Nowy dworzec przywita kibiców na Euro + FOTO

Już na początku przyszłego tygodnia do Poznania zaczną się zjeżdżać pierwsi kibice spoza miasta, którzy będą chcieli obejrzeć w stolicy Wielkopolsce mecze piłkarskich Mistrzostw Europy.

> Party Poker < Najwięcej zagranicznych fanów przyleci do Poznania samolotami, jednak kibice z Polski, którzy przyjadą do naszego miasta koleją będą mogli obejrzeć nowy dworzec. Ten jest czynny od kilku dni, ale rozmaite prace wokół niego cały czas trwają i będą kontynuowane również w czasie Euro 2012. Obok powstaje bowiem drugi budynek, natomiast dookoła trwa budowa torów. Ponadto każdy, kto wysiądzie z pociągu na Dworcu Głównym natknie się także na przebudowę ulicy Roosevelta. W dodatku jak dotąd nie wiadomo, czy trasa znajdująca się nieopodal dworca, a także targów zostanie otwarta przed 8 czerwca. Dworzec PKP i okolice:

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski
Fot: KKSLECH.com

11 komentarzy

 1. Versoo pisze:

  Roosevelta robia juz ponad rok i jeszcze nie moga zrobic. To jest wlasnie polska smutna rzeczywistosc i stawiam dyche, ze na poczatek mistrzostw ulica gotowa nie bedzie

 2. 07 pisze:

  W Polsce nadal rzádzi propaganda sukcesu. Zmienil sie tylko ustrój. Betony w urzédach i w co lepszym zakladzie siedzi cala rodzina na panstwowej pensji. Czego oczekujecie???? Réka ráczké myje…..Dzis Poznan na kilka dni przed Euro wciáz jest w budowie. 4 lata byly!

 3. mroczek pisze:

  Robotnicy pewnie by to zrobili i w terminie i dobrze ale wszystkiemu są winne chore przepisy przetargowe, gdzie najważniejszym elementem jest nie jakość wykonania ale niska cena. Przykłady najlepsze mamy z budowy autostrad. Gdyby nie wlokące się przetargi, protesty do nich i inne tego typu problemy, to większość budów byłaby zakończona, a tak przeciąga się to niepotrzebnie. Czasu zabraknie na wykończenie i gdyby nawet pracowano na 3 zmiany, to nie da się przeskoczyć samych technologii – beton musi się zawiązać, nasyp pod trasę tramwajową musi być utwardzony itp.

 4. zibi pisze:

  Taa. Ustawę przetargową trzeba delikatnie w…ć do kosza. Nic się w Polsce dobrze nie wybuduje, jeśli głównym wyznacznikiem wyboru będzie cena! Wiecie jak to się teraz robi? Duża firma wygrywa przetarg za 80-50% ceny wyjściowej, bierze podwykonawców, którym nie płaci. Małe firmy upadają i itp itd.

 5. maniek pisze:

  mam pytanie : kiedy były robione te zdjęcia?

 6. jero12 pisze:

  Czy te zdjęcia są z 2011 roku?. bo euro tuż tuż. Proszę o odpowiedz kogoś, kto mieszka w Poznaniu i to widział.

 7. DługiKKS pisze:

  Wczoraj o 12:00

 8. sedd pisze:

  dworzec ladny, ale jak jakis pijany angol z Irlandii trzepnie kamieniem w szybe to wszystko rozleci sie na kawalki

 9. 07 pisze:

  @sedd – mala poprawka. Angole glówie zyjá w Anglii( miasta – Londyn, Manchester)i. Do Poznania przyjadá Irladczycy ( miasta – Dublin , Cork) którzy nie nalezá do GB – nie mylic.

 10. arek pisze:

  07 he,he, przeciez sedd polewke mial.

 11. havoc pisze:

  @arek: co nie zmienia faktu, że polewkę zrobił z siebie pisząc o Angliku z Irlandii.