Jasmin Burić: „Nikogo się nie boję”

25-letni bramkarz poznańskiego Lecha, Jasmin Burić jest obecnie w bardzo dobrej formie i m.in. dzięki jego postawie w ostatnich meczach, Kolejorz wciąż ma o co walczyć.

> Party Poker < Wydaje się, iż Bośniak będzie miał w niedzielę ułatwione zadanie, gdyż na Bułgarską przyjedzie najmniej skuteczna drużyna z całej ligi. Tym samym Jasmin Burić kompletnie nie obawia się żadnego gracza Lechii. - „Nie boję się żadnego napastnika w lidze. Ja mogę co jedynie szanować innych snajperów i ich umiejętności. To przecież u nas jest Artjoms Rudnevs i to on jest najlepszy.” – podkreślił 25-latek.

Tymczasem bardzo słaba murawa stadionu może pojutrze nie sprzyjać grze ofensywnej. Na nierównej nawierzchni łatwiej jest się przecież bronić niż atakować, a jeśli Lech nadal chce walczyć o puchary, musi w niedzielę koniecznie zdobyć trzy punkty. – „Nie wiem, czy w niedzielę będzie wiele okazji do zdobycia gola, czy nie. Mam jednak nadzieję, że gdy będzie tylko jedna, to my ją wykorzystamy i wygramy. Taki jest nasz cel.” – zapowiedział Jasmin Burić.

Natomiast ze względu na kompletną nieporadność lechistów w ataku, goście być może będą chcieli zaskoczyć poznaniaków skutecznym rzutem wolnym lub rożnym. Niestety w Kielcach w ten właśnie sposób lechici dali się przechytrzyć i teraz muszą bardzo uważać. – „Przed każdym meczem trenujemy stałe fragmenty gry. Niestety ostatnio popełniliśmy błąd i w sekundę straciliśmy gola. Szkoda, bo my naprawdę dużo nad tym pracujemy.” – przyznał Burić.

Co ciekawe w niedzielę do Poznania zawita wypożyczony z Lecha, Jakub Wilk. 26-letni pomocnik a w Lechii obrońca nie jest może wielkim piłkarzem, lecz zawsze potrafi uderzyć piłkę mocno i precyzyjnie. – „Wilk ma silne i precyzyjne uderzenie. Gdy on tu jeszcze był, to udawało mi się bronić jego strzały na treningach, dlatego zbytnio się Jakuba nie obawiam.” – powiedział na koniec Jasmin Burić.

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski
Fot: KKSLECH.com

7 komentarzy

 1. Mouze pisze:

  Wrócił do naprawdę dobrej formy,chyba wygryzł kotora na dobre.Musi być bardzo skupiony w niedziele ponieważ przy takiej murawie ciężko jest obliczyć tor lotu piłki.

 2. Kosi pisze:

  To samo wlasnie chcialem napisac :) Kotor na lawie pewnie dluzej niz tylko do konca sezonu

 3. Bipi pisze:

  Pogoda na niedziele mnie przeraża .. niby intensywne opady deszczu ;/ ale nic to nie zmieni !!! BUŁGARSKA WITA

 4. bebe pisze:

  Bipi, przypuszczam, że oglądałeś „prognozę” dla „Polski”. Widocznie jeszcze nie zauważyłeś, ale każda taka prognoza dla dziennika w tvp, tvn czy dla radiowych stacji tyczy sie jedynie Warszawy….Owszem tam w niedziele ma padać intensywnie. U NAS w Poznaniu nie ma padać intensywnie. Może przelotnie.

  Gdy mówią coś na temat pogody(np bedzie padać w weekend), to mowią jedynie o pępku świata…Warszawie

 5. kks janek pisze:

  Burić jest w znakomitej formie :D

 6. tomasz 1973 pisze:

  Pamiętacie „PRECYZYJNY” strzał Wilka z meczu w Lubinie,gdyby wówczas podwyższył na 2-0 mielibyśmy dziś 2 pkt więcej,których brak może dużo znaczyć!

 7. adik pisze:

  mimo wszystko odrobina pokory wskazana, żebyśmy nie „płakali”