz.

  Przyjdź na stadion, śpiewaj z nami.
  Patrz, jak znowu zwyciężamy.
  Każdego krzyk i wszystkich śpiew
  poczujesz, jak buzuje krew.

  Przeżyj to sam. Przeżyj to sam.
  Nie zamieniaj serca w twardy głaz
  Póki jeszcze serce masz.

 14. kks janek pisze:

  kibic
  Zgadzam się, też mi się wydaję, że nie miał nic do gadania! Teraz niech robi swoje i prowadzi nas do sukcesów!

 15. Pavvelinho pisze:

  Mouze

  „Rumak był asystentem od początku tego sezonu,wcześniej był Kuźma.” – Racja. Przecież był jeszcze Kuźma wcześniej. Mój błąd.

 16. Kacyk pisze:

  A Andzrzej D.Wielki były dyrektor sport…Zamiast leciec na zbity pysk bo ma taki sam wkład w to jak wyglada ta druzyna teraz,wielki przydupas Bakero i reszty tego kolesiostwa…teraz zostaje trenerem bramkarzy,Trenerem trenerow czy jak to nazwac bo tak mozna wyczytac z jego wypowiedzi czyli dalej kluk bedzie wpychał w 1-sklad cyrku cdn….i jeszcze bedzie dogladał swego udzialu w Szamotułkach.Decyzje w tym klubie sa co raz mniej logiczne i zrozumiałe…

 17. lechfan pisze:

  trenerem trenerow haha

 18. zibi2 pisze:

  Nie ma szans na poprawę !

 19. Poznaniak pisze:

  Rumak nie miał nic do gadania, czy też nie chciał nic gadać? Przed nim był Kuźma, który też nic powiedzieć nie mógł… a jednak powiedział i mu podziękowano.
  Panie Rumak, Pana wywody funta kłaków nie są warte, bo w Poznaniu już dawno Pan był i Lecha współtworzył. A jeśli Pana go nie współtworzył to dlaczego Pan kasę brał!???