13 żałoba od 2001 roku. Intensywna końcówka marca

Wczoraj wieczorem prezydent państwa wprowadził kolejną w ciągu ostatnich lat żałobę narodową, która w Polsce nie jest niczym nowym. Od 2001 roku było już w sumie trzynaście, z czego aż trzy w 2005 roku.

> Party Poker < W Polsce wprowadza się żałoby narodowe nawet wtedy, gdy w katastrofach nie giną nasi rodacy, a obywatele innych państw. Tym samym nasz kraj jest na drugim miejscu wśród państw na świecie, które od 2001 roku zarządziły najwięcej żałób narodowych. Więcej na swoim koncie ma jedynie Rosja, lecz jej powierzchnia jest znacznie większa od Polski. Tymczasem wprowadzona wczoraj żałoba narodowa nie jest pierwszą, która wpłynęła na terminarz poznaniaków oraz Ekstraklasy. W 2005 roku mecz Lecha z Pogonią został przerwany w jego trakcie i został dokończony kilkanaście dni później. Dwa sezony tematu natomiast, dzień po pojedynku Kolejorza z gdyńską Arką doszło do katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem i tym samym ligowy terminarz został bardzo mocno zmodyfikowany. Harmonogram gier większości drużyn występujących w tym sezonie w Ekstraklasie nie ulegnie teraz większym zmianom, ale za to żałoba narodowa dotknęła nieco Lecha Poznań. Przede wszystkim klub będzie musiał oddać fanom Górnika Zabrze pieniądze, bowiem ci byli zmuszeni odwołać swój wyjazd do Poznania i nie wiadomo, w jakiej liczbie przyjadą do stolicy Wielkopolski w innym terminie. Ponadto spotkanie, które pierwotnie miało zostać rozegrane dziś, o godzinie 18:30 odbędzie się niemal na pewno między ligowym starciem Kolejorza ze Śląskiem a Cracovią, zatem pod koniec marca. W grę wchodzi 27, 28 lub 29 dzień obecnego miesiąca, czyli wtorek, środa lub czwartek. Problem leży jednak w tym, że 26 marca zabrzanie mają zaplanowany bój z Cracovią Kraków. To oznacza, iż albo mecz 23. kolejki, Cracovia - Górnik zostanie przeniesiony z poniedziałku, 26 marca na dzień wcześniejszy, albo też konfrontacja Lecha z Górnikiem będzie rozegrana w czwartek, 29 marca. Dodajmy również, że na chwilę obecną Ekstraklasa SA nie podała oficjalnego terminu wraz z godziną rozpoczęcia zaległego pojedynku 20. kolejki. Pewny jest jednak występ "niebiesko-białych" w terminie, w którym Lech Poznań pierwotnie nie zamierzał grać, a tydzień pomiędzy bojem ze Śląskiem Wrocław a Cracovią Kraków poświęcić na spokojne treningi i regenerację sił po dwumeczu z Wisłą Kraków w PP. Teraz jednak Kolejorza czeka intensywna końcówka marca, w której lechici aż trzy mecze z rzędu zagrają u siebie. Marcowy terminarz Lecha Poznań:

09.03, Wisła – Lech 20:30 (piątek)
13.03, Lech – Wisła 18:30 (wtorek)
17.03, Jagiellonia – Lech 18:00 (sobota)
20.03, Wisła – Lech 18:30 (wtorek)
25.03, Lech – Śląsk 14:30/17:00 (niedziela)
28-29.03, Lech – Górnik ??:?? (środa/czwartek)
30.03-02.04, Lech – Cracovia

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski

12 komentarzy

 1. Franky pisze:

  Jak Platforma kiedys nie wygra wyborow tez bedzie zaloba. Onet i TVN znikna na 24 godziny z naszego zycia.

 2. Nieuprzejmy. pisze:

  Z innej beczki,meczu niema ale dlaczego Lech tak mało trenuje,Rumak wydaje mi się ze idziesz drogą Bakero.

 3. adas pisze:

  Franky masz rację… ale jak PIS kiedyś wygra wybory to cały kraj wypełni się pomnikami Zimnego Lecha, przy ktorych dnia 10 każdego miesiąca obywatele będą musieli na rozkaz palić znicze i klepać zdrowaśki… Oczywiście wszystkie mecze przypadające na dziesiątego odwołane a ustawowo te dni będą wolne od pracy aby naród mógl oddać hold kartoflowi…

 4. rawiczfc pisze:

  Jeśli z Górnikiem zagramy w czwartek, to kolejny poniedziałek (mecz z Cracovią) murowany… Trzeba zagrać w środę!

 5. antyPO pisze:

  adas pisze:
  5 marca 2012 o 16:58

  mama Cię woła pampersa chce Ci zmienić

 6. Pavvelinho pisze:

  W każdym innym kraju wystarczyłyby czarne opaski i minuta ciszy ale tylko w Polsce zawsze musi być żałoba narodowa wtedy gdy zginie więcej niż 10 osób w katastrofie.

  „… ale jak PIS kiedyś wygra wybory to cały kraj wypełni się pomnikami Zimnego Lecha, przy ktorych dnia 10 każdego miesiąca obywatele będą musieli na rozkaz palić znicze i klepać zdrowaśki… ” – tak i jeszcze przymusowo będziesz musiał płacić składkę dla imperatora (o. Tadeusza).

 7. romek pisze:

  Wisła wybije nam puchary zobaczycie !!!

 8. qwerty pisze:

  Niedawno byliśmy liderem a tu nas ktoś wyprzedził. A co do meczu z Pogonią to kibice wymusili przerwanie meczu na skutek niepotwierdzonej informacji.
  Łatwo jest podawać półprawdy

 9. pyra fan kks z breslau pisze:

  adas ale ty masz najebane w kapucynie

 10. kks janek pisze:

  Jest żałoba i trzeba to uszanować!

 11. qwerty pisze:

  tylko trzeba mieć szacunek tzn wiedzieć co to takiego

 12. tomasz 1973 pisze:

  Adas- dobry tekst,widać nawet tu nie brakuje towarzyszy PIS-ących.