Trzech lechitów zaczyna obóz regeneracyjny

Piłkarze poznańskiego Lecha do końca tego tygodnia będą mieli roztrenowanie, a już w sobotę rozjadą się na letnie urlopy, z których powrócą 18 czerwca.

> Party Poker < Tymczasem Rafał Murawski, Marcin Kamiński oraz Grzegorz Wojtkowiak o wakacjach muszą na razie zapomnieć. Cała trójka już dziś wraz z resztą kadrowiczów zaczyna bowiem obóz regeneracyjny w tureckim Belek i tym samym rozpocznie właściwe przygotowania do zbliżających się wielkimi krokami Mistrzostw Europy. Mimo to, stuprocentowym pewniakiem na samo Euro jest z piłkarzy Kolejorza tylko Rafał Murawski. - „Już wcześniej przyzwyczaiłem się z myślą, że mogę być powołany na Euro. Na razie selekcjoner podał tylko szeroką kadrę, ale cieszy fakt, że jest aż trzech piłkarzy z Lecha Poznań. Jesteśmy gotowi na te mistrzostwa.” – przyznał Rafał Murawski.

Natomiast o ile popularny „Muraś” ma spore szansę nawet na grę w pierwszym składzie, to najbliższe kilkanaście dni będą kluczowe m.in. dla Marcina Kamińskiego i Grzegorza Wojtkowiaka. Selekcjoner kadry, Franciszek Smuda powołał na razie 26 zawodników, ale na samo Euro będzie mogło udać się 23 piłkarzy, zatem trzech graczy na pewno wypadnie z ostatecznej reprezentacji na ten turniej.

Jeśli jednak do kadry na Euro załapie się dwóch lechitów (Grzegorz Wojtkowiak 1 lipca przechodzi do TSV), to wiadomą sprawą będzie, że zarówno Rafał Murawski i Marcin Kamiński opuszczą początek przygotowań Lecha Poznań do sezonu 2012/2013, a nawet pierwsze rundy kwalifikacyjne Ligi Europy.

Tymczasem koniec maja i początek czerwca intensywny będzie też dla czwartego zawodnika Lecha Poznań, Luisa Henriqueza. O jego sprawie informowaliśmy już w kwietniu, a sam piłkarz będzie miał w dniach 27.05-12.06 okazję wystąpić w aż czterech meczach reprezentacji Panamy, w tym w dwóch kwalifikacyjnych Mistrzostw Świata 2014.

Dodatkowo we wtorek, 22 maja, o godzinie 20:45 w Klagenfurcie będzie miał szansę zagrać w swojej reprezentacji napastnik, Artjoms Rudnevs. Łotysz już wcześniej został powołany na to spotkanie, a tego dnia jego kadra zmierzy się sparingowo z Polską przygotowującą się do Mistrzostw Europy.

Plan przygotowań reprezentacji Polski do Euro 2012:

9-18 maja – obóz regeneracyjny w Belek (Turcja)
16-28 maja – obóz przygotowawczy Lienzu (Austria)
22 maja – Polska – Łotwa (20:45, Klagenfurt)
26 maja – Polska – Słowacja (17:00, Klagenfurt)
27 maja – ogłoszenie ostatecznej 23-osobowej kadry na Euro 2012
28 maja – powrót kadry do Warszawy
2 czerwca – Polska – Andora (17:00, Warszawa)

Źródło: inf. własna
Autor: Marcin Hamasiak
Fot: KKSLECH.com

7 komentarzy

 1. daffi pisze:

  Powodzenia :P oby bez kontuzji

 2. bydgoszczanin pisze:

  W sumie to 2 lechitow….

 3. cez pisze:

  Wlasciwie to 4. Lech musi szukac nastepcow za nich

 4. tomason9 pisze:

  Czemu wszędzie już sprzedali Rudnieva a na oficjalnej nic nie pisze co tu chodzi! Jak dobrze kojarzę to powiedział że gra dla Lecha

 5. kaz pisze:

  to źle kojarzysz

 6. kaz pisze:

  i nie czemu tylko dlaczego

 7. 4o pisze:

  Powodzenia. Tylko niech wrócą bez urazów, bo Kamiński i Muraś w Lechu to trzon drużyny.