Raport kibicowski: Derby Aten, Pragi, Nikozji i Limassol

W marcu do gry po zimowej przerwie powróciły wszystkie europejskie ligi. Tym samym w minionym miesiącu na stadionach Starego Kontynentu działo się naprawdę wiele, a ostatnie trzydzieści dni stały przede wszystkim pod znakiem derbów.

> Party Poker < Dziś w naszym kolejnym raporcie kibicowskim przyjrzymy się zatem Derbom Aten, Pragi, Nikozji i Limassol, by w sobotę przedstawić Wam to co działo się podczas Derbów Moskwy, Rzymu, Grecji oraz Chorwacji. Na początek zaczynamy jednak od wspomnianych wcześniej meczów, w trakcie których roiło się od pięknych opraw, wypełnionych stadionów i oczywiście pirotechniki bez której nie da się stworzyć fantastycznej atmosfery na trybunach. AEK Ateny – Panathinaikos Ateny (11.03.2012):

11 marca na Stadio Spyros Louis miał miejsce mecz prestiżowy, choć wcale nie aż tak ważny w kontekście ligowej tabeli. Frekwencja na nim zbytnio więc nie dopisała, bowiem na stadion przyszło zaledwie 14 tysięcy widzów. Mimo to, gospodarze serio potraktowali derbowy pojedynek, ponieważ już przed meczem ukazali efektowne racowisko. Dodatkowo dobrze oflagowali sektor za jedną bramek, w którym tradycyjnie po golach także odpalili wiele rac świetlnych. Na boisku AEK okazał się lepszy od PAO wygrywając 2:0.

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

Slavia Praga – Sparta Praga (24.03.2012):

Tymczasem znacznie ciekawiej niż na Derbach Aten było tym razem podczas Derbów Pragi. Sympatycy Slavii ukazali bowiem aż trzy oprawy, w tym dwie z użyciem pirotechniki. Wszystkie choreografie były bardzo czytelne, a szczególnie ta ostatnia, którą ozdobiły jeszcze flagi na kijach. Wówczas fani Slavii zaprezentowali sektorówkę z wizerunkiem zamkniętego za kratami kibica na której widniał napis: „stop kriminalizaci fans”. Dodajmy również, że przez miasto na obiekt lokalnego rywala doszło też około 2 tysięcy fanów Sparty. Ci podczas meczu nie pokazali jednak nic ciekawego, a ogółem Derby Czech obejrzało z trybun 16500 widzów. Ponadto błąkająca się w dole tabeli Slavia sprawiła w tym meczu Sparcie wiele problemów, gdyż spotkanie zakończyło się remisem 1:1, a zatem wicemistrzowie Czech stracili prowadzenie w tabeli. Tymczasem radość z wyniku udzieliła się jednemu z zawodników Slavii. Piłkarz ten po meczu przez chwilę poprowadził doping, a reszta jego kolegów z zespołu podeszła wtedy pod sektor fanatyków.

APOEL Nikozja – Omonia Nikozja (23.03.2012):

Kibiców APOEL-u wszyscy fani Kolejorza dobrze znają choćby z naszych raportów kibicowskich z meczów Ligi Mistrzów. Tym razem jednak fani Mistrza Cypru dobrze zaprezentowali się podczas Derbów Nikozji. Sympatycy APOEL-u ukazali kartoniadę, która miała jasny przekaz, co należy robić z Omonią. Dodatkowo gospodarze użyli w trakcie meczu kolorowych świec dymnych. Pirotechnika była obecna także w sektorze Omonii, który szczelnie wypełnił się sympatykami tego klubu ubranymi w zielone koszulki. Ponadto Omonia przedstawiła również bardzo dobrze widoczną i czytelną oprawę zawieszoną na płocie. Ogółem w tamtym spotkaniu, które obejrzało 18 tysięcy widzów padł remis 0:0, a to oznacza, ze Omonia wciąż jest w tabeli przed APOEL-em.

AEL Limassol – Apollon Limassol (18.03.2012):

18 marca odbyły się derby miasta Limassol, w których lider ligi cypryjskiej i były rywal Kolejorza w sparingu w Grodzisku Wielkopolskim, czyli AEL zmierzył się z dużo niżej notowanym Apollonem. Mecz obejrzało 7 tysięcy kibiców, w tym kilkuset fanów Apollonu. Spotkanie było dwukrotnie przerywane, ale w 90. minucie przy stanie 3:1 dla gospodarzy całkiem zostało odwołane. Powodem tego było rzucanie przedmiotami na murawę przez sympatyków gości, których klub został ukarany walkowerem. Trzeba jednak przyznać, że wczesniejsze racowisko Apollonu mogło się podobać. Gospodarze tym razem bez piro.