Ulica Bułgarska gotowa do Euro + FOTO

Już niebawem na stadionach w Polsce i na Ukrainie odbędą się piłkarskie Mistrzostwa Europy. Tym samym w maju i w czerwcu przyjrzymy się temu, jak do tej imprezy przygotowane jest miasto Poznań, które w ostatnich latach realizowało z myślą o Euro 2012 wiele inwestycji.

Na pierwszy ogień bierzemy oczywiście ulicę Bułgarską, którą musi się poruszać każdy kibic chcący dotrzeć na mecze Euro 2012 lub w przyszłości na spotkania Kolejorza rozgrywane na stadionie Miejskim. Trzeba przyznać, że po wydaniu ponad 30 mln złotych przez miasto nowa ulica Bułgarska prezentuje się naprawdę nieźle i przede wszystkim nie powinny się już na niej tworzyć korki.

Bułgarska posiada teraz w sumie sześć pasów ruchu, chodniki, nową sygnalizację na przejściach oraz ścieżkę dla rowerzystów. Ponadto miasto postarało się także o zieleń, więc w niektórych miejscach posadzono rośliny, wyspano korę oraz zasadzono drzewka. Jakby tego było mało, zamontowano wiele słupów oświetleniowych, a w niektórych miejscach założono również monitoring.

Co ciekawe wyremontowana ulica Bułgarska, która oficjalnie i w pełni została oddana do użytku 30 kwietnia nie będzie w czasie Euro 2012 służyć pojazdom kołowym. Nową Bułgarską w trakcie meczów Mistrzostw Europy będzie można poruszać się tylko i wyłącznie pieszo. Poniżej kilkanaście zdjęć ukończonej już nowej ulicy Bułgarskiej.

Ulica Bułgarska tuż przed Euro 2012:

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski
Fot: KKSLECH.com

15 komentarzy

 1. lewcio pisze:

  ładnie 😉

 2. Flis pisze:

  w koncu nie bedzie syfu

 3. 4o pisze:

  Na kamerce widać, że chyba już położono trawę. To już końcowy efekt?

 4. Franky pisze:

  a co jeszcze chciales procz trawy? stoisko z hamburgerami?

 5. 4o pisze:

  Hehe, czemu nie?- przynajmniej sama by na siebie zarabiała…

  Czym się ta trawa różni od poprzednich, że ma więcej wytrzymać i się dobrze sprawować na Euro…?

 6. arek pisze:

  Ach ten brzydki Pozbruk. Zal dupe sciska.

 7. cez pisze:

  postaral sie rysiu grobelny, postaral

 8. ArekCesar pisze:

  Jeszcze będą Polskę chwalić za przygotowania do EURO 2012 ci wszyscy zagraniczni prześmiewcy , którzy wyobrażają sobie Polskę jako prymitywny kraj.

 9. arek pisze:

  He he, jak sie przejada koleja albo pojezdza po polskich drogach to na pewno tego przekonania nie zmienia.

 10. ArekCesar pisze:

  Akurat ci co grają u nas w kraju to będą raczej latać samolotami, ewentualnie koleją. Nie poznają więc smaku stania w korkach i naszych dróg. Gdyby u nas grali Niemcy, Francuzi czy Holendrzy to wtedy byłoby to możliwe. Na Ukrainę też raczej nie będą się wybierać drogą lądową, wiec przez nasz kraj nie będzie ich wielu jeździło.

 11. zenek pisze:

  Taki remont to o kant d…. potłuc. Założenia były takie: usprawnienie ruchu na Bułgarskiej. Efekt: poszerzona ulica ALE dodane sygnalizacje świetlne, oczywiście niezsynchronizowane.

 12. Anonim pisze:

  Super !! Marzenie, nie dopuscic do dewastacji i zaniedbenia .

 13. angela pisze:

  Bardzo ładnie wygląda Bułgraska

 14. angela pisze:

  Sorry, miało być Bułgarska

 15. McLuke pisze:

  Wszystko fajnie, tylko po co ten płot dookoła stadionu??