Tak strzelał Lech w ligowym sezonie 2011/2012

W sezonie 2011/2012 piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy, zespół poznańskiego Lecha zdobył łącznie 42 gole, a więc bardziej skuteczny od Kolejorza był tylko Ruch Chorzów oraz Śląsk Wrocław.

> Party Poker < Poznaniacy w niedawno zakończonych rozgrywkach 29 bramek zdobyli jesienią, a wiosną zaliczyli 13 trafień. Co ciekawe 22 z 42 goli strzelił dla Kolejorza Artjoms Rudnevs, który jednak jesienią zanotował 18 bramek, a wiosną tylko 4. Ogółem w minionym sezonie "niebiesko-biali" najczęściej wykazywali się skutecznością między 21 a 30 minutą gry oraz w końcówce meczów, czyli od 81 do 90 minuty, kiedy to poznaniacy zdobyli w tym czasie w sumie 16 goli. Ponadto lechici pokazali, iż nie rzucają się od razu do ataków, bowiem w minionym sezonie w pierwszych dwudziestu minutach Kolejorz strzelił zaledwie trzy gole. Jakby tego było mało, Lech Poznań więcej bramek notował w drugich połowach spotkań. Minuty i gole jesienią w Ekstraklasie: