Lech obchodził 90-lecie + FOTO

Przed i w trakcie przerwy wczorajszego spotkania Lecha Poznań z Wisłą Kraków (0:1) miały miejsce meczowe obchody 90-lecia Kolejorza. 20 tysięcy kibiców, którzy przyszli we wtorek na Bułgarską mieli na co popatrzeć, a także mogli poznać Złotą Jedenastkę 90-lecia.

Bramy stadionu Miejskiego były otwarte już o godzinie 16:00, lecz pierwsi kibice na trybunach pojawili się dopiero po 16:30. Niedługo potem na membranie obiektu były wyświetlane rocznicowe herby. Ponadto od początku leciały stare, polskie przeboje, które niegdyś towarzyszyły meczom Lecha Poznań.

Następnie tuż przed 18:00 rundę dookoła stadionu zrobiły dzieci Kolejorza, które machały flagami z dawnymi herbami naszego klubu. Później doszło do ogłoszenia i nagrodzenia Złotej Jedenastki 90-lecia (zestawienie poniżej), a tuż po tym odśpiewano hymn Kolejorza. Jego mocy nadał też podkład muzyczny, który był bardzo głośno odtwarzany.

Tuż przed meczem odbyła się natomiast minuta ciszy ku czci zmarłego niedawno Włodzimierza Smolarka. Po niej znów na murawie pojawił się Stanisław Atlasiński, czyli najstarszy żyjący obecnie piłkarz Lecha Poznań. Legendarny zawodnik naszego klubu przez pocałowanie piłki i jej kopnięcie symbolicznie rozpoczął bój Kolejorza z krakowską Wisłą.

Tymczasem w przerwie meczu specjalny pokaz taneczny przedstawiły dziewczyny z KG. Dodatkowo w trybuny zostały wykopnięte piłki, a na murawie ponownie pojawili się członkowie Złotej Jedenastki 90-lecia. Wszyscy strzelali karne, a zwycięzca miał zgarnąć wycieczkę do Turcji. Piłkarze postanowili oddać jednak nagrodę kibicom i tym samym urlop zgarnął jeden z fanów siedzących na II trybunie.

Dodajmy również, że we wtorek spikerowi pomagał biegle władający poznańską gwarą, Jacek Hałasik, a informacje na telebimie były wyświetlane w kolorze czarno-białym. Także Lech Poznań zagrał w innych strojach, bowiem w koszulkach retro z lat 70-tych. Poniżej specjalna fotorelacja z całych meczowych obchodów 90-lecia oraz jedenastka 90-lecia.

>> Fotorelacja z jubileuszowego meczu

Złota Jedenastka 90-lecia Lecha Poznań:

Teodor Anioła, Jarosław Araszkiewicz, Stanisław Atlasiński, Hieronim Barczak, Edmund Białas, Bartosz Bosacki, Henryk Czapczyk, Krzysztof Kotorowski, Teodor Napierała, Mirosław Okoński, Piotr Reiss

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski
Autor zdjęć: Krzysztof Krause

7 komentarzy

 1. Emiliano1991 pisze:

  Wszystko ladnie, ale dlaczego w tej 11 sa praktycznie sami napastnicy?!

 2. Kosi pisze:

  bo wiara glosowala na tych, ktorzy strzelali bramki i ktorych pamietaja…

 3. Versoo pisze:

  oj, nie wyszedl Kotorowskiemu jubileusz. Jeden z gorszych meczow w karierze :(

 4. Pszczółka pisze:

  Naprawdę nie wiem co tam robił Kotorowski.No niestety w meczu nie było widać że mamy obchody 90ciolecia.Nasi piłkarze raczej pokazali że mamy pierwszą rocznicę istnienia.

 5. Jahu pisze:

  Widze, ze Pan Stasiu sie jeszcze calkiem dobrze trzyma :)) fajnie, ze wczoraj przyjechal na stadion

 6. joke pisze:

  bedzie video?