Artjoms Rudnevs: „Nie myślę o transferze”

W niedzielnym meczu trener poznańskiego Lecha, Mariusz Rumak zaskoczył wiele osób w Polsce, bowiem zdecydował się posadzić na ławkę dotychczasowego pewniaka, Artjomsa Rudnevsa.

> Party Poker < Tym samym najlepszy napastnik Kolejorza oraz polskiej ligi musiał się zadowolić na początku spotkania tylko i wyłącznie rolą zmiennika, choć przecież nie narzekał na żaden uraz. Łotysz nie obraził się jednak na Mariusza Rumaka, a wręcz przeciwnie, jest nawet zadowolony, że opiekun lechitów dał mu odpocząć. - „Posadzenie mnie na ławkę było decyzją trenera, bo w trzech ostatnich meczach grałem zawsze po 90 minut i w niedzielę od początku trochę by mi było ciężko na boisku.” – powiedział Artjoms Rudnevs nierobiący tragedii z faktu wylądowania na rezerwie.

Tymczasem reprezentant swojego kraju po wejściu na murawę w 46. minucie gry robił co mógł, aby w końcu się przełamać i strzelić bramkę dla Lecha Poznań. Łotysz ostatecznie dokonał tej sztuki, choć nie ukrywa, że lechitom bardzo ciężko było w niedzielę pokonać Mariana Kelemena. – „Ciężko było strzelić Śląskowi bramkę i odnieść zwycięstwo. Udało nam się jednak to zrobić i teraz nadal będziemy walczyć. Mamy jeszcze osiem meczów, więc każdy będziemy chcieli wygrać.” – zapowiedział wprost 24-letni napastnik poznańskiego Lecha, Artjoms Rudnevs.

Natomiast jeśli Łotysz odzyska skuteczność z jesieni, a Lech Poznań zacznie wygrywać, to być może zarządowi klubu uda się sprzedać Artjomsa Rudnevsa, co już wcześniej zostało zaplanowane. Władze klubu mają jednak na razie spory problem, bowiem Łotysza nikt nie obserwuje, a on sam póki co nigdzie się nie wybiera i jednocześnie nie myśli o odejściu ze stolicy Wielkopolski. – „Ja i transfer? na razie w ogóle o tym nie myślę.” – odparł na koniec lider klasyfikacji strzelców po 23. kolejkach piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2011/2012.

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski
Fot: KKSLECH.com

6 komentarzy

 1. Emiliano1991 pisze:

  Rutek zamiast cieszyc sie, ze pilkarze mu nie spier,… z klubu to pewie bedzie narzekac, ze gowno zarobi

 2. daffi pisze:

  Lepiej zeby nie dostal zadnych ofert, ja na jego miejscu pogralbym jeszcze sezon w Polsce

 3. wiel pisze:

  RUDI JESZCZE JEDEN ROK

 4. devil pisze:

  Rudnevs jeszcze jeden sezon

 5. Szejk pisze:

  Powinien zostać nawet dla własnego dobra. Na razie jest to tylko i wyłącznie dobry lis pola karnego.. Musi się jeszcze dużo nauczyć i wykorzystywać większą ilość sytuacji które ma, oraz ustabilizować formę

 6. dixie pisze:

  Idzie do HSV…