Komfort spokojnych przygotowań

Odpadnięcie Lecha Poznań z Pucharu Polski sprawiło, że gracze Kolejorza w kwietniu nie będą grać co trzy dni, ale za to w zamian ze spokojem będą mogli przygotowywać się do każdego kolejnego starcia w lidze.

> Party Poker < Mniej meczów to także większa walka piłkarzy na treningach. W dodatku teraz trenerzy Lecha Poznań nie będą musieli stosować tylu zmian, by dawać odpocząć niektórym zawodnikom. Tym samym kadra Kolejorza na poszczególne spotkania będzie ustalana na podstawie formy graczy na treningach, a nie tego, kto jak się czuje pod względem fizycznym. W ostatnich bojach małą rotację stosował Mariusz Rumak, ale według trenera poznaniaków to słowo jest trochę na wyrost. - „Skład, który zawsze wystawiałem był dla mnie optymalny. Ja nie używam słowa rotacja, bo to słowo, które do mnie nie pasuje. Dla mnie istnieje pojęcie, w którym wybieram optymalne zestawienie na kolejne spotkanie.” – przyznał opiekun Lecha.

Tymczasem odpadnięcie Kolejorza z rozgrywek o Puchar Polski miało oczywiście swój wielki minus, bowiem zamknęło „niebiesko-białym” najkrótszą drogę do Ligi Europy. Jedynym plusem jest jednak fakt większej ilości treningów i czasu między meczami. Tym samym środek tygodnia wielkopolscy szkoleniowcy będą chcieli wykorzystać w możliwie jak najlepszy sposób.

Lech Poznań będzie mógł poświecić nie tylko dużo miejsca stronie sportowej, ale także taktycznej podczas odpraw. – „Teraz będę miał ten komfort, że będę mógł przez dłuższy czas obserwować moich zawodników na treningach i przede wszystkim przygotować ich do spotkań z kolejnymi rywalami nie tylko na tablicy, ale także na boisku.” – zaznaczył Mariusz Rumak.

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski
Fot: KKSLECH.com

12 komentarzy

 1. TOMO pisze:

  Żeby to tylko nierozregulowało piłkarzy. Każdy mecz jest teraz wazny, ale w kazdym trzeba zapierr.. od poczatku do konca

 2. Maciej pisze:

  bardzo bym chcial aby LECH uratowal ten sezon i wskoczyl na podium zeby pokazac tym co nas skreslili!!!!!TRENER OK!!! oby tak dalej

 3. kks janek pisze:

  Trzeba wygrać z Koroną, jeśli myślimy o LE! To mecz o 6 punktów!

 4. 07 pisze:

  Przy dobrym ukladzie wazne bédzie nawet 4 miesce w lidze. Póki co dobrze byloby przywiez z Kielc 3 punkty,a przynajmniej punkt.

 5. Maniek pisze:

  słyszeliscie ze wojtkowiak do 2 bundesligi ma przejsc?

 6. Jahu pisze:

  do redakcji: przydalby sie komunikat o niebiesko-bialym stadionie

 7. KKSLECH.com pisze:

  Nie teraz. Teraz to nie ma żadnego sensu. Mecz dopiero 15 kwietnia, dlatego do tego czasu ludzie trzy razy o tym zapomną. W Polsce do osób trzeba mieć specjalne podejście, dlatego wiadomość będzie, ale pod koniec przyszłego tygodnia, żeby wszyscy pamiętali.

 8. Jahu pisze:

  Rozumiem. Faktycznie jest jeszcze troche czasu.

 9. Emiliano1991 pisze:

  Maniek – To nawet dobrze. Chyba nie msylisz, ze ktos sie poplacze

 10. koszalin pisze:

  07 z korona trzeba wygrac 1 pkt nic nam nie da

 11. 07 pisze:

  @koszalin – ale jak sie nie da wygrac to nie mozna przegrac. Te kilka dni spokojnego treningu przyda sié na przecwiczenie slabych punktów i byc moze ich wyeliminowanie. Jestem dobrej mysli, bo przed meczem z Wislá tez mielismy sporo czasu i w debiucie Rumaka w Krakowie wygládalo to calkiem niezle.

 12. Maniek pisze:

  Emiliano1991 ja sie ciesze ze go chcą ale szkoda tylkoz e za darmo by go wzieli no ale cóz wazne zeby go nie bylo…