Forma rywala w ostatnich meczach

W przerwie zimowej w Jagiellonii Białystok zmieniło się dość sporo, a na dodatek doszło do zmiany trenera. Czesława Michniewicza zastąpił na stanowisku szkoleniowca Tomasz Hajto, który postawił na ogromną liczbę sparingów.

> Party Poker < Tym samym białostoczanie rozegrali zimą aż 14 meczów kontrolnych, czyli najwięcej ze wszystkich drużyn występujących w Ekstraklasie. Jaga odniosła w nich kilka niezłych rezultatów, ale wyniki pojedynków towarzyskich nie przełożyły się na formę podopiecznych Tomasza Hajto. W tej rundzie Jagiellonia Białystok nie wygrała jeszcze meczu, raz zremisowała i poniosła trzy porażki. Jej bilans to zatem 0-1-3 1:7. Co ciekawe piłkarze z Podlasia w każdej konfrontacji tej wiosny wcale nie byli dużo gorsi od swego przeciwnika, ale często przez błędy obrony przegrywali mecze. Dodajmy również, że po 21. kolejkach Ekstraklasy sobotni rywal Kolejorza jest na 12. miejscu w tabeli z 23 punktami na swoim koncie i ma tylko sześć oczek przewagi nad ostatnim w lidze ŁKS-em Łódź i Cracovią Kraków. Korona Kielce – Jagiellonia Białystok 2:0 (2:0)
Bramki: 30 i 43.Jamróz
Skład: Sandomierski – Kupisz (85.Arłukowicz), Cionek, Gusić, Notowka – Matuszewski, Tymiński, Burkhardt (66.Cetković), Dzalamidze – Rasiak, Frankowski (72.Pawłowski).

Cracovia Kraków – Jagiellonia Białystok 0:0
Skład: Sandomierski – Norambuena, Porębski (89.Arzumanjan), Gusić, Nowotka (62.Pejović) – Kupisz, Bandrowski, Tymiński, Dzalamidze, Makuszewski – Rasiak (65.Frankowski)

Jagiellonia Białystok – Ruch Chorzów 0:1 (0:0)
Bramka: 63.Piech
Skład: Sandomierski – Norambuena, Cionek, Gusić, Nowotka (74.Pawłowski) – Kupisz, Bandrowski (69.Burkhardt), Tymiński, Makuszewski – Frankowski, Rasiak.

Polonia Warszawa – Jagiellonia Białystok 4:1 (1:0)
Bramki: 36.Cani 75.Wszołek 83.Brzyski 90.Teodorczyk – 59.Makuszewski
Skład: Sandomierski – Norambuena (82.Frankowski), Cionek, Gusić, Nowotka – Kupisz (82.Pawłowski), Bandrowski, Tymiński, Gigauri (46.Seratlić), Makuszewski – Dzalamidze.

Zimowe sparingi Jagiellonii Białystok:

Olimpia Zambrów 5:1, Czarno More Varna 4:0, Rostov nad Donem 1:0, Vorskla Poltava 1:0, Bytovia Bytów 1:2, MFK Kosice 5:3, FC Vaslui 2:1, Karpaty Lwów 2:6, Karpaty Lwów 0:0, Bałtyk Gdynia 3:0, Arka Gdynia 3:2, Polonia Warszawa 3:1 (ME), Cartusia Kartuzy 4:1, Gryf Wejherowo 1:1

Źródło: inf. własna
Autor: Marcin Hamasiak

6 komentarzy

 1. 4o pisze:

  Krótko o Jadze- dużo zmian i nic z tego na razie nie wynika.
  Ostatnie mecze, to podobnie jak mecze Lecha…

 2. sedd pisze:

  rywal jest bez formy, a lepszego przeciwnika na przelamanie nie ma

 3. kks janek pisze:

  Trzeba się przełamać i gola strzelić, potem już jakoś pójdzie, tylko zwycięstwo!

 4. Pavvelinho pisze:

  Hajto to taki Polski bakero. Po raz kolejny okazuje się że dobry piłkarz nie koniecznie zostanie dobrym trenerem.

 5. romek pisze:

  i tak przegramy i nie miejcie nadziei że będziemy grać w pucharach trzeba myśleć o budowie nowego zespołu najlepiej bez rutkowskich i jego przydupasów

 6. Mari pisze:

  Wow! Genialna stronka. Pierwszy raz na nią trafiłem, ale jseetm pod WIELKIM wrażeniem. Już ustawiłem na RSSa więc czekam na nowe artykuły z niecierpliwością!