Transfery w ekipie sobotniego rywala

W przerwie między rundą jesienną, a wiosenną białostocka Jagiellonia była jedną z najbardziej aktywnych polskich drużyn na rynku na rynku transferowym. W klubie z Podlasia zmienił się bowiem nie tylko trener, ale także odeszło kilku piłkarzy stanowiących niegdyś o sile tego zespołu. W ich miejsce przyszli inni zawodnicy.

> Party Poker < Zimą z Białymstokiem pożegnał się m.in. Andrius Skerla i ze względu na wcześniejszy udział w korupcji, Grzegorz Bartczak oraz Hermes. Z tych piłkarzy postanowił zrezygnować Tomasz Hajto, a każdy z nich swego czasu miał duży wpływ w rozwój Jagi. Dodatkowo w przerwie między rundami z ekipy sobotniego rywala Kolejorza odeszli słabi i niechciani, a konkretnie: Roger Canas, Maycon, Vladimir Kukol, Krzysztof Baran, El Mehdi Sidqy, Bartłomiej Grzelak i Jakub Słowik. Najlepiej trafił ten drugi, który będąc niegdyś królem strzelców ligi białoruskiej wpadł w oko włodarzom mistrza tamtego kraju, BATE Borysów. Dodatkowo do Jagi z wypożyczenia wrócił Mladen Kascelan, lecz szybko został sprzedany do Bułgarii. Zbyt długo na Podlasiu nie przebywał też Igor Zubowicz, którego Jagiellonia Białystok ściągnęła zimą, ale ostatecznie sztab trenerski z Tomaszem Hajto na czele postanowił, że Białorusin nie ma żadnych szans na grę i wrócił do ojczyzny. Tymczasem prócz graczy, którzy zimą opuścili Jagiellonię byli również piłkarze, którzy przyszli do Białegostoku. Już w grudniu kontrakt podpisał Gruzin, Nika Dzalamidze, a wkrótce potem po nieudanej próbie podbicia Belgii do Jagi na wypożyczenie przyszedł Grzegorz Sandomierski. Jakby tego było, dostępność na wolnym transferze skusiła białostoczan, by zaklepać Tomasza Bandrowskiego. Dodatkowo do Białegostoku z Norwegii przybył także lewy obrońca, Paweł Nowotka grający niegdyś w niższych polskich ligach oraz stoper z Chorwacji, Luka Gusić. Przyszli: Nika Dzalamidze (Widzew Łódź), Grzegorz Sandomierski (Genk), Tomasz Bandrowski (wolny transfer), Luka Gusić (Dlugopolje), Paweł Nowotka (Holand IL)

Odeszli: Roger Canas (Szachtior Karaganda), Maycon (BATE Borysów), Vladimir Kukol (Zawisza Bydgoszcz), Mladen Kascelan (Ludogorec Razgrad), Krzysztof Baran (Ruch Radzionków), El Mehdi Sidqy (Bogdanka Łęczna), Andrius Skerla, Bartłomiej Grzelak (obaj wolny transfer), Grzegorz Bartczak, Jakub Słowik (obaj Warta Poznań), Hermes (Polonia Bytom)

Źródło: inf. własna
Autor: Marcin Hamasiak

8 komentarzy

 1. Versoo pisze:

  Ten Gusic to taka lamaga jak Tanevski na poczatku ponoc juz ma w ogle nie grac za te bledy w poniedziaek

 2. Rahu pisze:

  Z tych nowych wlasnie tylko Bander cos gra, reszta to szrot

 3. kks janek pisze:

  Dzalamidze, Bandrowski i Sandomierski to wzmocnienia!

 4. 4o pisze:

  Lech też pozbył się wielu piłkarzy, ale został jeszcze Bartek.
  W Białymstoku będzie lepsza murawa, więc oczekuje w końcu błysku Štilicia i jakiejś bramki. To będzie mecz, który będzie miał duży wpływ na rewanż z Wisłą.

 5. xx pisze:

  Lech będzie musiał zapłacić 20 tys. zł oraz naprawić szkody wyrządzone przez kibiców poznańskiego klubu na sektorze gości Wisły Kraków podczas meczu 21. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Kibice Lecha ponadto nie będą mogli wziąć udziału zorganizowaną grupą w najbliższym wyjazdowym spotkaniu ligowym.

 6. ss pisze:

  Szkoda Bandra

 7. qwez pisze:

  szkoda, szkoda z tym bardziej ze gralby lepiej jak injac

 8. Edy pisze:

  komentarz nr 2342 pisze: @ParagonO ile się dobrze uoientrję to Twoja propozycja została złożona do Przewodniczącego Rady.Obecnie temat placu zabaw jest omawiany przez RM. Są plany odnośnie drzewek, zadaszenia i dokupienia zabawek dla dzieci. Ustalane są kwestie formalne dotyczące źrf3dła sfinansowania. Ile uda się wykonać z tych planf3w jeszcze z oszczędności z tego roku. W najbliższym czasie Zarząd ustali już wszystkie szczegf3ły.Sprawa placf3w zabawa jest bardziej skomplikowana niż się to wydaje na pierwszy rzut oka. Drzewka nie mogą być dowolne, bo na liściaste nie zgadza się SANEPID. Zabawki muszą posiadać atest, co podnosi ich cenę kilkukrotnie.Odnośnie sposobu pozyskania pieniędzy to pomysł uważam za ciekawy i myślę, że go wykorzystamy jak nie przy tej inwestycji to przy innej.@mimi @ParagonPomysł nowych placf3w i ewentualnej ich lokalizacji myślę, że dobrze na razie zostawić do dyskusji i poczekać, jakie wysuną się z tego wnioski. Ze względu na koszty musi to być decyzja przemyślana. Zakładając, że jest możliwa do realizacji ze względf3w finansowych. Co też nie jest takie oczywiste.Na pewno lokalizacja poza Alwernią nie leży w kompetencji Rady Miasta tylko odpowiednich rad sołeckich, Rady Miejskiej i Burmistrza.Może alternatywnie do placf3w zabaw warto zastanowić się nad tym czy w Alwerni (gminie) potrzebny jest żłobek? Ten, ktf3ry obecnie funkcjonuje, w takiej formie nie jest w stanie utrzymać się finansowo. Poza odpowiedzią więc, że tak jest potrzebny konieczny jest też pomysł jak sprawić żeby to się opłacało.