Treningi Kolejorza będą zróżnicowane

W minionym tygodniu piłkarze Lecha Poznań pierwszy raz od 1,5 roku trenowali na obciążeniach, które niemal zawsze powinny towarzyszyć im podczas ćwiczeń. Mariusz Rumak ma na szczęście inne metody szkoleniowe niż jego poprzednik, Jose Maria Bakero Escudero, które mają wkrótce przynieść długo wyczekiwany efekt.

> Party Poker < Minione treningi lechitów toczące się w szybkim tempie mają zaowocować już podczas poniedziałkowego meczu z Górnikiem Zabrze. Dynamiczne zajęcia, w których nie brakowało walki nie są jednak wyjątkiem, ponieważ będą stosowane wtedy kiedy pomiędzy spotkaniami będzie przerwa powyżej pięciu dni. - „Musi być mocne uderzenie w środku tygodnia, żeby na mecze zespół był w optymalnej dyspozycji. Jeżeli będziemy grali co trzy dni, to wiadomo, że będziemy mieli tą optymalną dyspozycję. – podkreślił Mariusz Rumak będący za tym, aby jego piłkarze jednak częściej grali aniżeli trenowali.

Tymczasem już w poniedziałek poznaniaków czeka starcie z Górnikiem Zabrze, a zaledwie po czterech dniach piątkowy bój z Wisłą w Krakowie. Po nim mikrocykl treningowy nie wróci jednak do normalność, gdyż we wtorek, 13 marca czeka lechitów kolejny bój z wiślakami, lecz w PP. Tym samym plan treningów poznaniaków po pojedynku z ekipą Adama Nawałki zmieni się dość mocno, jednak wróci do normy po meczu z Jagą. – „Jeśli dojdzie do dłuższej przerwy pomiędzy meczami, to trzeba będzie mocniej popracować po to, aby w meczu forma zespołu była optymalna.” – powiedział trener Kolejorza, Mariusz Rumak dostosowujący plan treningów pod czas, jaki jest pomiędzy meczami.

Natomiast zmiana trybu treningowego zawodników Lecha Poznań bardzo spodobała się kibicom Kolejorza, którzy są zadowoleni z faktu, iż piłkarze występujący w „niebiesko-białych” barwach wreszcie wzięli się do solidnej pracy. Wielu fanów mocno zresztą zaufało Mariuszowi Rumakowi do którego doszło to, co piszą o nim w internecie sympatycy Lecha Poznań. – „Mam poparcie zarządu, a w dodatku dotarły do mnie glosy, że kibice mi zaufali. Postaramy się je utrzymać i będziemy robić wszystko, by zadowolić zarząd i kibiców.” – oznajmił na koniec 35-letni opiekun poznańskiego Lecha, Mariusz Rumak.

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski

13 komentarzy

 1. Janek Tomaszewski pisze:

  Czy kapitan pierwszego zespołu się zmieni?
  W końcu Drewniak jest zawieszony, czy nie?

 2. Mouze pisze:

  Obawiam się ze kapitana nie zmieni bo mogło by to negatywnie wpłynąć na zespól,zrobiłby się kwas,aczkolwiek chciałbym Murawskiego.Drewniak gra dzisiaj w ME,nawet bramkę strzelił.

 3. ss pisze:

  Własnie sie teraz dowiedziałme ze mozna obejrzec mecz mE u Gornikatv

 4. luis pisze:

  mam pytanie do redakcji.
  Czy znacie może termin spotkania z Wojciechem Łazarkiem organizowane przez WL?

 5. Bachórz pisze:

  środa 14.03 godz. 19

 6. luis pisze:

  dzięki wielkie
  czas posłuchać asa wśród trenerów.

 7. Mouze pisze:

  No i chyba koniec Zielinskiego w Polonii,druga porażka z rzędu.

 8. tom pisze:

  Niech gra lepiej bo tańczyć nie potrfi

 9. kks janek pisze:

  Oby tych treningów było jak najwięcej i żeby dawały efekty!

 10. Ciekawski. pisze:

  Dlaczego tak długo trzymali Bakera,skoro płkarze grali tylko w dziadka.Właśćiciel Rutkowski powinien odpowiedzieć na to pytanie.

 11. 07 pisze:

  No mam nadzieje, ze bédá zróznicowane, bo treningi Bakero to byla porazka. Nawet zwykly kibic wiedzial, ze grojki musza wiécej i dluzej pracowac….

 12. lechfan pisze:

  solidna praca na treningach to podstawa ! nie rozumiem jakim cudem Bakero tak dlugo trenowal Lecha, skoro wogole go nie trenowal tylko rzucil pilke (tzn. kazal asystetowi rzucic pilke) i pilkarze robili co chcieli…Rumak na plus !!!

 13. MaPA pisze:

  Ten Bakero jak się okazuje to całkiem niegłupi facet.Uwił sobie w Kolejiorzu gniazdko i przez 24 godz.sjesta.Do niego dostosowali się piłkarze i mamy to co mamy.Doili kasę z Kolejorza razem z zarządem który na to patrzył i nic nie robił.Dziwię się tylko Rutkowskiemu który z natury jest skąpcem że na to pozwalał.Teraz wszyscy patrzą na Rumaka i myślą że on to wszystko naprawi.Razem ze zmianami trenerów powinni wypieprzac ci co kierują tym klubem.