Jeden poważny ligowy rywal mniej

Przez kilka ostatnich lat jednym z najgroźniejszych rywali Lecha Poznań w walce o najwyższe lokaty w lidze była warszawska Polonia. W minionym sezonie wydawało się nawet, że „Czarne Koszule” będą największą przeszkodą w zakwalifikowaniu się Kolejorza do europejskich pucharów.

> Party Poker < Drugi klub ze stolicy w walce o najwyższe cele pozostawał do kwietnia, ale później zaczął tracić punkty i tym samym nie miał już szans na zdobycie Mistrzostwa Polski. Właściciel Polonii mocno się zatem wściekł i zapowiedział, że odchodzi. Tym samym Józef Wojciechowski chce teraz odzyskać część pieniędzy, dlatego daje różnego rodzaju promocje na zawodników. - „Pewien etap w Polonii już się zakończył, bo wycofuje się nawet właściciel. Większość chłopaków, którzy będą chcieli odejść z tego klubu i ktoś będzie chciał za nich zapłacić, mają zielone światło.” – powiedział Łukasz Trałka.

Takie postawienie sprawy oznacza więc, że w przyszłym sezonie warszawska Polonia nie będzie już raczej stanowiła konkurencji dla Lecha Poznań. „Czarne Koszule” mają co prawda zamiar przystąpić do rozgrywek, ale tak naprawdę nie wiadomo, czy Polonia będzie grała młodzieżą, czy może jednak trafią do Warszawy piłkarze z innych klubów chcący się wypromować. – „Drużyna Polonii pomału będzie się rozsypywała i każdy będzie z niej pojedynczo odchodził. Tak naprawdę nie wiadomo, co z nią będzie w kolejnym sezonie.” – przyznał 28-latek, który odszedł z Polonii do Kolejorza.

Tymczasem osłabianie Polonii Warszawa, które obecnie trwa jest spowodowane tylko i wyłącznie decyzją prezesa, Józefa Wojciechowskiego. On sam podjął decyzję o rezygnacji i on sam osłabia klub, z którego odchodzi. – „Niedawno prezes Wojciechowski nie był pewny, czy jednak zostanie w klubie czy z niego odejdzie. Miałem rozmowę z właścicielem zaraz po lidze, który stwierdził, że jeśli jakiś klub zdecyduje się wyłożyć zadowalającą kwotę, to każdy będzie mógł odejść.” – dodał na koniec Trałka, który tonący okręt opuścił jako pierwszy.

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski

15 komentarzy

 1. tomek27 pisze:

  Niby powazny konkurent dla nas,sklad mieli mocny,ale za rzadow JW tylko raz zakwalifikowali sie do pucharow ,wiec tak naprawde nie byli dla nas konkurencja.Gralo sie znimi dosc ciezko,ale z kim w naszej lidze gralo nam sie latwo ostatnie lata?

 2. Guralesko pisze:

  troche szkoda bo czym wiecej mocnych druzyn tym wyzszy poziom ligi, wiecej ciekawych meczy

 3. Pavvelinho pisze:

  Szkoda że drużyna trenera Wojciechowskiego kończy w taki właśnie sposób.

 4. Versoo pisze:

  Ciekawe co na to kibice KSP. Jeszcze niedawno wieszali jego wizerunek na oprawie…

 5. KibicLecha pisze:

  Krzyż na drogę

 6. 4o pisze:

  W sumie to nie ma się czym cieszyć- poziom Ligi spadnie, a już się bardzo wyrównywała. Szkoda, ale to nie nasz problem chociaż nas pośrednio dotyczy…

 7. kks janek pisze:

  Doprowadziły do tego złe decyzje Wojciechowskiego, dlatego szanujmy naszego właściciela, bo widzimy jak się kończy, gdy buja się kasą na lewo i prawo, a nie ma z tego żądnego pożytku!

 8. KoL pisze:

  Polonia sie oslabia… naszym kosztem, bo leser Tralka, to nie wzmocnienie a oslabienie Lecha. Twarz tez taka jakby… szczurowata ;)
  PS A juz 3-letni kontrakt z kims tak niedoszkolonym to prawdziwe i kolejne Mistrzostwo Polski.

 9. KoL pisze:

  Polonia sie oslabia… naszym kosztem, bo leser Tralka, to nie wzmocnienie a oslabienie Lecha. Twarz tez taka jakby… szczurowata ;)
  PS A juz 3-letni contract z kims tak niedoszkolonym to prawdziwe i kolejne Mistrzostwo Polski.

 10. Anonim pisze:

  KoL przesadzasz, ja myślę, że to był dobry ruch z Trałką. Ale jak będzie to się okaże.

 11. ArekCesar pisze:

  To byłem ja.

 12. Carte pisze:

  KoL to frajer, Trałka będzie wzmocnieniem :-)

 13. piglus pisze:

  oceniac pilkarza po twarzy moze tylko skonczony idiota.

 14. antonipiątkowski pisze:

  Twarzą w piłkę się nie gra…to nie modelki…pamiętacie Sammera, Chapuisata,albo jeszcze aktualnie Scholes’a? Facet oceniający urodę innego kolesia to dość dziwne zjawisko. Jednak wymienieni na tyle byli/są charakterystyczni,że…poproszę samych takich „brzydali” w Lechu…:))) Powodzenia Łukasz!!!

 15. kaz pisze:

  Nie oceniajcie Łukasza za twarz, oceniajcie za grę, która nie jest najlepsza