Łukasz Trałka: „Na ostatnim meczu przeszły mi ciarki”

Łukasz Trałka przechodząc w piątek do poznańskiego Lecha zrobił kolejny i tym razem duży krok w swojej karierze. Z Polonii Warszawa przeszedł bowiem do Kolejorza, gdzie oczekiwania są ogromne, a presja wyniku znacznie większa niż w stolicy.

> Party Poker < Łukasz Trałka przyznał wprost, że Lecha z Polonią nie ma w ogóle co porównywać, bo oba kluby znacznie się różnią i to pod każdym względem. - „Nie da się w ogóle porównać Lecha z Polonią. Tutaj jest dużo dziennikarzy i wielu kibiców. Pamiętam zresztą ostatnie spotkanie na Bułgarskiej, gdzie było 30 tysięcy ludzi. Po wyjściu z tunelu aż mi ciarki przeszły.” – przyznał najnowszy nabytek Kolejorza, który nie może się już doczekać meczów na Bułgarskiej.

Tymczasem 28-latek zna polską ligę od podszewki, gdyż z powodzeniem występuje w niej od lat. Ponadto sam klub Lech Poznań także nie będzie obcy dla nowego pomocnika Kolejorza, ponieważ Łukasz Trałka dobrze zna paru piłkarzy występujących w stolicy Wielkopolski od dłuższego czasu. – „W Lechu znam już dobrze Wołąkiewicza, z którym grałem w Lechii, a także np. Murawskiego czy Kamińskiego. Nie będzie tutaj żadnego problemu z zaaklimatyzowaniem się.” – powiedział Trałka.

Defensywny pomocnik pozyskany za sumę około 400 tysięcy złotych nie ukrywa również, że śledził losy Lecha Poznań w zeszłym sezonie, gdy ten nie grał najlepiej. Ostatecznie Kolejorz wylądował jednak na miejscu pucharowym, co cieszy zresztą Łukasza Trałkę. – „W zeszłym sezonie było ciężko Lechowi, a zwłaszcza na początku. W pewnym momencie drużyna zaczęła jednak wygrywać. Lokomotywa ruszyła więc do przodu i zatrzymała się na pucharach. To bardzo dobrze.” – dodał były polonista.

Natomiast Łukasz Trałka w swojej piłkarskiej karierze nieraz występował przeciwko Lechowi, ale szczególnie często w ostatnim czasie. Wiosną 28-latek zawitał na Bułgarską, a jesienią pokonał poznaniaków na Konwiktorskiej. Ponadto dochodzą jeszcze dwa boje w PP w 2011 roku. – „Dobrze pamiętam wcześniejsze spotkania przeciwko Lechowi. Oczywiście najlepiej w głowie mam ten ostatni pojedynek, ale pamiętam też pucharowe mecze oraz te, gdy grałem jeszcze w barwach Lechii.” – zaznaczył nowy lechita.

Co ciekawe przez trzy najbliższe lata Łukasz Trałka będzie występował w „niebiesko-białej” koszulce z numerem szóstym na plecach. Szóstkę miał wcześniej m.in. Tomasz Bandrowski i Łukasz Madej, ale najnowszemu nabytkowi Lecha Poznań liczba z jaką gra nie robi żadnej różnicy. – „Numer sześć był wolny, dlatego go dostałem. Nie przywiązuję jednak zbyt dużej uwagi do numerów, zatem nie ma to dla mnie większego znaczenia.” – oznajmił na koniec Łukasz Trałka.

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski

18 komentarzy

 1. arek pisze:

  Mam nadzieje, ze Lukasz wytrzyma presje i godnie zastapi koszulke Bandra.

 2. Bartix pisze:

  Bo to jest Bułgarska i najlepsi kibice na świecie !!!

 3. Daro pisze:

  No Łukasz-biegac walczyc i sie starac, w LECHU trzeba zapierdalać!

 4. Mouze pisze:

  Szóstka oznaczała defensywnego pomocnika.Dawniej tak było,no teraz z tymi numerami jest rożnie.

 5. Maciej pisze:

  kamieñ jedzie na EURO

 6. Dawid pisze:

  mam pytanie do redakcji… będzie jakieś info o tym ile zarobimy na występach naszych grajków na EURO :) chodzi mi oczywiście o Kamińskiego, Murawskiego i Wojtkowiaka (bo on również w czasie EURO będzie grał jako zawodnik Lecha)… z góry dzięki za odpowiedź ;)

 7. 07 pisze:

  Na pewno kiedy grojki wychodzá na boisko to dech zapiera. Mam jednak pewná sugestié- hymn powinien byc spiewany gdy pilkarze sá na boisku, a nie jak jest obecnie kiedy wychodzá z szatni. Nie wiem czy sie ze mná zgodzicie?

  Ps. Bravo Kaminski, zasluzyles sobie.

 8. ArekCesar pisze:

  No to Łukasz mam nadzieję, że strzelisz 6 bramek dla Lecha w pierwszym sezonie :D Najważniejsze, żeby zawsze było zero tyłu.

 9. KKSLECH.com pisze:

  Dawid – według harmonogramu będzie o tym w sobotę za tydzień.

 10. Dawid pisze:

  dzięki :)

 11. Ferion pisze:

  Przyjście Trałki to dla większości kibców niezrozumiała decyzja. Pół roku temu Tomasz Bandrowski mógł zostać w Lechu za darmo, to zarząd opowiadał, że trzeba zrobić miejsce dla młodszych piłkarzy. Teraz wyrzucamy na Trałkę 400 tys. zł. Bandrowski był wyróżniającym się graczem w Jagieloni i zbierał pochlebne recenzje, Trałka jaki i cała Polonia wypadł blado. Podsumowując Lech stracił 400 tys. zł i ma dużo gorszego piłkarza niż Bandorwski.

 12. pavulonik pisze:

  Zarząd bał się zaryzykować i podpisać kontrakt z Bandrowskim. A teraz wiadomo żeby nie przyszedł. Odszedł do Jagiellonii żeby wrócić do formy i Lecha? Jaga na pewno się zabezpieczyła na taka ewentualność i mają pierwszeństwo w przedłużeniu kontraktu

 13. kks janek pisze:

  Przeżyjesz tu wspaniałe chwile :D

 14. Pavvelinho pisze:

  No właśnie numery na koszulkach nie grają tylko sami piłkarze i nie ma większego obecnie znaczenia z jakimi zawodnicy grają numerami. Oby Trałka był takim piłkarzem w Lechu, który na pozycji defensywnego pomocnika wyróżnią się tym że będzie nie widoczny (chodzi mi o to że będzie grać bardzo dobrze w destrukcji).

 15. fan pisze:

  Ferion – Dlaczego piszesz o Bandrowskim, skoro Trałka przychodzi jako ten który ma zastąpić słabego ostatnimi czasy Injaca ?

 16. pyra fan kks z breslau pisze:

  Bander i Tralka to zupelnie innii pilkarze czy nikt tego nie zauwaza

 17. Lechitka pisze:

  Poczuł ciarki? Może Maniek przeszedł obok! Farbowany lis! Polonista zostanie Polonistą! Pamięta ktoś jeszcze o aferze paluchowej między Mańkiem a Smolarkiem, kolegą Trałki! Ja nie zapomniałam

 18. kaz pisze:

  @Lechitka LOL tu nie ma w ogóle związku, odstaw to co bierzesz