Wolne numery w Lechu Poznań

Latem z poznańskiego Lecha odeszli piłkarze, którzy od lat grali na koszulkach z tymi samymi numerami. Liczba „22” od czerwca 2006 roku była zajęta przez Grzegorza Wojtkowiaka, „21” od lutego 2007 przez Dimitrije Injacia, „14” od czerwca 2008 miał Semir Stilić, a „16” od lata 2010 roku nosił Artjoms Rudnevs, natomiast wcześniej Rafał Murawski.

> Party Poker < To sprawia, że w poznańskim Lechu jest obecnie wolnych aż 13 numerów od 1 do 30. Przede wszystkim w Kolejorzu żaden z golkiperów nie ma "1", ani "12". Tego drugiego numeru nikt już zresztą miał nie będzie, gdyż dwunastka od ładnych kilku lat jest zarezerwowana dla kibiców Lecha Poznań, a ostatnim bramkarzem, który występował z "12" na plecach był Mariusz Luncik. Tymczasem dla obrońców wolna jest choćby "2" po Marciano Brumie oraz "4" po Dawidzie Kucharskim. Ten drugi numerek wiosną nosił co prawda Karol Zaniewski, ale na chwilę obecną nie wiadomo, czy zawodnik ściągnięty zimą z MSP Szamotuły przez Andrzeja Dawidziuka znajdzie się w kadrze pierwszej drużyny Lecha Poznań na rundę jesienną. Ponadto na obsadę czeka "7" po Jakubie Wilku oraz "8" po Jacku Kiełbie, a wcześniej Robercie Lewandowskim. Natomiast od paru lat nikt nie grał też z "9" i za szybko chyba żaden z piłkarzy koszulki z taką cyfrą nie założy. Dziewiątka jest bowiem nieoficjalnie zastrzeżona dla napastnika pokroju Piotra Reissa, a więc legendy wielkopolskiego klubu. Na ofensywnych piłkarzy czeka jednak np. "14", "16" czy "19", z którą po raz ostatni grał Bartosz Bosacki. Jakby tego było mało, na obsadzenie z pierwszej trzydziestki czekają numery "21", "22", "26" oraz "29" i niewykluczone, że dwa z nich trafią do włączonych niedawno do pierwszego zespołu Lecha Poznań, Adriana Cierpki i Karola Linetty. Tymczasem tak duża liczba wolnych numerów w Lechu Poznań jest spowodowana "dalekimi" cyframi na koszulkach zawodników, którzy w Kolejorzu grają od dłuższego czasu. Między innymi Mateusz Możdżeń występuje z dość egzotycznym numerem "32", a Marcin Kamiński z "35". Wysoki, bo "36" numer ma Tomasz Kędziora, natomiast Vojo Ubiparip zakłada "niebiesko-białą" koszulkę z liczbą "28". Wolne numery w Lechu Poznań czekające na nowych zawodników (1-30):

1
2
4
7
8
9
14
16
19
21
22
26
29

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski

27 komentarzy

 1. Toro Loco pisze:

  Czekamy na Traore lub Warisa Majeeda z „9”!

 2. hyena pisze:

  oj cus mi sie zdaje ze te numery na dluzej pozostana bez zawodnika.codziennie patrze ,czytam,i mam nadzieje ze przeczytam jakis fajny news o wzmocnieniach a tu jak codzien …cisza.przyzwyczailem sie juz coprawda do takiego stanu rzeczy w naszym Lechu ale jak glupi z nadzieja wypatruje wzmocnien.Strach tylko pomyslec ze 5 lipca przyjedzie jakis tam AZERBEJDZAN i dostaniemy w tyte bo sie komus tam znowu cos tam wydaje ze najlepiej sie zna na pilce w Poznaniu.SZKODA…

 3. hyena pisze:

  extra wzocnienia juz byly 4 lata temu..

 4. FRESH pisze:

  Ubiparib to teraz levelone lecha hehhe

 5. tom pisze:

  Przyjdzie Łuczak Lovrencsis i Dudu

 6. Kosi pisze:

  2 dla Ukaha
  4 dla Lisowskiego
  7 dla Suljica
  14 dla jakiegos napastnika

 7. kks janek pisze:

  No to trzeba zrobić tak, żeby te numerki miały obsadę :D

 8. ss pisze:

  9 jest REissa

 9. W(L)KP. pisze:

  Sory że nie na temat. Jaki wynik obstawiacie? Mój typ- Polska Grecja 2:0 Bramki Lewandowski i Polanski .

 10. KKSLECH.com pisze:

  Ze sprawami Euro przenosimy się do najnowszego newsa i o ME piszemy tylko tam.

 11. Pavvelinho pisze:

  Nie ważne z jakim piłkarz gra numerem ważniejsze będzie to jak będzie grać w barwach Lecha.

 12. ss pisze:

  luis wiesz cos ?

 13. Bodzio pisze:

  No i długo jeszcze będą te numerki wolne…a po Euro mogą wypaść kolejne jak którys dobrze wypadnie.A Andrzej Dawidziuk niech juz lepiej nikogo tu nie ściąga…

 14. głos z trybun pisze:

  ŁUCZAK 29 , DUDU 2 , Lovrencsis 8 , trałka 6 :D

 15. głos z trybun pisze:

  i olkowski 22 :)

 16. stv pisze:

  ’9′ jest na zawsze zajeta przez Piotrka Reissa :P

 17. ss pisze:

  8 i 7 chyba kiełb i WILK

 18. kbic pisze:

  hyena ile będziesz spamował? co post to wklejasz te swoje durnoty,że czekasz na transfer, zrozum że transferów nie będzie i nie czekaj proste, wtedy jak ktoś przyjdzie to sie miło rozczarujesz.

 19. tom pisze:

  Po porażkach z Wisłą i Jagą też wszyscy jechali po Rumaku a facet wstał z kolan i uratował sezon.Dajmy mu spokój ja jakoś wierze w niego on sam wie najlepiej czego i kogo potrzebuje!

 20. romek pisze:

  9 dla mnie :-)

 21. hyena do kibic pisze:

  to po co pierdziela ze beda wzmocnienia?w maju mogli powiedziec ze nikogo nie kupuja i ze klub opuszcza 6 zawodnikow i ze za ro k zagramy z watra w 1 lidze!!!

 22. Pyra pisze:

  2. DUDU
  7. TRAORE
  8. NTIBAZONKIZA

  i jedziemy ze wszystkimi

 23. tommy pisze:

  7 MAKUSZEWSKI
  9 TRAORE
  8 LOVRENCSIS
  i będzie git :)

 24. Pavvelinho pisze:

  Tak ja bym rozdzielił numery nowym zawodnikom:

  7. Razack Traore (Ntibazonkiza chyba tylko w ostateczności mógłby przyjść jakby z innymi nie wyszło ale tylko na wypożyczenie)
  8 lub 9. Mikołaj Zwoliński (ten piłkarz ma największy potencjał wg mnie ze wszystkich obecnie grają Polskich piłkarzy w Ekstraklasie).
  22. Maciej Makuszewski
  26. Paweł Olkowski (jako prawy obrońca) – ale czy ktoś jeszcze przyjdzie to już jest zupełnie inna kwestia.

 25. Xanthi1922 pisze:

  Jaki numer koszulki ma Szymon Drewniak???
  :)