Irlandczycy rozbili się na TKKF-ie + FOTO

W niedzielę w Poznaniu odbędzie się pierwszy z trzech meczów podczas Euro 2012. Jutro, o godzinie 20:45 Irlandia zagra z Chorwacją, a to spotkanie na stadionie obejrzą przede wszystkim Irlandczycy.

> Party Poker < Kibice z Wysp Brytyjskich przebywają w stolicy Wielkopolski już od paru dni, a miasto szacuje, że w czasie Euro może ich być w Poznaniu nawet kilkadziesiąt tysięcy. Irlandczycy, którzy są już w naszym mieście rozbili swoje małe miasteczka w dwóch miejscach. Jedno mniejsze mieści się nieopodal Areny, a drugie na TKKF-ie na poznańskich Winogradach. W tym drugim miejscu przebywają Irlandczycy, którzy do Polski przyjechali przede wszystkim własnymi samochodami z przyczepami campingowymi. Takich pojazdów na TKKF-ie stoi na razie kilkanaście, natomiast na dość sporym terenie kibice Irlandii prowadzą normalne życie, a więc śpią, jedzą, a nawet robią pranie. Sympatyków z Wysp Brytyjskich 24h pilnują ochroniarze, a ich teren jest ogrodzony płotem. Dodajmy również, że prócz Irlandczyków pomału do Poznania zjeżdżają się Chorwaci. Pierwsi kibice z tego kraju pojawili się w stolicy Wielkopolski już wczoraj. Ogółem w Poznaniu ma być około 6 tysięcy fanów z Bałkanów, a Włochów o tysiąc więcej. Miasteczko Irlandczyków na poznańskim TKKF-ie:

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski
fot: KKSLECH.com

14 komentarzy

 1. Emiliano1991 pisze:

  W takiej naczepie to ja bym zrobil bibe, ze hej :)

 2. hetman pisze:

  sorry ze nie na temat, ale czy Kriwiec jeszcze żyje (a jesli tak czy ciągle jest piłkarzem Lecha) ? Bo nie słyszałem o nim chyba z 2 lata, a piłką w Polsce sie interesuję.

 3. lechu pisze:

  Krivets, jest od 2-3 misięcy kontuzjowany, powinien wrócić pod konie lipca.

 4. Kosi pisze:

  hetman – wlasnie pokazujesz jaki jestes „kibic. Chyba taki kibic z meczu Polska – Grecja albo rodem z Onet.pl.

 5. paweł pisze:

  także ja mam pytanie nie na temat- czy moglibyście dać jakiś pomysł na rysunek na plastykę? Mam narazie 2: „na Rumaku do europy”(napis herb Lecha i LE) oraz oprawę meczu „Poznań’56”. Chciałbym coś jeszcze narysować ale nie mam pomysłu.
  Z góry dzięki za odpowiedzi

 6. muniek pisze:

  Ponieważ kibice z Irlandii zacumowali swoimi samochodami nieopodal stadionu to kibole chorwaccy zamieszkali dalej. Dlatego ja postanowiłem zaczekać na nich gdzieś pośrodku. Wybrałem Miłostowo. Blisko stąd do Krzesin, autostrady A2 i pociągi z Warszawy często tu zatrzymują się. Ponieważ Miłostowo leży daleko od Junikowa to tam też mam zamiar się wybrać. Tym bardziej, że Junikowo w przeciwieństwie od Miłostowa leży bliżej Śremu a tam mieszka Rasiak. Do Opalenicy nie jadę bo tam „żeluś” mieszka. Poza tym znalazłem na ulicy auto z kondomami na lusterkach i o dziwo było w szachownicę biało czerwona więc pewnie chorwackie. Wkurwia mnie tylko to, że na Ptasiej ten sklep z rowerami chcą sprzedać a tam kupowałem hamulce fakt ..ujowe. To ja lubię zapalić tytoń:)

 7. c pisze:

  macie tytuł jakby im się samolot roztrzaskał

 8. KKSLECH.com pisze:

  Zmień nick kolego, jeśli chcesz komentować, bo ten łamie regulamin.

 9. leniu_KKS pisze:

  w takich przyczepach co maja bylaby biba fest :)

 10. Lechita pisze:

  hetman – kompromitujesz sie jak Bakero

 11. Adi97 pisze:

  Lechita dokładne…

 12. kaziu pisze:

  Eh do 4 nad ranem te Ajrisze śpiewają i chleją na TKKF’ie i spać nie mogę;/

 13. Fifiak pisze:

  Tytuł jak na onecie o_O

 14. Kosi pisze:

  To wypad stad