Dziewiąte zwycięstwo w historii

Lech Poznań niespodziewanie wygrał dziś na wyjeździe z Legią Warszawa 1:0, choć przed meczem niewielu wierzyło w sukces Kolejorza. Zwycięstwa lechitów w stolicy nie zdarzają się bowiem zby często, a te dzisiejsze było dopiero dziewiątym wyjazdowym triumfem poznaniaków w historii.

> Party Poker < Lech Poznań pierwszy raz wygrał na Legii w 1949 roku, a więc w sezonie, gdy po raz pierwszy załapał się na podium ligi. Wtedy lechici triumfowali w obecności pięciu tysięcy widzów 3:1, choć do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. Kolejorz wygrał też rok później. W kwietniu "niebiesko-biali" zwyciężyli 1:0 po golu Kołtuniaka w 85. minucie gry, a na kolejny triumf na Łazienkowskiej musieli czekać 24 lata. W 1974 roku Lech pokonał na wyjeździe Legię 2:0, a w sezonie 1981/1982 1:0. Lechitom udało się również zwyciężyć na Łazienkowskiej w mistrzowskim sezonie 1983/1984. W maju triumf 2:0 zapewnili poznaniakom Henryk Miłoszewicz oraz Mirosław Okoński, natomiast w kolejnym sezonie bohaterami Kolejorza zostali Czesław Jakołcewicz i Jarosław Araszkiewicz, a Lech wygrał wtedy 2:1. Jedenaście lat później "niebiesko-biali" zwyciężyli w stolicy dzięki golu w 79. minucie gry Jacka Dembińskiego, a w 2008 roku za sprawą Przemysława Pitrego, który również zdobył swoją bramkę na Legii pod koniec spotkania. Co ciekawe w tym roku Wielkopolanie nie musieli tak długo czekać na trafienie, gdyż Artjoms Rudnevs zaliczył bramkę na 1:0 już w 25. minucie. Zwycięstwa Lecha Poznań na obiekcie Legii Warszawa:

1949: Legia – Lech 1:3
1950: Legia – Lech 0:1
1973/1974: Legia – Lech 0:2
1981/1982: Legia – Lech 0:1
1983/1984: Legia – Lech 0:2
1984/1985: Legia – Lech 1:2
1994/1995: Legia – Lech 0:1
2007/2008: Legia – Lech 0:1