Rafał Murawski: „Gramy do końca”

31-letni środkowy pomocnik Kolejorza, Rafał Murawski w piątkowym meczu z warszawską Polonią znów biegał ze dwóch, ale jego postawa opłaciła się, bowiem Lech Poznań wygrał i jest już jedną nogą w europejskich pucharach.

> Party Poker < Ponadto Kolejorz na chwilę obecną zajmuje 2. miejsce w tabeli i do lidera ligi traci zaledwie punkt. Lechici nadal mają więc matematyczne szanse na mistrzostwo. - „W tabeli jest bardzo ciekawie, a teraz czekamy tylko na wyniki innych wyprzedzających nas drużyn. Na pewno fajnie, że cały czas wygrywamy i bardzo się z tego cieszymy. Stwarzamy sobie sytuacje i je wykorzystujemy.” – powiedział Rafał Murawski.

Tymczasem nawet jeśli ekipie Kolejorza nie uda się zdobyć Mistrzostwa Polski, to przynajmniej czwartkowa wygrana z Podbeskidziem Bielsko-Biała matematycznie może już zapewnić Lechowi Poznań grę w Lidze Europy. Ponadto „niebiesko-biali” niekoniecznie muszą walczyć o 4. miejsce, a o wyższe lokaty. – „Gramy do końca, bo nic nam więcej nie zostało. Trzeba jednak poczekać na wyniki innych zespołów.” – zaznaczył „Muraś”, który wie, że od innych drużyn wciąż wiele zależy.

Natomiast bramka zdobyta przez Lecha w 59. minucie spotkania z Polonią wcale nie uspokoiła gry poznaniaków. Lechici po tym golu wciąż musieli walczyć o swoje i o wynik drżeli do końca. – „Włożyliśmy dużo sił, żeby zdobyć bramkę. Po niej trochę się jednak cofnęliśmy i to był taki nasz problem, bo powinniśmy grać wyżej i nie dać przejąć inicjatywy Polonii. Ona też chciała jednak strzelić gola i nas zdominować.” – dodał na koniec pomocnik Kolejorza.

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski
Fot: KKSLECH.com

7 komentarzy

 1. Kosi pisze:

  Dobry mecz Murasia dzisiaj! Smuda bedzie mial z niego duzo pociechy na Euro

 2. adik pisze:

  brawo Rafał, dobry mecz

 3. 4o pisze:

  Dzięki Muraś za grę i walkę!

 4. mario pisze:

  Cała drużyna włożyła sporo serca w tym meczu i chwała im za to ,gramy swoje do końca:))

 5. Tadeo pisze:

  Brawo Muraś,jesteś zdecydowanym liderem drużyny i zasługujesz na opaskę kapitana.Prowadż Kolejorza do pucharów a być może i na tron.

 6. rafal pisze:

  jak dobrze ze wrocil !

 7. Mouze pisze:

  Muraś jest niekwestionowanym liderem i od przyszłego sezonu pełnoprawnym kapitanem.A pamiętam ze świeżo po kontuzji wiele osób go krytykowało i żądało jego sprzedania…