Bakero nie gratulował jeszcze Rumakowi

Lech Poznań swoimi ostatnimi występami zamknął ostatnio usta Wielkopolskim niedowiarkom, ale także tym ze stolicy, którzy na temat Kolejorza wypisywali ostatnio w mediach rozmaite brednie.

> Party Poker < Tymczasem były trener Kolejorza, Jose Maria Bakero Escudero krótko po zwolnieniu z Lecha Poznań zabrał swoją rodzinę ze stolicy Wielkopolski i wrócił z nią do Hiszpanii. 49-letni szkoleniowiec przyjedzie jednak do naszego kraju w czerwcu, lecz do Gdańska, gdzie z trybun obejrzy spotkania Hiszpanii. Co ciekawe Bask na razie niezbyt interesuje się dalszymi losami Lecha, bo jak dotąd nie kontaktował się ze swoim następcą. - „Jose Bakero jeszcze się do mnie nie odezwał, od kiedy Hiszpan tutaj nie pracuje. Myślę, że jest to jednak spowodowane komunikacją, bo ja nie znam hiszpańskiego. Właściwie znam tylko trzy słowa w tym języku i to niecenzuralne.” – powiedział z uśmiechem Mariusz Rumak.

Szkoleniowiec Kolejorza przyznał również, że na rozmowę po polsku z gwiazdorem FC Barcelony nigdy nie było żadnych szans i to samo dotyczy języka angielskiego. – „Bakero w ogóle nie zna polskiego, a po angielsku komunikowaliśmy się na zasadzie prostych zwrotów. Jeżeli jednak kiedyś trener Bakero będzie miał ochotę na rozmowę, to wtedy możemy zamienić parę zdań.” – zaznaczył Rumak będący otwarty na rozmowę z Baskiem.

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski
Fot: KKSLECH.com

20 komentarzy

 1. Dawid pisze:

  Bakero tchórz i tyle :) ale to nic nowego :)

 2. lechita pisze:

  a co bakero miałby mu powiedzieć? ze jego (były) asystent jest lepszy od niego?

 3. wielkikks pisze:

  Rozumiem że chcecie mu jeszcze dopiec. Sam chętnie bym temu gamoniowi jeszcze chętnie przypier… :) i uprzykrzył życie, Jego „działalność” w klubie kosztowała nas kilka milionów euro. Ten człowiek przyniósł jedne z najwiekszych strat w historii klubu. Ale naprawdę już nie pokazujcie tej mordy ! Zapomnijmy o tym Panu i niech sobie żyje spokojnie daleko od Poznania !

 4. 4o pisze:

  Niech się ten Gość nawet nie pokazuje- jeszcze pecha nam przyniesie.

 5. lechita65 pisze:

  Widocznie brak mu honoru, i wszystko w tej materii.

 6. fan pisze:

  Myślałem że ten pan to już dawno zamknięty rozdział, ale wy dziennikarze dalej nie dajecie zapomnieć o nim.

 7. Kizi pisze:

  Jeszcze dojdzie do tego, ze Bakero odbierze medal za miejsce na podium…

 8. Versoo pisze:

  A co myslales? dostana wszyscy ktorzy wystapili w tym sezonie

 9. kks janek pisze:

  Jak dobrze, że tego pajaca już tu nie ma!

 10. qwerty pisze:

  Panowie Redaktorzy
  Dla mnie Rumak jako asystent za czasów szefowania Bakero to dziwna sprawa. Jeden nie nauczył się po polsku kilku zwrotów, drugi po hiszpańsku, wymieniali proste zwroty po angielsku. To na czym polegała praca II trenera Lecha na przychodzeniu do pracy i patrzeniu co robi Bask.
  Tu zachowanie Rumaka nie oceniam pozytywnie, podobnie jak działań Zarządu od momentu zdobycia Mistrzostwa Polski.

 11. wielkikks pisze:

  Dziwną sprawą jest to że ten który jest nieudacznikiem w swojej dziedzinie jest szefem człowieka, ktory ma pojecie o swoim fachu. Ale bywa i tak :)

 12. adik pisze:

  żeby dokonać właściwej oceny trzeba … choćby z kimś zjeść beczkę soli …

 13. qwerty pisze:

  @adik – z tym przysłowiem to by Bakero pracował w Lechu do 67 roku życia, dwa to dotyczy to człowieka a nie jego fachowości – tu można by zastosować „po czynach go poznacie”.
  @wielkikks – to pokazuje tylko ignorancje Zarządu i Właściciela

 14. adik pisze:

  mówimy o trenerze Rumaku! fanów Bakero tu pewnie nie znajdziesz
  co wiesz o Rumaku, czego nie napiszą, żeby go oceniać?

 15. qwerty pisze:

  No to jak chodzi o trenera Rumaka to obecnie ma wyniki, już na szczęście nikt nie narzeka, że w Lechu mógł być Probierz jak to było po meczach PP.
  Mnie zastanawia co zrobił by Lech grał lepiej jak był II trenerem – skoro praktycznie nie rozmawiał z Bakero.

 16. El Companero pisze:

  taka rozmowa bylaby bez sensu, Bakero cos by gadal po swojemu, Rumak nic by nie rozumial i odwrotnie. A pozniej obaj by mowili ze przeprowadzili ze sobą rozmowe i w ogole utrzymuja kontakt. Lepiej niech Rumak rozmawia z zarzadem o przyszlosci klubu, o celach, pilkarzach i wzmocnieniach bo z wizjonerem nie ma o czym gadac.

 17. pyra fan kks z breslau pisze:

  a hu… z kopernikiem teraz DISCO na tapete

 18. Janek Tomaszewski pisze:

  Zastanawiam się, czy w przypadku zakończenia sezonu minimum na drugim miejscu, wpisze to sobie do swojego CV?

 19. Uder'zo pisze:

  Bakero przygotował tą drużynę, a Rumak prowadzi drużynę bardzo dobrze. Jednak drużyna została przygotowana przez Bakero.

 20. Tadeo pisze:

  Co na obecną sytuację mówi sam właściciel J. Rutkowsk?Do tej pory nie potrafił przyznać się do tego że zatrudnienie Bakero i trzymanie go po rundzie jesiennej było wielką pomyłką i klapą finansową klubu.