Nowy sztab trenerski – przedstawienie

W ostatnim czasie w sztabie szkoleniowym Lecha Poznań zaszło kilka istotnych zmian. Przede wszystkim z Kolejorzem pożegnał się pierwszy szkoleniowiec oraz trener od przygotowania fizycznego. Zastąpili ich nowi i to już z wcześniej związani z Lechem trenerzy.

Dziś przedstawiamy więc sylwetki osób, które już od poniedziałku pracują z pierwszym zespołem Lecha Poznań. Dodatkowo jeszcze raz w skrócie opisujemy życiorys pozostałych członków sztabu szkoleniowego „niebiesko-białej” ekipy.

Mariusz Rumak (pierwszy trener) – Ma 35 i podchodzi z Drawska Pomorskiego. Rumak jest związany z Lechem już od ponad dziesięciu lat, a w tym czasie odniósł wiele znaczących triumfów z młodzieżą Kolejorza. Kilka Mistrzostw Wielkopolski oraz Mistrzostwo Polski Juniorów Młodszych 2009 i Wicemistrzostwo Polski Juniorów Starszych 2010, to tylko część z wielu sukcesów Rumaka, jakie ma na swoim koncie utalentowany szkoleniowiec. W sezonie 2010/2011 Mariusz Rumak był opiekunem Jagiellonii Białystok występującej na co dzień w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy. Latem 2011 roku powrócił natomiast do Lecha i asystował Jose Bakero.

>> Dotychczasowe osiągnięcia Mariusza Rumaka

Jerzy Cyrak (asystent trenera) – Ma 36 lat i pochodzi z Świebodzic, ale studia ukończył w Poznaniu. Od 2002 roku pracował w Amice Wronki, skąd później trafił do Lecha. Z zespołem Młodej Ekstraklasy sięgnął w sezonie 2009/2010 po brązowy medal Mistrzostw Polski. Później odszedł do Lechii, w której asystował Tomaszowi Kafarskiemu, by w styczniu 2012 roku powrócić do Kolejorza i ponownie objąć zespół ME. Dodajmy również, że Cyrak włada płynnie trzema zagranicznymi językami, a w przeszłości był na wielu zagranicznych stażach. Posiada licencję trenerską UEFA A.

Andrzej Dawidziuk (trener bramkarzy) – Ma 43 lata i podchodzi z Mrągowa. W swojej piłkarskiej karierze występował w Ekotanie Zalewo, Stomilu Olsztyn, Legii Warszawa i w Ładzie Biłgoraj, w której doznał ciężkiej kontuzji i przedwcześnie zakończył karierę zawodniczą. Dawidziuk zajął się więc młodzieżą, a w 1996 roku przeniósł się do pod poznańskich Szamotuł, gdzie założył znaną szkółkę piłkarską juniorów. Dawidziuk odpowiadał w niej za szkolenie bramkarzy, a spod jego ręki wyszło wielu znanych golkiperów, w tym m.in. Łukasz Fabiański. Warto również zaznaczyć, że Dawidziuk niegdyś pracował w młodzieżowych reprezentacjach naszego kraju oraz w pierwszej kadrze Polski, w której współpracował z Leo Beenhakkerem. Obecny trener bramkarzy jest również koordynatorem ds. szkolenia bramkarzy w PZPN. Warto także zaznaczyć, iż w Lechu pomagał mu będzie mający 34-lata Dominik Kubiak, który pracuje też z młodzieżą naszego klubu.

Andrzej Kasprzak (trener od przygotowania fizycznego) – Ma 37 lat. Z pierwszą drużyną pracował od czerwca 2009 roku aż do momentu, kiedy Lecha objął Jose Bakero. Andrzej Kasprzak wrócił więc do zespołu Młodej Ekstraklasy, a także opiekował się piłkarzami w MSP Szamotuły. Kilka dni temu ponownie rozpoczął jednak pracę z pierwszym zespołem Kolejorza.

Dariusz Motała (kierownik drużyny) – Ma 34 lata, a zanim został kierownikiem Lecha Poznań latem 2011 roku przez sześć ostatnich lat pracował jako dziennikarz w stacji Canal Plus. Wcześniej Motała był związany z poznańską Akademią Słowa, której był zawodnikiem, a później menedżerem. Ponadto Motała grał niegdyś w klubach z niższych lig, a przede wszystkim pochodzi z Poznania, zatem w Kolejorzu czuje się jak u siebie w domu.

Źródło: inf. własna
Autor: Marcin Hamasiak

14 komentarzy

 1. romek pisze:

  Dawidziuka wywalić będzie się kojarzył z bakerem w końcu go słuchał jak piesek !!!

 2. ss pisze:

  Na Rumaku do Europy

 3. Boro pisze:

  Bedzie załoba pewnie meczu nie bedzie urlop stracony .

 4. adik(work2) pisze:

  młoda krew

 5. Mouze pisze:

  Niema co się denerwować,pewnie zagramy z czarnymi opaskami.

 6. Pavvelinho pisze:

  „Andrzej Dawidziuk (trener bramkarzy)” – kolejnym kandydat do wywalenia po the special zero.

 7. 4o pisze:

  Bardzo niska średnia wieku sztabu szkoleniowego. Dawidziuk nie pasuje :)

 8. MatiWałcz pisze:

  No to młodziutki skład mamy:)Mariusz Rumak pochodzi ze Złocieńca, a urodził się Drawsku(w tamtych czasach rodzili tam, bo nie było już izby porodowej w Złocieńcu).

 9. Benat pisze:

  Cyrak ma bardzociekawe CV. W przyszlosci moze to byc niezly trener, na poziomie Probierza

 10. Kacyk pisze:

  Dawidzuik co tu robi? Bo jak narazie jak tu jest to wiecej szkody z niego,przydupas jeden to jak wyglada teraz ta druzyna to i jego zasluga,ale on mial wazniejsze sprawy jako dyrektorek niz pilnowanie druzynyitp.,to jest padalec

 11. Nieuprzejmy. pisze:

  Moze zastanówmy się kto będzie za tego padalca Dawidziuka i co moze zrobić.Na razie jest młody Rutkowski.Ale wstawią nowego człowieka,bo rutek raz ze się niezna,a co za tym idzie nie wezmie na siebie odpowiedzialność.Nadal będzie wolał liczyć pieniądze.

 12. Nieuprzejmy. pisze:

  Nic jeszcze nie osiągneli,chociaz jestem nieuprzejmy,to szczerze i autentycznie życzę sukcesów chociaz w nie wątpie.

 13. tomason9 pisze:

  Całe szczęście Dawidziuk nie jest Dyrektorem sportowym to jest już atut chodź wydaje mi się że nie pokazał nawet nic dobrego jako trener bramkarzy wystawiając Kotora do bramki z taką dyspozycją to jakaś kompromitacja ma nadzieję że na dłużej w końcu zagości Burić i w końcu będziemy mogli się cieszyć z bramkarza na lata

 14. wio pisze:

  Najgorszy jest ten Kasprzak, cienko przygotowyje fizycznie, ale może Rumak też będzie miał coś do powiedzenia.